טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת מוטוקרוס - סבב 2 - סטפ אפ


   25-03-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רמת הגולן מארחת, לוי בקצב משלו והצגה בלתי נשכחת של הלייטס, הסבב השני של ליגת המוטוקרוס הישראלית.

לא הרבה רוכבים הצפינו למרום גולן, אך הדבר לא העיב על הסבב השני של ליגת המוטוקרוס, שהתקיים למרות הקשיים שעלו בדרך. תחילה לא היה ברור האם יתקיים מרוץ, לאחר מכן הגיעה הודעה באיחור על קיום מרוץ ופתיחת המסלול לאימונים ובסופו של דבר זכינו לראות את הסבב השני של ליגת המוטוקרוס קם ומתקיים.
כ-30 רוכבים ענו לקריאה המהירה ולקחו חלק במרוץ, מספר מועט ביחס לסבב הראשון של עונת 2012 שהתקיים בג'וליס.
להוציא רוכב אחד שפרק כתף בשלב החימום, כולם הסתדרו, זה לצד זה, בשלושה מקצים שונים.
מתוכם עשרים בקטגוריות המוטוקרוס, מתחילים, לייטס (עד 250 סמ"ק) והפתוחה. עשרה רוכבים בקטגוריות האנדורו, המקבילות בסדרן לליגת האנדורו, E-1 קטנה, עד 250 סמ"ק, E-2 עד 450 סמ"ק וקטגוריה E-3 מעל 450 סמ"ק.

המסלול במרום גולן אירח בעבר הרחוק את ליגת המוטוקרוס ומוכר מאוד בקרב רוכבי המוטוקרוס בארץ בכלל ובקצה הצפוני של רמת הגולן בפרט. אמנם נציגים מקומיים לא זכינו לראות, אך מההתנהלות על המסלול ניכר כי רוכבים לוקחים את העניינים ברצינות ולא מהססים להשקיע בזמן אימונים על המסלול ומחוצה לו. המסלול מורכב ממספר גדול יחסית של קפיצות טייבל ארוכות, סיבובים הדוקים ושתי קפיצות "סטפ אפ" במגמת עלייה.
כמה הקפות היכרות, הקפת חימום ויוצאים לדרך.

"יונתן לוי הוכיח את עצמו קצת יותר מפעם אחת, בתקופה האחרונה הבחור עם כושר שיא ברמות שאפילו הוא לא ידע על עצמו, האם זו ההשתתפות בסבב העולמי בקרוב או הצעת הנישואים הטרייה!?"

קטגוריות מתחילים
בשל מיעוט משתתפים רוכבי המוטוקרוס והאנדורו מקטגוריית המתחילים אוחדו למקצה אחד.
חמש הקפות, בשני מקצים נפרדים.
כבר מנקודת ההזנקה עומר דוד (124) ותומר הראל (21) לוקחים את ההובלה, יריב לוי (5) במקום השלישי ומעט מאחור בן ויסלוביץ (24) ושי אדרי (3). דוד והראל יתקדמו ויפתחו כשהראל מנסה להדביק ולחשב מקום עקיפה, אך הראל נותן עבודה על המסלול ולא מאפשר לו לאיים על המיקום כל הדרך עד לסיום. יריב לוי מתעייף ומוריד את היד מהגז ומאבד את המקום לויסלוביץ.
במקצה השני ויסלוביץ פותח חזק ונותן לעומר דוד לרוץ אחריו, אך באמצע ההקפה הרביעית, אחת לפני האחרונה, דוד מצליח למצוא את הפירצה ולוקח גם את המקצה הזה, כשויסלוביץ שני והראל שלישי.
בקרב רוכבי האנדורו, הצבע השולט כתום. ברק ברוך מוחה על ההחלטה לבצע שש הקפות במסלול כה גדול ופה אחד נקבע כי המתחילים יבצעו רק חמש הקפות במקום. הכושר הגופני משחק תפקיד. אילי בן דוד פותח ראשון בסדר מבין רוכבי הקטגוריה וברק ברוך אורב לעקיפה. בסופו של דבר הוא לא מוצא אותה ואילי ראשון, ברוך שני ובמקום השלישי אביתר כהן. המקצה השני קצת יותר מותח מאחר ובן דוד נופל ומנסה לסגור את הפער אך ללא הצלחה, הוא מסיים במקום השני אחרי ברק ברוך שעומד שוב בראש הפודיום. שלישי חזק ניצב אביתר כהן.

"ברק ברוך שעומד שוב בראש הפודיום"

קטגוריית מוטוקרוס לייטס (קטנה)
אין ספק כי ההצגה המעניינת ביותר בסבב השני של הליגה נרשם במקצה הלייטס, או ליתר דיוק, בשני המקצים.
במקצה הראשון שני רוכבי קווסאקי, אסף בן אהרון שניצח את הסבב הקודם ונמרוד דור, תופסים פער במהרה ונכנסים לקרב אגרסיבי ראש בראש. אי שם מאחור מסתדרים ונלחמים יתר חברי הקטגוריה כשנדב שוורץ שלישי ודוד פרומנוב רביעי. הקפה ועוד אחת, מיקומו של בן אהרון מסתמן כמבטיח לאחר ירידה בקצב הרכיבה של דור. אך מאחור מגיח פרומנוב הצעיר ומצליח להשחיל את און הנעורים לפני נדב שוורץ, הרוכב הוותיק על המסלול. פרומנוב מתקדם עוד קצת, מאיים על מיקומו של בן אהרון, מצליח לקטוף אותו לרגע שברירי אך בן אהרון מפוקס ומנצח את המקצה.
במקצה השני מרום גולן שמחה וצהלה, עם ההזנקה בן אהרון ונמרוד דור נופלים אחד על השני ומאפשרים לכולם לחלוף על פניהם. פרומנוב מוביל לרגע קט אך הוא מחליק בסיבוב ונעקף, גם שוורץ נתקע במעמד וההובלה עוברת לידו של שגיב נגאוקר שמנסה לברוח קדימה ככל האפשר. עד שהחברה מתאפסים, יש עוד תהפוכה בחוד, רק שבמקום השלישי והרביעי בן אהרון ופרומונב מפלסים את הדרך קדימה כאילו לא היו עוד אנשים על המסלול. בן אהרון משתדל להגן על מיקומו, אך פרומנוב הצעיר יושב לו על הזנב עד שהוא מאתר את נקודת החדירה, מבצע בלוק פס מהסרטים ורץ כל הדרך לסיום.

"פרומנוב הצעיר יושב לו על הזנב עד שהוא מאתר את נקודת החדירה, מבצע בלוק פס מהסרטים ורץ כל הדרך לסיום"

קטגוריות מקצועיות
ריבוי קטגוריות שונות בתוך מקצה אחד, רוכב אחד באנדורו E-1, שלושה ב-E2, ושניים ב-E3.
כל אלו מתאחדים למקצה אחד שעל הנייר אמור להיות סוער במיוחד מול רוכבי המוטוקרוס.
למרות אחד עשר רוכבים חזקים על המסלול, ציפיות לחוד ומציאות לחוד.
יונתן לוי הוכיח את עצמו קצת יותר מפעם אחת, בתקופה האחרונה הבחור עם כושר שיא ברמות שאפילו הוא לא ידע על עצמו, האם זו ההשתתפות בסבב העולמי בקרוב או הצעת הנישואים הטרייה!? מההזנקה או חצי הקפה לאחר ההזנקה, לאחר דרמת "כאילו" יש כאן פייט, לוי יוצא קדימה, מתעלם מהעובדה כי הוא עם אופנוע שמיועד לאנדורו ונחשב לנחות על פני המסלול. הוא רץ סוליקו ללא כל הפרעה, משאיר את כולם מאחור ולא נותן לאף אחד להתקרב או לאיים, תוך כדי שהוא פותח פער מהקפה להקפה. זו הצגת רכיבה!
יש לנו עוד עשרה רוכבים על המסלול, מההזנקה הטובה של אליקו אוחנה בראש, עידו כרמון מצליח לעקוף ולקחת את ההובלה די מהר והוא ניצב בראש הקטגוריה, כשאחריו מסיימים אליקו אוחנה ושלישי חיים אוחנה. באנדורו דן מיה וזיו כרמי מסיימים אחריהם.
כך גם במקצה השני, הפעם כרמון פותח טוב יותר וחזק יותר, הוא רץ חזק על המסלול ועל זנבו מטרת בונזאי בדמות יונתן לוי שמתנהל באורח רוח במשך שלוש הקפות, ומשם הגז פתוח.
כרמי וחיים אוחנה מנהלים מאבק ביניהם, עוד כמה מאבקים פנימיים כאלו ואחרים אך הם לא משנים את מפת הזוכים להיום.

"הפעם כרמון פותח טוב יותר וחזק יותר, הוא רץ חזק על המסלול ועל זנבו מטרת בונזאי בדמות יונתן לוי..."

דן מיה

תומר שמש

עומר דוד
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.תענוג ובניו 25-03-12
מרוץ כזה לא ראינו המון זמן, רוכבים עם רצח בעיניים, מסלול בן זונה ומלא כוסיות בקהל
כן ירבו!!!
2.ברק 25-03-12
קצר ולעניין, גלרייה מהסרטים!!!
3.איפה המוטוקרוסרים 25-03-12
איפה המוטוקרוסרים??? קיבלתם בראש מרוכב אנדורו שרכב על אופנוע אנדורו
4.ל 3 25-03-12
מאיפה באת? אנדורו או לא אנדורו... מדובר ביוני לוי
5.היה טוב מאוד 25-03-12
מסלול הרבה יותר טוב מג׳וליס רק שלא היה רטוב מספיק
מברוק להסקווארנה, אם זו הייתה ליגת טרקטורונים היו מעלים את גולדי לגרדום
6.מיכה 26-03-12
מגיע יותר פרגון לדוד פרומנוב. הילד הזה מדהים
בצניעות ועם חיוך של ילד נתן את ההצגה של המרוץ
7.ל 5 26-03-12
בגלל זה אין ליגה לטרקטורונים
8.zivfmx 27-03-12
כרגיל אין חדש לוי 2 רמות מעל השאר!
9.מתי המרוץ הבא 31-03-12
ואיפה?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:01-24.