טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גשם שחור - מוטוקרוס אופנועים, סבב 7


   27-01-2008, הגר קרפפן, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תחת גשם זלעפות וביצה המוסבת למסלול מוטוקרוס אופנועים מעורב ב200 חופשי התקיים הסבב השביעי במספר לעונת 2007

צהרי יום שישי, בעוד עבדו חברי העמותה על שיפוץ המסלול בג'וליס, השמיים היו בהירים, מסיבה זו הוחלט להסיר את הספקות לגבי קיום המרוץ ולהפיח את השמועה המתרוצצת במהלך כל השבוע כי המרוץ לא יתקיים בשל מזג אוויר סוער.
חצי יממה מאוחר הסתבר לכולם כי דני רופ יודע מלאכתו כהלכה ושירת הצפרדע פתחה את ארובות השמיים. בשעות הבוקר המוקדמות מצאנו את עצמנו, קומץ של עשרה אנשים המתגודדים תחת אוהל ומחפשים סליחה ומחילה מממטרי הגשם הזועמים ההולכים ומציפים את המסלול. ירון גולדשטיין, מנהל המירוץ, פונה להנה ולהנה, מצד אחד המסלול נראה ספוח מים בצורה מהודקת כהלכה, מצד שני הגשם לא מפסיק וגם לא עושה רושם שעומד להפסיק. המסלול מוכן, השלטים כבר תלויים, יש כמה רוכבים בדרך, בסופו של דבר מחליט גולדי כי על אפו וחמתו של הגשם הקיצוני המרוץ ייצא לדרך. שעה לאחר מכן לא מעט אנשים ירימו גבה על העקשנות.
דרכי הגישה למסלול מתחילות להוות משימה קשה עבור הרכבים הפרטיים גוררי העגלות
הנתקעים זה לצד זה לאורך כל הדרך. לוח הזמנים מקבל תזוזה קלה של שלוש שעות קדימה ושעת הרישום נקבעת לשעה 11:00.

הרוכבים מתחילים להגיע, אט אט עושה הרושם כי חזונו של גולדי בדבר קיום המרוץ קורם עור וגידים. דן מיה, מגיע בשיא האופנה החדשה לעונת 2008 עם סנדלי שורש וגרביים. שלום אוחיון עטוף במגבת ועידו כרמון המגיע בגפו. משפחת אוחנה שחזרה זה עתה מסבב אליפות אירופה לסופר-קרוס ביוון, מגיעה בהרכב מכובד של חמישה רוכבים.
ניצן אוחנה, האח הקטן במשפחה החליט להיכנס לעניינים והצטרף לקטגוריית המתחילים
מאוחר יותר הוא גם יסגור אותה. עוד הצטרף למשפחה רוכב שהגיע היישר מיוון בכדי להתרשם ממרוצי המוטוקרוס בישראל.

"המסלול מאס מלספוח את המים הניגרים עליו מכל עבר והמשטח הפך להיות עיסה בוצית אחת גדולה"

לאחר ההרשמה התקבצו תחת אוהל מטרו, "אם רוכב לפניך לא קופץ, אתה לא קופץ" הדגיש גולדי במהלך התדרוך, הדגשה שפחות משעה מאוחר יותר תביא לפסיקה חד משמעית. חליפות סערה צהובות הושאלו לרוכבים באדיבותו של שלום אוחיון.
בו בזמן הגשם ממשיך בשלו ולא מרפה לרגע, המסלול מאס מלספוח את המים הניגרים עליו מכל עבר והמשטח הפך להיות עיסה בוצית אחת גדולה כשבמאגרי המים המצטברים בסיבובים אפשר לבנות בית גידול לדגי אמנון ודניס.

בשעה 12:00 לאחר הקפת החימום, קטגוריית הלייטס מתמקמת לאורך הגריד למקצה הראשון של היום, אריאל דדיה בוחר אחרון את מיקומו ומופתע לגלות שכל שאר הרוכבים בחרו את הנתיבים החיצוניים. עם הנפת שלט ה-5 מנועי ה250 מקפיצים טורים לשמיים ויוצאים בבעיטה מסחררת. נמרוד דור הראשון לצאת מהסיבוב כשצמודים אליו אריאל דדיה ונדב שוורץ. כל שבעת הרוכבים האחרים מתחברים יחדיו לערמה אחת כגדולה המזכירה את יצירותיו של תומרקין.
עם הכניסה לרצף הבמפים החדש, אריאל דדיה מתחיל לפרוח ומשאיר מאחוריו את דור שלא מסתדר עם הקרקע המוצפת. אחרי שיצאו מהערבוביה דן מיה ואסף בן אהרון פתחו את המצערת והחלו לשפר מיקומים. דדיה בתצוגה מצוינת, מתקדם על המסלול כדג השוחה במים ופותח את הפער, חוסר תשומת לב למאית השנייה במהלך ההקפה השישית שולחת גם אותו, כמו רבים אחרים במהלך המקצה, לטעום את טעם הבוץ מקרוב. דדיה מתאושש במהירות מרים את האופנוע בעיטה או שניים ברגלית ההנעה ויוצא לדרך, הפער היה כל-כך גדול שדן מיה הצליח לתפוס את המקום הראשון רק לאחר שדדיה חזר כבר למסלול. בעוד כל הרוכבים נלחמים מלחמת הישרדות ונאבקים לעמוד על שני גלגלים, משימה לא פשוטה במיוחד בתנאי המסלול, נשמר המיקום והסדר כמו שהוא.
מיה ראשון, דדיה שני ובן אהרון שלישי.

"עידו כרמון,הגיע רעב מאוד ואין בכוונותיו להניח למצערת במהלך המרוץ."

בפינת הבישול להיום מתכון חריף במיוחד, אותו הגשם שהחל לפנות בוקר, עולה בעקשנותו על החלטתו של גולדי ומגביר את כמות הממוצע השנתית למען ירבו את שדות החיטה הסובבים את המסלול, יחד עם החריש העמוק שהותירו אחריו עשרת רוכבי הלייטס והתבלין החזק מכל שהוא כף האליפות המהדהדת באוויר מעורבבת היטב עם אגו גברי כיד המלך והרי לכם תבשיל מנצח.
אליקו אוחנה, עידו כרמון ושלום אוחיון מגיעים לשער ההזנקה יחד עם נערי ליווי המחזיקים מטריה מעל ראשם. רוכבי קטגורית המתחילים נפרשים גם הם לאורך הגריד והם יוזנקו מיד לאחר אריות הקטגוריה הפתוחה.
עם פתיחת השער כרמון פותח את המצערת ומשאיר את אוחיון ואוחנה הרחק מאחור. מקורות יודעי דבר מספרים כי כרמון הגיע רעב מאוד לתחרות הזו ולא מתכוון להניח למצערת במהלך המרוץ. אוחיון במקום השני לא מסיר את עיניו מהבא אחריו אוחנה ודואג בכל מצב של מפגש צפוי להערים עליו ולעקבו.
במקביל מוזנקת קטגורית המתחילים, אייל כהן בר לוי וניצן אוחנה יוצאים קדימה כשכהן מוביל את המערכה.
כך נמשך המרוץ במשך שבע הקפות כאשר בכניסה להקפה האחרונה כרמון מהסס לרגע לפני קפיצת השולחן וסוטה אל מחוץ למסלול, אוחיון שמגיע לשולחן בוחר שלא לקפוץ מאחר וכרמון שלפניו לא לקח את הקפיצה, מי שמגיע מאחור הוא אליקו אוחנה שרואה את הנתיב השמאלי פנוי ועולה לאוויר, אוחיון שעמד על הנתיב הימני מעיף מבט לאחור וסוטה מעט למרכז, דבר הגורם לנחיתה של אוחנה בצורה ישירה על אוחיון.

"דן מיה, מתעורר כעבור הקפה ומושך את ההובלה לידיו."

השניים נופלים אל הרצפה בעוד כרמון חוזר למסלול, אוחנה מתגלגל בבוץ ואילו אוחיון ננעץ חזק ברצפה.
שניות של חרדה עוברות בין כל הצופים למראה אוחיון השוכב בבוץ ללא כל תנועה, ואז אנחת רווחה לאחר שאוחיון פוצח בזעקות כאב. המרוץ הופסק וצוות הטיפול הרפואי העביר את אוחיון על גבי קרש גב לאמבולנס ומשם לבית החולים.

כחצי שעה לאחר האירוע מרכז גולדי את כל הרוכבים ומצהיר על ההחלטה של שופט המרוץ גיא כתב לפסול את אוחנה עקב כניסה לקפיצה כשהרוכב לפניו לא קפץ, דבר שהוזכר והודגש בתדריך לפני המרוץ.
כמו כן מאחר וכל הרוכבים נכנסו להקפה השמינית ואחרונה, המרוץ ייחשב וכרמון הוכרז כמנצח ואוחיון שני. אוחנה כאמור נפסל ולכן אינו מקבל ניקוד.
לא ייתקים מקצה נוסף בפתוחה מאחר ונותרו רק שני רוכבים.

אליקו, שלא מבין מהי מהות ההחלטה מסביר את נקודת המבט שלו:
"שלום היה לפני וברגע האחרון לחץ על הברקס, לי לא הייתה ברירה והייתי חייב לקפוץ,אני היית בנתיב השמאלי ושלום בימני, הוא הסתכל עלי מלמטה וסטה למרכז המסלול ואז זה כבר היה בלתי נמנע. זה לא היה בכוונה וגם אני נפגעתי בנפילה הזו."
מאחר ומילותיו של אוחנה לא הביאו לשינוי בהחלטה בקרב ראשי העמותה, החליטו במשפחת אוחנה לסגור את הבסטה והחלו להתקפל באות מחאה. אפשר להבין את מורת רוחם של משפחת אוחנה אך לא להסכים עם הדרך. בעקבות אליקו כך ביטלו את השתתפותם גם חיים וגם האורח היווני, היעדרותו של ניצן אוחנה שהיה הרוכב השלישי בקטגורית המתחילים הביאה לביטול המקצה השני.

"השנים נופלים אל הרצפה בעוד כרמון חוזר למסלול, אוחנה מתגלגל בבוץ ואילו אוחיון ננעץ חזק ברצפה."

כרמון, שכאמור הגיע ביום מעולה, לא הסכים עם ההחלטה לבטל את המקצה,
קביעת החוק בו במקום נראית שנויה במחלוקת מאחר ואפשר לראות אי אלו ניצולים של החוק הזה במטרה לפסול מקצים להבא.

לאחר הפסקה ארוכה בה המתינו כולם לשובו של האמבולנס, עלו חברי קטגוריית הלייטס מחדש למסלול, למקצה האחרון של היום. הגשם שעשה הפוגה קלה למשך כמה דקות ארוכות שמע את כל תרועת המנועים וחזר בכל כוחו.
גם במקצה הזה, בדיוק כמו בקודם נמרוד דור פותח ראשון ומאבד את ההובלה כבר לאחר מטרים ספורים לדדיה, מיה מתעורר כעבור הקפה ומושך את ההובלה לידיו.
בסיום, מיה, דדיה ובן אהרון.

פודיום:
מתחילים:
1. אייל כהן
2. ניצן אוחנה

לייטס:
1. דן מיה
2. אריאל דדיה
3. אסף בן אהרון

פתוחה:
1. עידו כרמון
2. שלום אוחיון
3. יוסי דורני"אריאל דדיה בתצוגה מצוינת, מתקדם על המסלול כדג השוחה במים"
תמונות מהגלריה


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:35-24.