טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
על המדף - מגן צוואר של Leatt Brace


   21-08-2012, גיל פריאנטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום גיל פריאנטה

חברת Leatt Brace עמלה שנים בפיתוח מגן צוואר והיא אחד החברות המובילות בשוק כיום, האם זה מוצר חובה?

פינת צרכנות חדשה עולה לאוויר ובה נבחן ונציג כל פעם מוצר חדש או שקיים כבר בשוק, כל זאת על מנת לתת לרוכבים והרוכשים את מלוא האינפורמציה על המוצר, טיבו ואיכותו ומתחריו בשוק. נשמח לקבל הערות ואם ישנם מוצרים חדשים שנוכל לבדוק עבורכם.
את הציון למוצר נשקלל לפי טיבו מחירו ותמורה למחיר, הציון יקבע לפי נקודות מ- 1 עד 10 כש- 10 Zדים זה הדירוג הגבוה.

צילום: גיל פריאנטה

בטיחות היא ללא ספק הדבר החשוב ביותר בספורט המוטורי ואם בכלל, כל שנה במיוחד לפני תערוכה חשובה יוצאים לשוק דגמים ואביזרים חדשים התורמים רבות להרגשת הביטחון וכמובן לשמור על גופנו.
כבר כמה שנים מנסים חברות רבות לפתח מגן צוואר לרוכבי המוטוקרוס והאנדורו, החברה הכי מוכרת בתחום כיום היא Leatt השוכנת בדרום אפריקה. החברה השקיעה רבות בתחום ולאחר כמה אבי טיפוס יצאה לשוק עם הדגם הראשון Leatt Brace GPX. לחברה גם מגיני צוואר לרוכבי אופנים סנומוביל וקארט ואופנועי כביש ולאחריה עוד חברות יצאו לשוק לנישה קטנה זו כמו אלפינסטאר ו-EVS.

צילום: גיל פריאנטה

את המגן מקבלים עם הוראות מפורטות כיצד להתאים את המגן לגוף בצורה הכי נכונה ולא חסכו בשום פרט, ישנם שתי אפשרויות לבחירה של התומך האחורי האחראי על התמיכה בצוואר ובעמוד השדרה, אופציה אחת לרוכבים רזים הדורשים זווית חדה יותר של התומך כלפי עמוד השדרה והשניה לרוכבים מלאים יותר שאינם צריכים את הזווית החדה לתמיכה.
המגן מגיע עם שלושה פינים הניתנים לשינוי גודל הפתיחה של המגן בהתאם למימדי הרוכב  SM / MED / LG, קל מאוד להתקנה, מאוד חשוב לקחת את הזמן עם המגן ולהתאימו בצורה הנכונה ביותר. חשוב שהמגן לא ילחץ יותר מדי בחלקו האחורי, ההמלצה שיהיה טיפה משוחרר. ניתן לשים את המגן צוואר ביחד עם המגן גוף, חלקו התחתון של מגן הצוואר יושב מתחת למגן גוף / צבי צב. מי שבוחר לרכב בלי צבי צב יכול לבחור באופציית הרצועות המגיעות עם המגן וקושרות אותו סביב בית החזה. את הריפוד מסביב למגן ניתן לפרק לניקוי והוא מחובר אליו על ידי סקוץ' משובח. לאחר כל ההתאמות ניתן להוריד אותו על ידי שתי אצבעות על הקליפס והוא בחוץ.

צילום: גיל פריאנטה

רכיבה בשטח
מי שלא רגיל לרכב לפני כן עם מגן צוואר ירגיש את המגן במיוחד במצב סטאטי, לאחר רכיבה ממושכת מתרגלים למגן עד שלא מרגישים בקיומו. אין הרגשה של הגבלה ותנועת הראש ימין ושמאל חופשית לחלוטין. לגבי תנועת הראש למעלה ולמטה, מגביל המגן את תנועת הראש לזווית מקסימאלית שאותה ניתן לכוון, מגבלה זו שומרת על הצוואר שלא יקבל טראומה או נזק בלתי הפיך מנפילה קדימה או אחורה.
לאחר יום שלם של רכיבה המסקנה הייתה ברורה, המגן חייב להיות חלק בלתי נפרד מציוד המגן של רוכבי השטח. אין טעם להסביר עד כמה זה חשוב לרכב עם ציוד מגן, יש רוכבים רבים שקונים ציוד מגן רק לאחר נפילה או פציעה וחבל.
על שיפורים לאופנוע רוכבים רבים משקיעים אלפי שקלים ועל שמירה על הגוף חוסכים, צריך לזכור "כי לגוף אין חלקי חילוף".
את השיפורים תשמרו לאחר מכן, תיהנו מהספורט היפה הזה ושמרו על עצמכם בכל דרך אפשרית.


צילום: גיל פריאנטה

עד לא מזמן היה ניתן להשיג את המגן רק דרך הזמנות מחו"ל ומחירו בחו"ל של GPX Adventure 3 כ-300$
אביזריון הוא היבואן הרשמי של חברת Leatt והמגן מגיע בכמה דגמים ומחירים שונים:

מחיר ודגם
1490 ש”ח GPX Adventure 3

1980 ש”ח GPX Club 3

1543 ש”ח DBX Adventure

3380 ש”ח GPX PRO CARBON

2243 ש”ח Club 2


ישנם חברות רבות המספקות מעין כרית צוואר דונאט (סופגניה) לתמיכה וניתן להשיג ממחיר של 260 ש"ח עד 385 ש"ח אך הם שונים מהמגנים הבנויים מפלסטיק קשיח וקרבון המספקים הגנה מירבית לצוואר.

מתחרים בשוק
באבנוע ניתן למצוא את חברת EVS ו- UFO
EVS RC Evolution נמכר באזור ה- 920 ש"ח
EVS R 4 נמכר באזור ה- 890 ש"ח
את ה-UFO NSS אפשר למצוא ב-1390 ש"ח


באופנועית ניתן למצוא חברת Alpinstars
הדגמים הנמכרים
BIONIC SB נמכר באזור ה-1700 ש"ח
BIONIC BNS נמכר באזור ה-1860 ש"ח

דירוג נזימה: 8תגובות לכתבה
1.yehuda 20-08-12
כתבה מעולה,רק המחיר מפחיד
2.מיטל עדרי 21-08-12
כתבה מעולה, ללא ספק מגן הצוואר הוא חלק בלתי נפרד ממיגון מציל חיים. אהבתי לקרוא.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:32-24.