טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הביס של המוטוקרוס


   16-09-2012, גיל פריאנטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: גיל פריאנטה, צילום גלריה: אלון חסידוב

ביס הפקות יצרה לנו הפקה מעולה ומאורגנת ווהשאירה את כולנו עם טעם של עוד... עד להפקה הבאה.

מי היה מאמין שמרוץ כזה והפקה כזאת תעלה לאוויר ולא תתבטל לנו באמצע, ת'אמת צריך הרבה ביצים להרים כזו הפקה וכנראה שלצוות ביס הפקות יש את זה. איתי דור ניסה כבר להרים אירועים בעבר אך כל פעם נתקל במשהו חדש שמנע ממנו, אך לא הפעם, איתי למד היטב את החוק החדש וסידר את כל האישורים הדרושים בכדי שהפעם אף אחד לא יעצור אותו, הוא הצליח להרים אירוע מוטורי לא רק ליום אחד אלא יומיים רצופים של מרוצים.

מי שהיה באירוע יבין היטב כמה השקיעו "ביס הפקות" באירוע הזה, החל מהקמת המסלול מאפס, משאיות של חול, שעות רבות של טרקטור צמוד, מתחם הפיטס המגודר ואזור הקהל עם כל מה שצריך בכדי להנעים קהל שממתין בסבלנות למרוצים, אוכל משובח ממסעדת אגדיר, דוכני שתייה, שירותים מסודרים, מוסיקה טובה, מה עוד אפשר לבקש חוץ מעוד ארועים כאלה.

יום שישי
את האירוע פתחו הרוכבים מהאנדורו ויצאו ל-8 סיבובים במסלול ספיישל-טסט שיצרו לכבודם בין הרמפות של מסלול המוטוקרוס, אורך המסלול היה 800 מטר ובזמן קצוב של שעה וחצי לסיום המרוץ.
לאחר הקפת חימום יצא כל רוכב בתורו. מתן ניר הפגין רכיבה מהירה וקטף את המקום הראשון בזמן של 15.08 דקות, אחריו במקום השני רון שטפל עם זמן של 15:10 דקות, ושלישי דניס פורמנוב בזמן של 15:21 דקות. אוריה כרמלי מסיים רביעי עם 15:22 דקות

בקטגוריה העממית ראשון מגיע יותם סטריקובסקי עם 15:25 דקות, רום בן אליהו – 15:49 דקות ודרור כהן 16:20 דקות.

רון שטפל במקום השני

מוטוקרוס ילדים
אין אחד שנשאר אדיש למראה חמשת הרוכבים הקטנים האלה עולים למסלול ונותנים בבמצערת, למרות שחלקם נראים גדולים יחסית לשאר אבל למי אכפת, זה דור העתיד וזה מרוץ ראשון.
את הפתיחה הטובה ביותר אני נותן לזאטוטים האלה, הם נתנו לנו ריגוש לא פחות מהגדולים כבר בפתיחה התרסקו כמעט כולם ולאחר דגל אדום הופסק המרוץ והוזנק מהתחלה, עכשיו עם רווחים גדולים יותר שלא יפגשו אחד בשני שוב. כבר בפתיחה יוצר גיא מלאכי פער משאר הרוכבים ומסיים ראשון בפער גדול, שני מסיים רותם קצב על קוואסאקי ושלישי אחיו יובל קצב

קטגוריית המתחילים
קטגוריית המתחילים תמיד היתה הגדולה ביותר, במיוחד במרוצים הראשונים, הרבה רוכבים לא יודעים להיכן לשייך את עצמם וקטגורייה זו עוזרת להם להיכנס לנעליים הגדולות של עולם המוטוקרוס, לא פחות מ- 11 רוכבים עומדים על קו הזינוק,
את ההולשוט במקצה הראשון (למרות שלא היה קו כזה) לוקח רום בן אליהו בפתיחה מצויינת ומאחוריו יריב לוי נדבק אליו. רום שומר על ההובלה ולא מאבד ריכוז עד לסוף המקצה ומסיים ראשון. שי אדרי שני ואביתר כהן שלישי.
המקצה השני היה ללא ארועים מיוחדים, את ההובלה לוקח אביתר כהן ומתחיל להתקדם בבטחה, אחריו יריב לוי רוכב מהיר ובטוח ומנסה לא לעשות טעויות שיעלו לו במיקום, גיא גאנה אחריו ורביעי אלון זעירא כתבנו הצעיר שטען שהוא לא בכושר, אם זה לא כושר מה יהיה שהוא בכושר, כל הכבוד על השתתפות!!!

מוטוקרוס, קטגוריית לייטס
המסלול מתחיל להתחמם וקטגוריית הלייטס נכנסת למקצה הראשון, את ההולשוט לוקח רוני רגף על הסוזוקי וכולם כמו זבובים רוכבים אחד אחרי השני במלחמה על המקום הראשון ובמלחמה יש פצועים, דור עטיה נוחת על הקדמי לא טוב מקפיצת הסטאפ אפ ומתרסק בצורה כואבת, לרגע כולם נלחצים ואני רואה את דני אוחנה מסמן למרשל להרים את הדגל הצהוב בכדי ששום רוכב לא יקפוץ את הקפיצה וינחת על דור, כולם מתעשתים מהר ודור קם על הרגלים וכולם מכבדים אותו במחיאות כפים לחיזוק.
בחזרה למרוץ, גיא אליתים מי שהיה אחד הרוכבים המוכשרים בארץ רוכב על 125 דו"פ לאחר מכירת הקוואסאקי KXF250 שלו. גיא רוכב יפה ומתקדם בבטחה אל המקום הרביעי לא לפני שדוד פורמנוב עוקף גם כן רוכבים בדרך ומוביל את המרוץ בפער שלא יבייש רוכבים מקצוענים ממנו והוא רק בן 15 כל הכבוד!!!

את המרוץ מסיים דוד פורמנוב במקום הראשון, מי זה הילד הזה? שני רוני רגך ושלישי נדב שוורץ שחוזר כהרגלו להתחרות ולא מוכן לפספס שום הזדמנות, כן ירבו.
במקצה השני גיא אליתים מראה לכולם שיש לו עוד אוויר בקנה והוא פותח ראשון כמו צרצר שדחפו לו טורבו, אם האופנוע היה יכול לדבר היינו שומעים רק צווחות! גז גז ועוד גז... גיא לא היה מוכן לסיים שוב רביעי והתאבד על המסלול והוא על 125 דו"פ היחידי מול ארבע פעימות 250 סמ"ק, שני נדב שוורץ ונראה לי פתאום שחזרנו לימי ויתקין המופלאים כששני הרוכבים האלה עדיין מתחרים, כל הכבוד לגיא ולנדב על התעוזה והרצון. דור עטיה אחרי הנפילה רוכב בטוח יותר ועובר להיות שלישי כשרני רגף אחריו, רני עוקף את נדב אך נדב לא נשאר חייב ומחזיר את המקום שנלקח ממנו. דוד פורמנוב הצעיר הראה לנו איך בנוי אלוף, מתחילים מלמטה ומתקדמים לאט לאט בבטחה וככה הוא עשה, התחיל גרוע והתקדם בבטחה עד שהגיע לגיא שבינתיים התעייף, דוד פורמנוב מנצל את העייפות של גיא ובאחת הפניות נותן לו בלוק פס קלאסי ועובר להובלה, פשוט גדול!!! בסיום דוד פורמנוב ראשון גיא איליתים שני ושוורץ שלישי.

עידו כרמון שיפור מדהים מפעמים קודמות

מוטוקרוס, קטגוריה פתוחה
מרוץ ראשון, לקטגוריה הזאת כולם חיכו, כאן תמיד היה את כל האקשן כי כל ה"תותחים" נמצאים פה. ראשון פותח יפה עידו כרמון ולוקח את ההובלה שבכניסה לסיבוב הראשון, דבוק לו לתחת אליקו אוחנה המוכשר, שלישי חיים אוחנה שחזר לרכב ונראה מצויין. אליקו פורק כתף לאחר סיום הבאמפים ופורש מהמרוץ, שני עובר אחיו חיים ודולק אחרי כרמון המהיר שמנצל את ההובלה ופותח פער. שלישי אסף בן אהרון שרוכב יפה עם כמה נסיונות עקיפה ושומר על המקום השלישי בכבוד. בסיום ראשון עידו כרמון, שני חיים אוחנה שלישי אסף בן אהרון.

במקצה השני אליקו חוזר לפעילות לאחר החזרת הכתף ומחזיר לנו את הריגוש למרוץ, כרמון עצמו פותח מצויין שוב ומוביל כבר מהתחלה, אליקו רוכב בטוח ולא לוקח סיכונים מיותרים, אסף בן אהרון רוכב יפה ועוקף את כל מי שבדרכו עד שמגיע לכרמון שנראה עייף ובלי כושר בכלל, אך מי שמכיר את כרמון יודע שאין סיכויי לעקוף אותו בלי פייט מצידו, יש לציין את השיפור של עידו משאר המרוצים הקודמים שהיו, כרמון תמיד היה מהיר מכולם אך היה מפסיד מרוצים בגלל לחץ וחוסר ריכוז ופה רואים את השיפור אצלו. בסיום, כרמון ראשון בן אהרון שני ושלישי חיים אוחנה.

מוטוקרוס, מקצה אנדורוֿ
מתחרי הספיישל הוזמנו לעלות להתחרות במסלול המוטוקרוס, לא פחות 17 רוכבים מתייצבים למרוץ ומחולקים לשתי הזנקות בגלל כמות הרוכבים, לא פשוט לרכב מוטוקרוס על אופנוע אנדורו שהמתלים לפני כן היו רכים לאנדורו. אך כולם פה בשביל הפאן ולאף אחד זה לא באמת משנה.
המרוץ מתחיל וענן אבק מתרומם אל עבר הצופים, המסלול מתחיל להתייבש אך זה לא מונע ממתן ניר לתת גז ולהראות לכולם שגאס גאס זה לתת בגז פשוטו כמשמעו, הוא מוביל את המרוץ, אחריו שטפל ופורמנוב שלישי.
מקצה שני, גאס גאס פותח שוב סליחה מתן ניר ולוקח את ההובלה אך בהמשך ייעקף על ידי דניס פורמנוב שרוכב יפה ונלחם כמו על הגביע העולמי, הוא עוקף את כל מי שנקלע בדרכו. לסיום מתן ניר ראשון שני מסיים דניס פורמנוב ושלישי רון שטפל.

מתן ניר בדרך לניצחון

יום שבת
לאחר יום של שיכרון חושים מהנה ומלא בספורט מוטורי הגיע לנו עוד יום של מרוצים, אני מתחיל להרגיש את המבצעים שבסופר אחד פלוס אחד, את זה אני באמת אוהב!!!
אחרי ניקיון השטח והחזרת המסלול לקדמותו אפשר להתחיל את היום השני ולפי חדשות ערוץ 2 היו כ-3000 צופים בארוע, מי היה מאמין!!!
את היום התחילו הילדים לא כמו אתמול עם האנדורו, בני משפחת קצב הופיעו במתכונת מלאה, את ההובלה לוקח גל מלאכי שנמצא בליגה אחרת ומנצח את צמד המקצים ללא כל בעיה.
באנדורו עממית התוצאה די דומה, את צמד המקצים לוקח יותם סטריקובסקי עם הגאס גאס בקלות וללא מלחמות מיותרות מהובלה ועד הסיום, לאחר צמד המקצים מסיים יותם סטריקובסקי ראשון דרור כהן שני ושלישי אוהד בן חמו.
במוטוקרוס אנדורו כבר מתחיל להיות מעניין אך גם פה דניס פורמנוב מנצח את שני המקצים ללא כל בעיה ושליטה מוחלטת במרוץ, ניתן היה לראות את צמד האחים חסון אשר נתנו פייט יפה בשני המקצים, את המרוץ מסיים ראשון דניס פורמנוב, שני שחר סולימני ושלישי אורן חסון. את המקום הרביעי לוקח מתן ניר.

הכל נראה כמו תפור מראש, גם פה יש רק מוביל אחד - אביתר כהן לוקח את צמד המקצים לאחר פייט יפה מול גיא גנה. אלון זעירא נציגנו במרוץ רוכב יפה, נותן פייט ראוי ומתקדם יפה קדימה. גיא גנה מסיים שני ויריב לוי מסיים שלישי.
במקצה השני זה שוב אביתר כהן שפותח ומוביל עד הסיום ללא שום סיכון מצד שום רוכב. אלון זעירא משתפר ממרוץ למרוץ ונכנס למלחמות מול גיא גנה והוא מסיים שלישי. ראשון מסיים אביתר כהן וגיא גנה שני.

דניס פורמנוב רוכב מוכשר והוא רק בן 15!!!

בקטגורית הלייטס כבר מרגישים את הלחץ באוויר, כולם כבר רוצים מלחמות ואקשן לא רק הובלה עד הסיום. את ההובלה לוקח רוני רגף ברכיבה מדהימה אבל את האקשן מקבלים שוב מדוד פורמנוב שמתחיל לעקוף כבר בסיבוב הראשון. פורמנוב עוקף את גיא איליתים עם ה125 היחידי במרוץ שמתקשה לשחזר את האטרף שהיה לו אתמול, נדב לוחץ מאחור ומראה לכולם שגם סוס זקן בגילו נותן פייט לילדים צעירים ממנו ב20 שנה ויותר, אך דוד פורמנוב בא לנצח ועובר להוביל עד הסיום. בסוף היום ראשון יהיה דוד פורמנוב שני דור עטיה ושלישי רוני רגף.

פתוחה
גם כאן הכל נראה ידוע מראש כשעידו כרמון מוביל את שני המרוצים מהתחלה עד הסיום עם קצת פייט מהאחים אוחנה. אליקו עובר להובלה לאחר נפילה של עידו כרמון אך למרות הנפילה מצד כרמון הוא מצליח להתאושש ולחזור למרוץ ולנצל חוסר ריכוז מצד חיים אוחנה, את המלחמות בינהם ניצל כרמון ועקף אותם באזור החולי, אליקו ממשיך יפה עד סיום המרוץ.
במקצה השני אפשר היה "לחתוך את האווירה עם סכין", כרמון לא מוכן להפסיד את המרוץ הזה שוב על נפילה מטופשת, הוא פותח טוב ומוביל כבר בפתיחה, בן אהרון שני ושלישי אליקו חם אש על המקום הראשון והוא טס במהירות מטורפת אחרי בן אהרון, הוא עוקף אותו ומטפס למקום השני. כרגע אורן אילתים שלישי וחיים אוחנה רביעי. אליקו יושב על הזנב של כרמון ולזה חיכו כולם ביומיים האלה - פייט בשידור חי. כרמון לא נראה כמי שיוותר בקלות על המקום הראשון ואליקו גם, עכשיו הכל עניין של רכיבה, כושר וניסיון ו... מי ישבר ראשון! אליקו לא עומד בעומס ונעקף ע"י בן אהרון שמנסה גם הוא לתת פייט לכרמון על המקום הראשון, כל הכבוד! כרמון נראה כמי שלמד ממרוץ למרוץ וגם התבגר מעט, הוא נראה נחוש לסיים ראשון בלי הפרעות בדרך, אליקו לא נשאר חייב לבן אהרון וחוזר למקום השני לאחר עקיפה לפני סיום. ראשון מסיים כרמון שני אליקו ושלישי בן אהרון, איזו הצגה!
 

מקצה אלוף האלופים
אלוף האלופים, מקצה ללא ניקוד אחרי כל כך הרבה מרוצים לא כולם רצים לעוד מרוץ וכרמון מסיים ראשון שני אליקו ושלישי דניס.
את התואר "הבוס של הקרוס" מקבל כרמון מירון גולדשטיין. מי שהחזיק בתואר הזה במשך שנים היה לא פחות משלום אוחיון האגדי.

לסיכום שני ימים מופלאים שעברו על העולם המוטורי בארצנו הקטנה, אירוע שנותן המון תקווה שהענף הזה הולך לנסוק מעלה - תרתי משמע. ביס הפקות ללא ספק מקבלת ציון גבוהה על ההפקה, אך מעבר לכל היו הרבה אנשים ברקע שעזרו להרים את הארוע המדהים, כל הכבוד לכולם ותודה רבה על חוויה מושלת.

תוצאות מלאות וזמנים באתר
http://www.onlineracecontrol.com/
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אלוןן 16-09-12
יופי של כתבה גיל!!!
כבוד נזימה!
2.אלי 16-09-12
כרמון כרמון... רק תשמור על כושר וכולנו נהיה שמחים
3.אני 16-09-12
כתבה מעולה! וגלריה עוד יותר, תמונות מדהימות
4.רותם קצב 16-09-12
אנשים כנסו לזה ותעזרו לנו :)

http://www.facebook.com/tal.hadar.18/posts/527298470618089
5.סרטון 16-09-12
http://www.youtube.com/watch?v=zVndFpH2f_g
6.תומר 16-09-12
היה אירוע ברמה גבוהה ביותר, כן ירבו. המון כבוד לדני אוחנה שדחף הכל מאחורי הקלעים
7.חיים 16-09-12
יש מה לשפר (כמו תמיד) אבל היה הכי טוב שאפשר לצפות ממרוץ מוטוקרוס בארץ בימים אלה
המסלול היה משובח, הצעת יעול - לא בושה לעצור הכל לכמה דקות ולהרטיב שוב את המסלול
חוץ מזה כל הכבוד!
והתמונות פה בגלריה פשוט ללקק ת'אצבעות


8.שמשון הגיבור 16-09-12
מה נסגר עוד פעם עם הכתף של אליקו?
9.לירון 16-09-12
דוד פורמנוב הזה וואחד טאיירה אין דברים כאלה. אלוף!
10.גאס גאס 17-09-12
כרובי סחטיין על הסרטון
11.שמגר 18-09-12
אני לא מאמין שפיספסתי אירוע כזה...
12.שמגר 18-09-12
אני לא מאמין שפיספסתי אירוע כזה...
13.עופר 23-09-12
כתבה נחמדה, אירוע משובח. שימוש מוגזם בפוטושופ בתמונות...
14.נועם 26-08-13
http://www.bys.org.il
תתעדכנו לגבי האירועים הבאים
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:24-24.