טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו 2012 סבב 4.1 – סערת שווא


   19-02-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילומים: מיטל אשד וערן שלמה

הבטיחו דיונות, הבטיחו סופות גשמים ורעמים – קיבלנו חולות הדוקים עם קוליסים עמוקים ורעמי מנועים. לוי בקרב צמוד, מיה בגאון ועציוני מתמיד בראש.

למרות כל התחזיות, ההיסוסים בקרב הרוכבים והקהל, והערב המקדים הכולל רוחות וגשמים. שבת בבוקר מעל אזור החולות באשדוד, נפתח חור גדול בין העננים בשמיים והקרין קרני שמש במנות גדושות, למעט קור קליל לצופים ומשב רוח קצת מעל הממוצע קיבלנו תנאים מצוינים למערכה. סבב ארבע כידוע נדחה, לזה הנוכחי קוראים סבב חמש, בשורה התחתונה סבב ארבע נקודה אחד. ספיישל טסט בחולות אשדוד.

"מכאן ובמשך ארבע הקפות נוספות, לוי על הגז, שוכח שחולות בעבר לא היו בצד החזק שלו ופותח פער גדול מכרמי"

יונתן לוי שוב פותח את המהדורה, הפעם בקרב מעניין שקיבל תפנית לקראת סיום. מזה זמן רב שזיו כרמי חרמן על האגזוז של לוי והוא נעול מבט לעקוף ולעבור אותו כמו שעשה במרוץ סיום העונה הקודם. לוי מסיים הקפה ראשונה ומיד אחריו כרמי. על השעון, חצי שנייה בודדת לזכותו של לוי. מכאן ובמשך ארבע הקפות נוספות, לוי על הגז, שוכח שחולות בעבר לא היו בצד החזק שלו ופותח פער גדול מכרמי. בהקפה החמישית לוי נופל וכרמי מצליח לצמצם שמונה שניות. פער משמעותי, אך ישנם עוד 10 שניות שלמות שצריך להדביק וכרמי הנחוש בדעתו יוצא להקפה מהסרטים. השניים מגיעים צמודים זה לזה, כרמי מרגיש מצויין, השעון מורה שבהקפה השישית כרמי סגר בשבע שניות שלמות, אך לצערו ישנם עוד שלוש שניות שמשאירות את לוי על המדרגה הגבוהה בפודיום. מרתק ומעניין. נתנאל זיו במקום השלישי בטווח של דקה מכרמי ומהבא אחריו הלא הוא אריאל שלי, שסבל ממצמד בעייתי ומהרגשה אישית כי שעון העצר לא הולך איתו יד ביד והוא לא מצליח לשפר תוצאות.
אסי זעמן חמישי, עמית גול שישי ורגב צרפתי סוגר את הרשימה עם שמונה דקות עונשין ויום לא מוצלח במיוחד.

"גם על מצע החולות מיה והגאס גאס ברמה אחרת מיתר חברי הקטגוריה והוא ניצב בגאון בפעם הרביעית במעלה המדרגות"

מקצועית E-1
דן מיה הצהיר ואמר בתחילת העונה כי דרכו ברורה והוא בהחלט דבק במטרה. גם על מצע החולות מיה והגאס גאס ברמה אחרת מיתר חברי הקטגוריה והוא ניצב בגאון בפעם הרביעית במעלה המדרגות. מי שנתן הצגה מעניינית בקטגוריה הוא לא אחר מאשר בר נוב, רוכב רד בול וגאס גאס, שהפגין יכולת מרשימה והזכיר לכולם כי הוא גדל אצל המנטור מתן ניר שבצעירותו אכל חולות במקום קורנפלקס לארוחת הבוקר, נוב מקבל בשמחה את המקום השני. אורן חסון מחליף חליפה ועובר לצבע צהוב חזק, הוא נותן פייט חזק ומתברג בכבוד במקום השלישי לפני אוריה כרמלי, עפרי שטראוס, תובל דודבני, עופר קלגרד ודן כרמל. תומר מזור מאוכזב פורש לאחר הקפה אחת בשל תקלה טכנית באופנוע.

"הדר עציוני, כג'וקי פספוס הרוכב על סוס מרוצים, נותן עבודה על הק.ט.מ הדו פעימתי ומנצח את המערכה בפער של ארבעים שניות מלאות"

מקצועית E-3
כוכבי העמק ממשיכים לנצנץ בקטגוריה עתירת הנפח, דווקא הקטן מכולם מהצד הפיזי, הדר עציוני, כג'וקי פספוס הרוכב על סוס מרוצים, נותן עבודה על הק.ט.מ הדו פעימתי ומנצח את המערכה בפער של ארבעים שניות מלאות. תומר שמש חוזר לעצמו ומתהדר באופנוע כתום בין רגליו שנראה שעושה לו רק טוב והוא במקום השני. שחר סולמיני מבסוט על הגז משחק בחולות ומסיים שלישי. גיל קינן לא מרוכז ולא מפוקס מאבד את האופנוע פעמיים על המסלול והאו במקום הרביעי לפני אייל אייזנברג, יוסי תאוכו, דרור כהן וגל חסון.

"נדב לוגסי ביד רמה ובזרוע נטויה לוקח את מרוץ החולות בהליכה"

סניורים
נדב לוגסי ביד רמה ובזרוע נטויה לוקח את מרוץ החולות בהליכה, אחריו זוהר גלילי שנראה כי כושרו במותניו, במקום השלישי רמי צמח שפתח לא טוב אך הצליח להתאפס בהקפה האחרונה. רביעי ברק דודאי, ירון גולדשטיין חמישי ועידו גביש סוגר את הרשימה עם חיוך על ההישג של סיום המרוץ בלי קלאץ'.

"תומר שפירא, גם הוא מבית היוצר של מתן ניר... הילד במקום של קבע בפודיום קטגוריה E-1, מניף את הקסדה והגביע מהמדרגה הגבוהה, נשמע לכם מוכר?"

עממיות
תומר שפירא, גם הוא מבית היוצר של מתן ניר, ולמד לשחק בחולות, מהקפה להקפה הוא שומר על תוצאות מהירות ומאוזנות, מהר יותר מכולם. הילד במקום של קבע בפודיום קטגוריה E-1, מניף את הקסדה והגביע מהמדרגה הגבוהה, נשמע לכם מוכר? דור עטיה עם הסוזוקי היחידי על המסלול, אין ספק שהתגעגנו לראות צרצר צהוב כזה על המסלול ואיך שעטיה יודע לרכב עליו זה בהחלט תענוג, הוא מסיים במקום השני בפער של עשר שניות משפירא וכמעט ארבע דקות מהבא אחריו, אלירן כדר. רון שטפל מאוכזב פתח לא טוב ואיבד את המקום הראוי לו בפודיום. אחריו שלומי לוי, איתי גרואג, רונן מדיאל, נדב רז, עלאא עבאס ואיגור שוורין. בעממית E-2, רן אזולאי שוב מככב בגדול עם רכיבה חלקה ונקייה. יאיר טאוב שני ויאיר אורן במקום השלישי. בקטגוריה העממית E-3 צ'פלה נשאר בחוץ עם אופנוע מושבת כשהוא מפנה את הבמה לאדריס אשמוז שמסיים ראשון ולירון בן יוסף במקום השני.

"רן אזולאי שוב מככב בגדול עם רכיבה חלקה ונקייה"

מתחילים
שישה רוכבים במספר בקטגוריית המתחילים כשבראשם רוכב גאס גאס 125 ינאי ארבר. במקום השני רוכב על ספרדי נוסף רוי בוהדנה. במקום השלישי עמית גלעד על הונדה, ליאור בר עמי רביעי, גל ברדה על TM חמישי ועדן משה על כתום סוגר את הרשימה.
לקראת סיום טפטוף קליל רק בכדי להזכיר לנו שקיבלנו את היום הזה במתנה, בועז קורפל מנצח על טקס הענקת הגביעים וכולם מתפזרים לבתיהם.

תוצאות

אדריס אשמוז שמסיים ראשון - עממית E-3

"שישה רוכבים במספר בקטגוריית המתחילים כשבראשם רוכב גאס גאס 125 ינאי ארבר"
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אופס 19-02-12
לא באנו בגלל הגשם
2.oz 19-02-12
בס"ד
תענוג לעיניים
3.סאשה 19-02-12
הרוסי עם הקפה שיחק אותה שם
היה שווה לבוא רק בשביל הסירופ אגוזים
4.מה נסגר עם גאס גאס? 19-02-12
כמה אופנועים הם מכרו שכל מרוץ שומעים עליהם בלי סוף?
5.לזה ש״סוגר״ מעלי 19-02-12
תתפלא אבל המותג נהיה להיט! עם קצת עבודת שיווק נכונה וכרובי יתחיל למרות שערות
6.ל 5 20-02-12
מאיזו ארץ אתה?
7.בני 20-02-12
יופי של תמונות!
8.קופידון 20-02-12
השמועה אומרת שגיל קינן התרסק כל פעם שהוא עבר מול הצלמת עם המעיל הכתום
9.תתבישו תפרשו 22-02-12
חרא על הליגות בדיחה טובה מי שינצח יזכה בפרס מיליון שקל
10.בוריס.א 25-02-12
אחלה סקירה ותמונות. תודה רבה...
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:52-24.