טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2013 - סבב 1+2 - חוקי למהדרין


   11-11-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום סבב ראשון: רוני שביד חזן

ליגת אליפות ישראל באנדורו פותחת את עונת 2013 בשני סבבים ברצף, יום אחר יום בנאעורה שבעמק יזרעאל. בסבב הראשון קיבלו תנאי חלום, בשני ההפך הגמור - סיוט. ככה פותחים עונה.

שני הכוכבים הבולטים של הליגה, יוני לוי וזיו כרמי מסיימים את המרוץ, כרמי היה טוב וממש הדביק את הפער מהקפה להקפה אבל הוא מסיים ועל ליבו תחושה של החמצה. בזמן שהמרשל מסיר את כרטיס הניקובים הכרוז מודיע בהתלהבות על מהפך - זיו כרמי מנצח את יונתן לוי בהפרש של שנייה בודדת! איזו התרגשות וכרמי מפוצץ את הגז שמח ומאושר עד לשמיים. כך הסתיים הסבב הראשון של העונה...
העמותה הישראלית למרוצי אנדורו פותחת את עונת המרוצים 2013 באליפות ישראל למרוצי אנדורו. צוות באחה ישראל בראשות נועם הימן בניצוח על ההפקה, אוהלי הקבוצות והמתחרים, גם את האופנועים אתם מכירים ובכל זאת שינוי גדול בעונה זו, המרוץ חוקי למהדרין - כדת משה וישראל!

ובנוסף, בעונה הזו יתקיימו חמישה סבבים כפולים ובסך הכל עשרה מרוצים, לעומת שמונה בעונות הקודמות. כוחות שיטור, כיבוי אש ואמבולנס מסביב ודגלים צבעוניים של רשות הספורט, קק״ל והמועצה המקומית מקבלים את פני הבאים. השטחים הסמוכים ליישוב נאעורה, שבעמק יזרעאל, נבחרו לארח את שני הסבבים הראשונים של העונה.
למרות קשיים אין סופיים, הצליחו אנשי העמותה וההפקה לקיים את המרוץ עם כל הדרישות הנלוות למרוץ חוקי ראשון מסוגו. יאמר לזכותם נקודת זכות על חתירה למטרה והתמדה ללא גבולות. גם מזג האוויר שלח איתות בתחזית אבל אם הצליחו לעבור את כל המכשולים עד כה, מה זה סופת סנדי קטנה מול מסדרונות המוסדים הממשלתיים?! מה שקצת העכיר את האווירה הוא העדר מתחרים ומרגיז אפיים הוא העניין של אותם מתחרים שלא הספיקו להנפיק רישיון למרוצים.

"שפירא פותח מבערים ומשלים הקפה מצוינת שמעניקה לו את הניצחון בקטגוריה"

סבב ראשון - יום שישי, 09/11/2012

כחמישים רוכבים מגיעים לסבב הפותח את העונה, על שלל הקטגוריות. מזג האוויר לא שמע את התחזית ולא הגיע... הבטיחו סופות ובמקום זה קיבלנו אחיזה מצויינת וטמפרטורה נהדרת. כך גם היה המרוץ, חזק, מהיר ומהנה. אפילו מסלול ההתשה נחשב לעדין בקרב הרוכבים וביום המחרת תמחקנה הספקנות מעל סעיף זה.

מקצועית E-1
אוריה כרמלי לא נח לרגע, כנראה שבכל שנה נכתוב זאת, הבחור לא שם קצוץ ומבחינתו הגיל זה מספר בתעודת הזהות ותו לו. הוא ותיק הרוכבים בקטגוריה ויאמר לזכותו שהוא מתמודד מן המניין על התואר גם בעונה זו. תובל דובדבני, רגב צרפתי ואורן חסון הטוענים לכתר, בנוסף אסף וייסבר הדרומי ורמי צמח ולבסוף שני העולים החדשים מהעממית רון שטפל ותומר שפירא, אלוף העממית המקבילה אשתקד. כרמלי, שטפל, דובדבני ושפירא מצטופפים בזמני ההקפות על המסלול בפערים של שניות ספורות, כאשר שטפל מפתיע את החברים ומראה להם שהוא לא מתרגש מהמעמד והוא מוביל את הקטגוריה עד ההקפה האחרונה, בה הוא מאבד זמן יקר ובמקביל שפירא פותח מבערים ומשלים הקפה מצוינת שמעניקה לו את הניצחון בקטגוריה. שטפל שני וכרמלי שלישי.

"בזמן שהמרשל מסיר את כרטיס הניקובים הכרוז מודיע בהתלהבות על מהפך - זיו כרמי מנצח את יונתן לוי בהפרש של שנייה בודדת!"

מקצועית E-2
יונתן לוי חוזר לאוכף האופנוע לאחר פציעה קלה, והמטרה ברורה וידועה - בדרך לעוד אליפות. אלא שלזיו כרמי יש תוכניות אחרות, גם הוא רוצה את התואר וכפי שראינו במספר מרוצים בעונה הקודמת, כרמי יכול לעשות את זה. נתנאל זיו גם הוא בתמונה ולא, הוא לא מתכוון לתת לשניים חיים קלים. משלימים את הקטגוריה היום אלו דרור כהן ורן אזולאי, אלוף העממית בעונה הקודמת.
כבר בהקפה הראשונה נראה שכרמי הגיע מחודד כשפיץ כשהוא מקדים את לוי בשתי שניות. לוי מתעשט ולוקח את העניינים לידיים ובהקפה השנייה והשלישית, הוא סוגר את השעון בפער משמעותי ומראה לכרמי ולקהל שכוחו במותניו והוא לא מתכוון לוותר בקלות. כרמי מתחמם עוד יותר, הוא מגביר את הקצב, מגרד כמה שניות מפה ומשם ובעיקר מצליח לצמצם בכל הקפה עוד קצת מהפער שלוי פתח. את הסוף כבר קראתם - כרמי מסיים וידו על העליונה בהפרש של פחות משנייה בודדת. נתנאל זיו במקום השלישי.

מקצועית E-3
תומר שמש ושחר סולימני מוותיקי הקטגוריה יחד עם ליאור יוסף שחוזר לאחר היעדרות ארוכה והעולה החדש, רוכב רד בול גאס גאס - בר נוב שמגיע עם אופנוע דו פעמיתי בניסיון השתלטות על הקטגוריה.
הקרב ברור לעין - העולל נוב מול שמש - קרב ראש בראש. נוב מוביל במשך שלוש הקפות ברביעית הוא מאבד זמן יקר ושמש חוזר להוביל, החמישית שווה בזמנים ונראה שסדרי העולם כולו ייקבעו לפי ההקפה הבאה. שמש יוצא לדרך וחוזר עם תוצאה שחורגת בשתיים או שלוש שניות מההקפות הקודמות, כשבר יחצה את השעון נדע איפה אנו עומדים, אבל אז מתברר כי אין בר ואין נוב. הבחור נתקע עם תקלה טכנית ונצפה כעבור רבע שעה הולך לצד האופנוע וגורר אותו עד לחציית קו הסיום במקום הרביעי. שחר סולימני מסיים שני וליאור יוסף שלישי.

תומר שמש, מנצח E-3

עממיות
שבעה רוכבים בעממית הקטנה, תשעה בקטגוריה הבינונית ושניים בפתוחה.
בקטגוריה הקטנה, אלירן קדר היחיד שמצליח לרדת מקו חמש הדקות בכל ההקפות והוא מסיים במקום הראשון. אחריו ניר שחם ובמקום השלישי, הרוח החיה והבועטת של HM, אלירן סלם (רום בן אליהו הגיש ערעור וטרם התקבלה החלטה).
בקטגוריה הבינונית הקרבות יותר צמודים ומתנקזים לקרב צמוד בין סער יעקב, מעיין סבי ורפאל קסבה. שלושתם חזקים ויש חזקים וטובים שנושפים בעורפם, יעקב מצליח לברוח קדימה ואילו השניים הנותרים מסיימים בהפרש של פחות משלוש שניות זה מזה כשסבי ממוקם שני וקבסה מסתפק במקום השלישי.
בקטגוריה הפתוחה זאב צ'פלה שליו מקבל אורח חדש ישן בדמות אייל ברל'ה, אותו בחור שפתח את הקטגוריה במרוצי הבאחה. עכשיו בקטגוריה הפתוחה באנדורו - שינוי מרענן. צ'פלה לא מתרגש מהעניין ובסיום הוא במקומו הטבעי על הפודיום - המקום הראשון. ברל'ה במקום השני ובזה נחתמות הקטגוריות העממיות.מתחילים וסניורים
פעם כשרוכב רצה להכנס לליגה, הוא צריך היה לקנות את ציוד הרכיבה המשלים (היה מי שהסתפק בקסדה ומגפיים) תשלום בקטנה ויאללה לדרך. היום, מעבר להוצאת רישיון מרוצים לרוכב ולאופנוע וכל שאר ההכנות המוקדמות, הצעירים המתחילים מגיעים מנקודת פתיחה הרבה יותר מוקדמת - גם בגיל וגם בניסיון.
כך רון חמדי, תלמידו של אסי עזמן ויריבו על המסלול נועם דהן, תלמידו של מתן ניר ונושא עימו גם קבלות חזקות מקטגוריית הטרקטורונים בליגת הבאחה.
ריבוי יחסי של רוכבים בקטגוריה, כתריסר במספר רשומים על הדף ואנו מברכים על כך. גם את העוללים הצעירים וגם את המבוגרים יותר שמגשימים חלום ונכנסים למסלול כדוגמת דורון מור.
זעמן עשה עבודה טובה עם חמדי והתוצאה ניכרת לעין, הבחור רוכב בעקביות ומשלים תוצואות סביב החמש וחצי דקות להקפה - יפה מאוד וראוי למקום הראשון אותו קיבל. דהן קצת פחות עקבי בזמנים אך שומר לעצמו בגאווה את המקום השני ועדי לוי מתמקם על המדרגה השלישית.

"צ'פלה לא מתרגש מהעניין ובסיום הוא במקומו הטבעי על הפודיום - המקום הראשון."

שבעה אריות בקטגוריית הסניורים שמזמן הפכה לקטגוריה אטרקטיבית לא פחות מכל אחת אחרת בליגה אם לא הקטגוריה. זהר גלילי ממשיך במומנט עוד מהעונה הקודמת וכובש את המקום הראשון, נדב לוגסי ניצב שני ובמקום השלישי איציק קלנר.

אז זה היה מרוץ ליגה חוקי רשמי ראשון, אני מקווה שבקרוב נפסיק להתרגש מצמד המילים הזה
"מרוץ חוקי ראשון" וכל הרוכבים והרשויות יהיו מתואמים ונוכל להתקדם הלאה.

"זעמן עשה עבודה טובה עם חמדי והתוצאה ניכרת לעין, הבחור רוכב בעקביות ומשלים תוצואות סביב החמש וחצי דקות להקפה - יפה מאוד וראוי למקום הראשון אותו קיבל"

תמונות מהגלריה
סבב שני - יום שבת, 10/11/2012

פתחתו את הכתבה ביום חלום וביום סיוט ואכן כך היה. הסופה המובטחת הגיע בצהרי שישי, אוהלים התעופפו והאדמה ספגה כמויות גשם הגונות במהלך הלילה, שעד אור הבורא כבר הפכו לעיסת בוץ ששינתה את פני המסלול. כיוון המסלול הוחלף, מספר רוכבים ירדו מהרשימה ויצאנו לדרך להקפת היכרות - הקפת התשה והמשך להקפות המדודות. יונתן לוי היה הראשון לחזור מההתשה ועל פניו ניכר כי המשימה הולכת להיות קשה, במיוחד לרוכבי הקטגוריות העממיות. הגשם השוטף לפרקים עוד עזר פה ושם אך כשזה הפסיק עיסת הבוץ הפכה לדביקה עוד יותר ועל מסלול הספיישל החלו להיערם זה על גבי זה רוכבים הנאבקים באופנועיהם, בניסיון לשמור אותם במצב מאוזן שלא לדבר על תנועה במהירות אפסית.

הכוחות הפיזיים והנפשיים לרכיבה במרוץ ביום שכזה לא קלים בעליל ואחת כמה וכמה יום לאחר מרוץ. צוות ההפקה וראשי העמותה הבינו במהרה את חומרת המצב ונפלה החלטה - מקצרים את המרוץ בחצי! כלומר - שלוש הקפות למקצועית, ושניים ליתר הקטגוריות - הקפות ההתשה יצאו מהתמונה.
רוכבים שכבר הרימו ידיים ופרשו החליטו לחזור למסלול בכדי להשלים את המשימה שכעט נראית הגיונית יותר וכך הצליחו לדחוף עוד כמה נקודות על הטבלה המצטברת ומרבית הרוכבים שסיימו את המרוץ זכו בגביע על מדרגות הפודיום.

"בעממית הקטנה ניר שחם משלים שתי הקפות ומקבל את המדרגה הגבוהה"

בהיעדר סדר מאורגן לאחר קבלת ההחלטה זמני ההקפות עדיין לא פורסמו באופן רשמי אך התוצאות כדלקמן:

מקצועית E-1
תומר שפירא עם רוח קרב עוד מיום האתמול והוא מתנייד עם מבערים על המסלול, הנער מוביל בפער של ארבע דקות מתובל דובדבני שאחריו בקטגוריה ושש דקות כמעט לפני אורן חסון שבמקום השלישי. למרות הפער המשמעותי, שפירא הווינר יוצא עם תחושה קלה של החמצה על כך שסיים רק במקום השלישי הכללי, דקה וחצי אחרי זיו כרמי - ככה בונים אלופים!

מקצועית E-2
יונתן לוי מתאושש מיום האתמול ומגייס לטובתו את הניסיון מהמרוצים מעבר לים, הוא לא מתרגש במיוחד מהבוץ ומשאיר את המצערת פתוחה לאורך כל הדרך אל המקום הראשון. כרמי הפעם לא עומד בקצב אבל מסיים על המדרגה השנייה וכל הליגה פתוחה לרווחה עם שיוון בטבלה בין השניים.

"יונתן לוי מתאושש מיום האתמול ומגייס לטובתו את הניסיון מהמרוצים מעבר לים, הוא לא מתרגש במיוחד מהבוץ ומשאיר את המצערת פתוחה לאורך כל הדרך אל המקום הראשון."

מקצועית E-3
תומר שמש מצליח להישאר ניצב ולהזיז את האופנוע על המסלול ומשלים את המשימה במקום הראשון. בר נוב, שכבר החליט על פרישה, הבין את השינויים ואץ בחזרה למסלול בכדי לסיים את העבודה כהלכה. הוא מרביץ שתי הקפות רצופות ומסיים במקום השני.

עממיות
בעממית הקטנה ניר שחם משלים שתי הקפות ומקבל את המדרגה הגבוהה, אלירן סלם בכוחות אחרונים מעביר את האופנוע דרך קו הסיום ונשכב על הרצפה כמעולף אך עם חיוך גדול על הפנים במקום השני.
בקטגוריה E-2 סער יעקב עושה את זה ומנצח. במקום השני ירון יעקוביבץ שמצליח לסיים שני למרות שהאופנוע לא תמיד שיתף פעולה על המסלול - לפחות לא בכיוון שירון ניסה להפנות אותו אליו.
בקטגוריה E-3 אייל ברל'ה עם כושר ירוד, כאבי צלעות ובלי שחלה, מפתיע את עצמו על כך שהצליח למרות הכל לסיים את המרוץ ועל כך הוא מתוגמל בגביע המקום הראשון.

"יעקב מצליח לברוח קדימה ואילו השניים הנותרים מסיימים בהפרש של פחות משלוש שניות זה מזה"

סניורים ומתחילים
נדב לוגסי על המסלול נראה אובד עצות, הוא לרגע סוטה החוצה בכוונה לפרוש אך לאחר שבחן מחדש את הסיטואציה, החליט לשוב על עקבותיו ולהשלים את העבודה במקום ראשון. גם איציק קלנר בוחן את המצב מחדש ומגיע לקו הסיום בהצלחה ובמקום השני.
במתחילים רון קדמי מוכיח לכולם שהניצחון אתמול לא היה מקרי והוא עומד בגאווה עם ניצחון שני ברציפות. במקום השני מיכאל אפשטיין ושלישי מסיים עופר שקד.

טקס סיום לאור שמש מלטפת, חלוקת גביעים ותודות לאנשי העמותה, ההפקה והתומכים השונים, וכולם חוזרים לביתם עייפים, רטובים ומרוצים.

"אייל ברל'ה עם כושר ירוד, כאבי צלעות ובלי שחלה, מפתיע את עצמו על כך שהצליח למרות הכל לסיים את המרוץ ועל כך הוא מתוגמל בגביע המקום הראשון"
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.לכרובי 11-11-12
הסרטון יפה וערוך טוב אבל כשמריצים את הוידאו צריך לעשות את זה נכון, כרגע זה מזכיר קצת את צ׳רלי צ׳פלין.
2.בוריס.א 11-11-12
תודה רבה על הסקירה והתמונות. מעולה...
3.גדעון המלפפון 11-11-12
כמה בוץ יא רבאאאאאק!!! איזה כיף החורף הזה
4.יאיר 11-11-12
תודה רבה על סקירה מקצועית ואיפורמטיבית.דרך המילים והתמונות נתתם לי את ההרגשה שהייתי במרוץ
5.אחד שהיה שם 11-11-12
הם נתנו גם לעצמם הרגשה שהם היו במירוץ, כי בסבב הראשון מי שחתום על הכתבה בכלל לא היה שם..
6.אחד שהיה שם ואוהב לחפור על זה 11-11-12
כל אחד והפתיש שלו...
7.תענוג+ 11-11-12
ערן שלמה בלעדיך הליגה הזו לא שווה. פשוט כיף לקרוא את הכתבה הזו
8.רוני 11-11-12
לא הבנתי איך עושים ספיישל בלי התשה?
9.בלי שחלה 11-11-12
אני שמח לשמוע שהורידו לברלה את השחלה..
10.קשקשת ברשת 11-11-12
״ויקומו המלפפונים וירביצו לגנן״
מה זה משנה אם היה או לא היה, קראתם ונהנתם? ספרו לחברים!
קראתם ולא נהנתם? תזיזו ת׳תחת וסעו למרוץ בעצמכם...
11.צפי 12-11-12
איזה יופי של מרוץ. היום השני מזכיר את הבוץ במרוצים של Eddys Extreme

https://www.youtube.com/watch?v=nGn0WR3yzAs&feature=related
12.רוני 12-11-12
תגובה לחמש _5) מאחת שהייתה שם... לכן לא חתום אלא חתומה... (-:
למה לא היה? אני הייתי שם ואני צילמתי לכן התמונות הן של רוני ולא של ערן....
13.רוני 12-11-12
אופס... לא קראתי נכון.. התכוונת לכתבה עצמה ולא לתמונות.... לגבי זה אני לא יודעת
לא חתומה על הכתבה כלל.... (-:
14.קשקשת ברשת 15-11-12
״ויקומו המלפפונים וירביצו לגנן״
מה זה משנה אם היה או לא היה, קראתם ונהנתם? ספרו לחברים!
קראתם ולא נהנתם? תזיזו ת׳תחת וסעו למרוץ בעצמכם...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:52-24.