טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פריסטייל רד בול אקספייטרס גרמניה


   16-08-2012, אלון זעירא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מינכן גרמניה 20 אלף צופים, איצטדיון אולימפי ענק, עשר מקפצות מכל הסוגים ושמונה רוכבי פרייסטיל.

לאירוע החמישי במספר ואחד לפני האחרון בסדרת האקס פייטרס (השאר יערך בסידני אוסטרליה), הגיעו שמונה רוכבי פריסטייל מוטוקרוס רעבים ונחושים להגיע כמה שיותר רחוק בשלב כזה של הסדרה, כי כל נקודה יכולה לעזור בדירוג הסופי.
האיצטדיון האולימפי במינכן גרמניה הפך למסלול פריסטייל מטורף שרובנו יכולים לראות אותו רק במשחקי פליי-סטיישן.
אחרי שלב המוקדמות הגיעו שמונה רוכבים לאירוע המרכזי לתחרויות הראש בראש עד הניצחון!
שמונת הרוכבים הם: דני טורס הספרדי, תומאס פיג' הצרפתי ,חבייר ג'ייפר מצ'ילה, מייקל מלרו הספרדי, ליוי שרווד הניוזילנדי, רוב הדלברג האוסטרלי, דיויד רינלדו הצרפתי ואיגו סטו היפני.
עוד רוכב גדול שחזר מפציעה, אך עדיין סובל ממנה ומה שכנראה ימנע ממנו להגיע לאירוע המרכזי הוא הרוכב השוויצרי מאט ריבל שסיים במקום העשירי בכללי. נקווה לראות אותו באירוע הבא.
התחרות מתחלקת לארבעה זוגות רוכבים, כל זוג יוצא לקרב ראש בראש אחד נגד השני במקצה של שש קפיצות בלבד, כאשר כל רוכב צריך להציג את ששת התרגילים הטובים ביותר שלו.

ראשונים עולים ראש בראש תומאס פי'ג הצרפתי נגד מוביל הטבלה והפייבוריט לניצחון ובסדרה כולה ליויד שוורד הניוזילנדי.
חשוב להדגיש כי תומאס הוא הרוכב היחידי שאינו מבצע תרגילי באק פליפ וזאת מכיוון שהתרסק בצורה קשה בשנת 2009 ומאז הפסיק לנסות לסובב את האופנוע באויור.

שוורד עולה ראשון על המסלול חמוש ב-KTM שתי פעימות, יש לו דקה וחצי לבצע שישה תרגילים והוא יוצא לדרך. הוא מטה את האופנוע בהי סייד וזורק את הגוף לכיוון אחר, צריך לראות בשביל להבין מה הבחור עושה על האופנוע, אז בשביל להקל עליכם אנחנו נוסיף קישור לסרטון בסוף הכתבה, בסופו של דבר אחרי דקה וחצי שוורד יורד מהמסלול ונותן את השרביט לצרפתי .
זוכרים שהזכרנו שתומס לא עושה באק פליפ? אז לפחות לא עם האופנוע הבחור מחזיק בשלושה תרגילים יחודיים כשהוא היחידי בתחרות ובין הבודדים בעולם שמבצעים אותם. אז עם הרבה אנרגיה שעוזרת לו לסחוף את הקהל, שני תרגילים מטורפים שלו הוא פשוט הסתובב באוויר ליד האופנוע וחזר עליו בצורה בלתי נתפסת. תומאס מדיח את שוורד מוביל הטבלה וזוכה באירוע האחרון במדריד, הוא זוכה בשלוש קסדות מתוך חמש על אנרגיה, שימוש במסלול ויצירתיות מול שתי קסדות של שוורד על סגנון, עמידה והצורה שבה הגוף נראה בזמן התרגיל.

אחריהם נפגשים על המסלול שני נציגים ספרדיים, דני טורס נגד מייקל מלרו.
דני עולה ראשון ומראה לכולם שגם אחרי פציעה אפשר לרכב ואפילו טוב. גם הוא מבצע היפוכים עם האופנוע ופעם בלי האופנוע והוא מסיים שש קפיצות מרשימות ולאחר מכן הוא מחליט לבדוק מה הקהל חושב, אז הוא מטפס עם האופנוע בסיום המקצה ליציע ויושב עם המעריצים לזה קוראים הצגה!

מייקל נכנס למסלול חמוש בימאהה YZ250 שתי פעימות. כבר בקפיצה הראשונה הוא מבצע "באק פליפ דאבל סייד גאנד", הוא הרוכב היחידי בסדרה שמבצע את התרגיל הזה. בתרגיל הוא למעשה נתלה הפוך על האופנוע כשהוא נאחז רק במושב!, לאחר עוד חמישה תרגילים מטורפים הגיע רגע ההכרעה של השופטים.
הקרב היה צמוד אבל בסופו של דבר "דני טורס" לוקח שלוש קסדות על סגנון, יצירתיות ועמידה.
ומייקל לוקח שתי קסדות על שימוש במסלול ואנרגיה.

הבאים בתור הם הצ'יליאני חוויאר וילגס נגד האוסטרלי נציג המטאל מליישה - רוב אדברג. גם כאן שני רוכבים מעולים, אבל חוויאר שנמצא בכושר מעולה וחמוש בתרגיל "קאמבו" משולב של באק פליפ קורדובה לסופרמן, לא משאיר הרבה סיכוי לאוסטרלי ולוקח אליו ארבע קסדות מתוך החמש. רוב לוקח קסדה אחת על יצירתיות, מגיע לבחור.

לרבע הגמר האחרון עולים היפני איגו סטו והצרפתי דיוויד רינלדו.
דיוויד עולה ראשון, הצרפתי מפגין יופי של כישורים אבל טועה כאשר הוא מסיים את שש הקפיצות שלו אחרי דקה בלבד! מתוך דקה וחצי המוקצבות לו. מה שמשאיר לו יותר מדי זמן בעצם לא לעשות כלום ולסייים את המקצה מוקדם מהצפוי.

"סטו" אחריו ונראה שהוא עושה את אותה טעות כאשר הוא טס ממקפצה למקפצה. אבל אחרי כמה שניות הוא מתעשת על עצמו ולוקח את הדברים יותר לאט תוך כדי הפגנת ביצועים מרשמים. היפני כבר לא ילד, הוא בן 34 והרבה ספורטאים כבר פורשים בגיל הזה. אז חשבתם שלשחק כדורגל בגיל 34 זה קשה? נסו לסובב אופנוע באויור בגיל כזה.
בסופו של קרב סטו מביס את דיוויד רינלדו ולוקח חמש קסדות מתוך חמש.

אז הגענו לשלב חצי הגמר. בהם יתמודדו דני טורס נגד חוויאר וילגס ואגו סטו נגד תומאס פי'ג.
ראשון על המסלול דני טורס ועכשיו יש לבחור דקה וחצי להראות מה הוא יודע.
טורס מפגין שקט נפשי רכיבה חלקה ותרגילים מטורפים, כמו כן הוא מפתיע בתרגיל חדש שהוא שלף מהשרוול - באק פליפ סופרמן אינדינד עם יד אחת! אני יודע שלרובכם זה נשמע יפנית, אבל בתרגום חופשי לעברית, להיות הפוך עם האופנוע כשכל הגוף באויור ורק יד אחד אוחזת מתחת למושב!
עוד כמה היפוכים וויפים ועוד דברים טובים ודני מסיים דקה וחצי ונראה טוב!

עכשיו הלחץ על חוויאר שיודע מה הוא צריך לעשות כדי לעלות לגמר ואולי לזכות בפעם הראשונה בשבילו באירוע רד בול אקספייטרס.
חוויאר מתחיל טוב כאשר כבר בהתחלה הוא שולף את הקאמבו המטורף שלו - באק פליפ סופרמן קורדובה בקפיצה הגדולה ביותר במסלול כשלושים מטר!!!
אבל לצ'יליאני לא היה הרבה זמן, אחרי עוד כמה קפיצות הוא ירד לפתע מהמסלול היישר אל איזור הרוכבים, התיישב ליד השולחן וחיכה שהרופא יבוא, ככל הנראה באחת הנחיתות פציעה לשעבר ברגל חזרה בהפתעה, אין שום הסבר אחר למה לפתע הוא פשוט ירד מהאופנוע והחל לצלוע. מה שבטוח, ככה לא תכנן דני טורס לסיים.

חצי הגמר השני, תומאס עולה ראשון ונותן הכל בדקה וחצי שלו, תומאס נראה טוב, הוא מבצע היפוכים בלתי אפשריים, משלב וויפים מטורפים, הרבה שיתוף של הקהל ויצירתיות בתרגילים שנראו כאילו הוא המציא אותם מחדש. הבחור פשוט מוכשר!
מיד אחריו עולה היפני אגו סיטו שמתחיל את הסיבוב מעולה עם באק פליפ סופרמן סיט גראד, נשיקת המוות ועוד
ביצועים כאלה ואחרים. סיטו נראה טוב אבל היה ברור לכולם שזה לא יספיק נגד הצרפתי.
תומאס מביס את סטו כאשר הוא זוכה בארבע קסדות מול קסדה אחת בלבד שלקח "סטו" על סגנון.

אנחנו בגמר הגדול!
דני טורס הספרדי המוכשר והמנוסה כבר היה בכמה ארועים ואף זכה ברד בול אקספייטרס בעבר, נגד תומאס פיי'ג הצרפתי הרעב לניצחון.
חשוב להזכיר שוב שלתומאס אין שום תרגילי באק פליפ לעומת דני שבשבילו להפוך את האופנוע באוויר זה כמו להזמין פיצה.
טורס עולה ראשון ונותן את כל מה שיש לו, מתחיל עם באק פליפ שוולין, עובר לבאק פליפ נשיקת המוות, באק פליפ סופרמן לשלושים מטר מרחק! תוך כדי רכיבה חלקה וחסרת טעויות על המסלול, הספרדי הזה רוצה ניצחון, אחרי שתי דקות דני יורד ונותן את הבמה לתומאס.
הצרפתי הצעיר הזה עכשיו צריך למלא שתי דקות בכל מה שיש לו ובלי באק פליפ, הוא יהיה צריך להיות מאוד יצירתי בתרגילים האחרים שלו.
תומאס עולה ובקפיצות הראשונות שלו מראה לנו תרגילים שרק הוא מחזיק בהם בסדרה כשהוא הופך את הגוף בצורה שאין סיכוי שאתה חוזר על האופנוע וזה כל פעם מחדש, הוא נוחת על שני גלגלים, ממשיך בביצועים מרהיבים שאין שום רוכב בעולם שמבצע בצורה כל כך מפחידה.

תומאס לא רק שמצליח למלא שתי דקות של רכיבה, אלא שתי דקות מדהימות של רכיבה ולמרות שהסיבוב 540 שלו, שזה עוד משהו שהוא עושה ואין לי מושג איך, לא הסתיים בנחיתה מושלמת כמו בשני המקצים הקודמים, למעשה הוא כמעט עף מהאופנוע בנחיתה ובשניה אחרונה קופץ בחזרה למושב. היה נראה כי התרגיל בוצע אחרי תום שתי הדקות אך למזלו של תומאס השופטים אישרו את הקפיצה. עכשיו נשאר רק לשופטים להחליט מי זוכה.
דני טורס שהפגין רכיבה מעולה עם תרגילים נקיים ומרהיבים ומולו תומאס עם תרגילים בלתי נתפסים ורכיבה מדהימה ואפילו הזכיר קצת את פסטרנה.

השניים על הבמה והשופטים מכריזים שתי קסדות על סגנון ועמידה, מצב הגוף בזמן התרגיל לדני טורס.
תומאס פיי'ג זוכה בשלוש קסדות על אנרגיה, שימוש במסלול ויצירתיות ולמעשה זוכה בגמר רד בול אקס פייטרס מינכן ועושה היסטוריה בתור הרוכב הראשון מאז שנת 2001 השנה שהתחיל את התרגילים של סיבוב האופנוע באוויר כשהוא זוכה ברד בול אקס פייטרס, ללא באק פליפ ומראה לכולם שלא צריך להפוך את האופנוע באוויר בשביל לזכות ברד בול אקס פייטרס, לפעמיים מספיק רק לסובב את הגוף באויור.

הסיבוב הבא של האקס פייטרס ייערך בסידני אוסטרליה ב 6 באוקטובר נותר לרוכבים עוד חודשיים להכין את עצמם.
המצב בטבלה כרגע - בראש הטבלה שוויון בין תומאס פיי'ג לליוי שוורד עם ניקוד זהה של 235 נקודות.
אחריהם דני טורס עם 185 נקודות ואחריו חוויאר וילגס עם 175 נקודות.


סרטון מהאירוע:


נתראה בסידניתגובות לכתבה
1.yehuda 16-08-12
איזה תרגילים לא יאמן
2.לירון 16-08-12
טירוף אמיתי! אין גבול שהם לא חוצים האנשים האלה
3.לירון 16-08-12
טירוף אמיתי! אין גבול שהם לא חוצים האנשים האלה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:36-24.