טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פריסטייל רד בול אקספייטרס


   12-08-2012, אלון זעירא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום - גיל פריאנטה

כתבנו אלון זעירא יסקר את הסדרה ויעדכן אותנו בשיכרון החושים הזה שנקרא פריסטייל מוטוקרוס.

אז איך התחיל כל העניין הזה של להכניס חבורה של אופנוענים מטורפים לזירת שוורים? לתת להם לעשות דברים שמנוגדים לחוקי הגרוויטציה ועוד לעשות מזה אירוע ענק שסוחף אחריו מיליוני אנשים בכל רחבי העולם? ואם עוד לא הבנתם על מה מדובר, זוהי תחרות הרד בול אקספייטרס כמובן!
הכל החל בשנת 2001 כאשר "רד בול" יצרנית משקאות האנרגיה המפורסמת בעולם, החליטה שהיא רוצה לערוך אירוע אקסטרים משלה כי "שבול" פירושו שור, ואין מקום מתאים יותר מלערוך את האירוע בזירת שוורים ובספרד ארץ המקור, ועם שינוי קטן, במקום שוורים המטאדור נלחם באופנוענים שלאחר מכן מתפנים לתחרות עצמה.
בשנת 2001 נערכה התחרות הראשונה במדריד לעיני יותר מ20 אלף צופים נלהבים.

מאז בכל שנה עד שנת 2008 נערכת התחרות במדריד, חוץ מכמה אירועים בודדים שנערכו במקסיקו שאליה מוזמנים רוכבי הפרייסטייל הטובים בעולם! כמו נייט אדמס, אנדרי וילה, טוני טורס רובי מדיסון ועוד טובים ורבים אחרים.
ליום התחרות מגיעים שישת הרוכבים בלבד אשר עברו את שלב המוקדמות שבו מתחרים כ12 רוכבים. ששת הרוכבים מתחרים ביניהם ראש בראש על חמישה "קסדות" כשכל קסדה מייצגת יכולת אשר הרוכב הציג, כמו סגנון, הלהבת הקהל, שימוש במסלול ועוד. הרוכב שצובר יותר קסדות עובר לשלב הבא עד הגמר.

משנת 2008 "רד בול אקספייטרס" הפך מאירוע בודד בשנה, לסדרת אירועים שמתקיימת במשך חצי שנה בין אפריל לאוקטובר כל חודש במקום אחר ברחבי הגלובוס. בכל אירוע רוכב מקבל ניקוד לגבי אותו מיקום שהוא סיים את האירוע, ובאירוע האחרון הרוכב עם מספר הנקודות הגבוה ביותר מוכתר כאלוף רד בול אקספייטרס לאותה שנה.

צילום - גיל פריאנטה

אירועים אלה סוחפים אחריהם קהל מעריצים מושבע שכמובן דוחף את הרוכבים כל שנה מחדש אל הקצה. חשוב לזכור שרק הרוכבים הטובים ביותר מקבלים הזמנה לאירועים אלו, מה שיוצר מגוון רחב של רוכבים שמגיעים מארה"ב, אוסטרליה, צרפת, ספרד ועד פרו.
האירוע האחרון נערך במדריד ב- 20 ביולי, האירוע הבא התקיים במינכן ב- 11 לאוגוסט.


לאחר ארבעה אירועים מוביל את הסדרה רוכב הניו זילנד הצעיר "ליווי שוורד" עם 230 נקודות, מיד אחריו דולק הרוכב הצ'יליאני "ג'וויר וילגס" עם 150 נקודות וצמוד אליו הרוכב האמריקאי "דוט פוטר" עם 145 נקודות


אתר רד בוול אקס פייטרס הרשמי:
http://www.redbull.com/cs/Satellite/en_INT/Red-Bull-X-Fighters/001243148660786

תגובות לכתבה
1.יהודה 12-08-12
כל הכבוד על היוזמה בסיקור החדש הזה
2.שחף 12-08-12
כתבה לעניין ששופכת אור נוסף עך הנושא
3.אהההה 12-08-12
יש פה שגיעות כתיב מביכות. למה לא בודקים כתבות לפני שמעלים לאתר?
4.yehuda 13-08-12
ל-3, ברוך הבא המורה לעברית
5.רונן 14-08-12
אהבתי ובניו.
כל הכבוד נזימה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:29-24.