טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס 2012 - סבב 1 - עולים לאוויר


   13-02-2012, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ערן שלמה, מיטל אשד

ליגת המוטוקרוס הישראלית חוזרת לשטח בהצגת בכורה מרהיבה שמזכירה לנו למה התגעגענו כל כך לענף הזה. שטפל מככב, עומר דוד נכנס לתודעה, אוחנה בראש, אסף בן אהרון מפתיע, ויוני לוי במופע מהסרטים.

מכירים את זה שבסרטים העלילה מתפתחת שזה כבר נראה ממש אבסורדי עד כדי קיטש' היסטרי?
יונתן לוי כבר גרף כל מילה אפשרית המשבחת את הרכיבה הפנומנאלית שלו, כבר תקופה לא מבוטלת שיש מי שנצמד לו לזנב ואפילו עומד מדרגה מעליו. במקצה האנדורו לוי הוא לא הפייבוריט הראשי, אחרי הכל ישנם כמה מוטוקרוסרים על המסלול. דן מיה פותח חזק אך לוי ממהר לקחת את ההובלה ופנייה לאחר מכן הוא נופל ורואה את תשעת הרוכבים על המסלול חולפים על פניו. מיה חוזר להוביל אך זיו כרמי מתיישב לו חזק על הזנב למשך 2-3 הקפות. בזמן שהשניים פותחים פער מיתר הרוכבים, כשידו של כרמי על העליונה, לוי מתואשש ומתחיל במסכת עקיפות דמיונית, כשבהקפה הרביעית הוא ממוקם שלישי אחרי מיה. הקהל לא מאמין אבל לוי מצליח לסגור ולבחור נתיב מהיר יותר ובסיום ההקפה החמישית הוא כבר משאיר את מיה מאחור ומתביית על הזנב המרקד של כרמי. סיבוב, פנייה, קפיצה ולוי עושה את הבלתי יאמן – הוא נכנס לקפיצת הסיום לקבלת הדגל הלבן במקום הראשון ועוד נותרה לו הקפה אחת לקינוח. לוי באוויר, הקהל בשמיים וזו הסיבה שמזכירה לכולנו מדוע אנחנו כל כך אוהבים את הספורט הזה.


יום שבת, 11/02/2012, מסלול ג'וליס.
כאילו שמישהו אי שם במרכז החיזוי קרא את החדשות ושמע על פתיחת הליגה. המסלול היה פתוח לרוכבים בימי רביעי וחמישי, בשישי נסגר לצורך שיפוצים ותיקונים, בהזדמנות זו ספג מנת גשמים הגונה שהידקה את הקרקע ויחד עם שמש חזקה ושמחה עם תפזורת עננים להשלמת התפאורה קיבלנו מצע מצוין למרוץ הפתיחה של העונה, ארבע שנים לאחר המרוץ האחרון של ליגת המוטוקרוס.
זה המקום לציין ולשבח את אפי שטיינבויים, שעבד ועמל רבות על הכנת המסלול ויחד עם צוות ההפקה של באחה ישראל, בראשות נועם הימן סידרו לנו יופי של שבת.
מעל 50 רוכבים בשבע קטגוריות שונות וחמישה מקצים – פעמיים. אוהלי קבוצות, דגלים, שלטי פרסומת ומעל 700 צופים נלהבים ונרגשים.

"רון שטפל הכוכב העולה מליגת האנדורו ממהר להתברג ראשון ופוצח ברכיבה ממוקדת מטרה תוך שהוא מגדיל פער ומבטיח לעצמו את המקום הראשון"

אנדורו מתחילים
תשעה רוכבים על הגריד, אנה נערת השלט מניפה את שלט שלושים השניות, הרוכבים דרוכים, גיא כתב שופט המרוץ מסמן להחליף לחמש שניות והחבורה יוצאת לדרך. מוטוקרוס ישראלי 2012 – יריית פתיחה. רון שטפל הכוכב העולה מליגת האנדורו ממהר להתברג ראשון ופוצח ברכיבה ממוקדת מטרה תוך שהוא מגדיל פער ומבטיח לעצמו את המקום הראשון. אביתר כהן וברק ברוך נאבקים על המקום השני והשלישי ותוצאת הסיום נשארת על כנה הן במקצה הראשון, הן במקצה השני וגם על מדרגות הפודיום. שטפל ראשון, כהן שני וברוך שלישי.

"ברגעים אלו נכנס רוכב לתודעה הציבורית – עומר דוד, בן חסותו של רועי שלומי, לוקח את ההובלה ונותן הצגה כל הדרך אל המקום הראשון"

מוטוקרוס מתחילים
עשרה רוכבים על הגריד כשלפניהם שש הקפות. עם פתיחת הגריד רם אלוש מתברג ראשון אך כעבור הקפה דגל אדום מתנוסס והמקצה מתחיל מחדש. ההזנקה מחודשת וברגעים אלו נכנס רוכב לתודעה הציבורית – עומר דוד, בן חסותו של רועי שלומי, לוקח את ההובלה ונותן הצגה כל הדרך אל המקום הראשון. אלוש המאוכזב לא מפוקס ומסיים תשיעי. במקצה השני עומר דוד מצליח לקחת את ההובלה למרות פתיחה טובה של בן ויסלוביץ ואדיר זיידה, שהלך ונחלש, זהו המרוץ הראשון שלו והוא לומד על ערכי הכושר הגופני דרך הידיים. דוד כאמור בהצגה משכנעת שוב במקום הראשון. בסיום עומר דוד ראשון, בן ויסלוביץ' שני ויריב לוי מספסופה שלישי.

"לוי עושה את הבלתי יאמן – הוא נכנס לקפיצת הסיום לקבלת הדגל הלבן במקום הראשון ועוד נותרה לו הקפה אחת לקינוח"

אנדורו מקצועי
עשרה רוכבים משלוש קטגוריות שונות (לפי נפחי מנוע E1, E2, E3) מתקבצים יחדיו למקצה מעניין במיוחד. את תיאור המקצה הראשון ומעלליו של יונתן לוי כבר קראתם בפתיחה, נשלים את התמונה ונזכיר כי לוי, כרמי ואיוב שוגן שמסיים שישי משויכים לאותה הקטגוריה ואילו מיה, תומר שפירא שמסיים רביעי ומתן ניר שמסיים חמישי את המקצה בקטגוריה משלהם. יוסי תאוכו מתמודד בודד בקטגוריה E3. המקצה השני קצת פחות דרמטי אבל עדיין עם עניין. לוי פותח חלק ושומר על פער גדול והובלה כל הדרך לגביע הנכסף. מיה מאבד כידון ויוצא למסכת עקיפות ארוכה, אך בחוליית החוד כרמי מתבסס שני ואילו המתניר נותן הצגה מפוקסת יותר ומסיים שלישי. מיה מצליח לסגור על רבים ומסיים רביעי. בסיום: E2- יונתן לוי, זיו כרמי ואיוב שוגן, בקטגוריה E-1 שליטה אבסולטית של רוכבי גאס גאס עם דן מיה בראש, מתן ניר שני ותומר שפירא שלישי.

"ואסף בן אהרון במרחק שהולך ונסגר ...מצליח לקטוף את ההובלה ולסיים במקום הראשון"

מוטוקרוס לייטס
תריסר רוכבים נדחקים על שער הזינוק ונמרוד דור מזכיר לכולם איך הוא יודע להעיף את הקוואסקי הירוק כשהוא מוביל ואסף בן אהרון במרחק שהולך ונסגר עד שהאחרון מצליח לקטוף את ההובלה ולסיים במקום הראשון, נדב שוורץ מחייך מהמקום השני ורוני רגף מסתפק בשלישי. במקצה השני הקלפים מתערבבים וכאילו אין קשר בין המקצים, הצגה של דור עטיה בשילוב הסתערות פתע של דוד פורמנוב והחלפת מקומות כפולה מעמידה בסיום את עטיה בראש, פורמונב שני וגיא אליתים שלישי. על המדרגות מסתדרים בדרו עטיה שלישי, רוני רגף שני ואסף בן אהרון ראשון. וכמו שנאמר "זה לא נגמר עד שהזקנה השמנה שרה".

"כרמון נוחת לא טוב, מאבד לשבריר שנייה את הכיוון ואליקו ממהר לתפוס מקום וביציאה מהפנייה הקרובה הוא כבר מוביל עד לסיום"

מוטוקרוס פתוחה
הקטגוריה הכבדה ולא במובן המשקל אלא ברמת העניין. שמונה רוכבים על התותחים הכבדים והימורים פתוחים על הפיבוריטים עידו כרמון, אליקו אוחנה ואחיו הגדול חיים אוחנה. עם הזינוק כרמון בראש כשאליקו ממהר להתיישב לו על הזנב, אוחנה מתמקם שלישי בפער גדול מהבא אחריו ומהזוג בחוד. אוחנה מחפש את הנקודה לעקיפה ואילו כרמון נוחת לא טוב, מאבד לשבריר שנייה את הכיוון ואליקו ממהר לתפוס מקום וביציאה מהפנייה הקרובה הוא כבר מוביל עד לסיום. במקצה השני אליקו פותח טוב יותר ומוביל כל הדרך אל המקום הראשון בפער מספק בכדי שיוכל להניף יד עוד לפני שחצה את קו הסיום, גם במקצה זה כרמון מסיים שני וחיים אוחנה שלישי. והסדר בדירוג נשאר על כנו.
טקס הענקת גביעים, תודות וחיוכים. עייפים, שזופים ובעיקר מרוצים מהאירוע המוצלח חזרו לביתם הרוכבים והצופים.

״דן מיה יוצא למסכת עקיפות ומסיים על המדרגה הראשונה בקטגוריה "
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ברק זוארץ 13-02-12
קצרה היריעה מלהכיל את ההרגשה באירוע... מרגש עד כדי דמעות!!! :-) היענות הרוכבים היתה פשוט מדהימה, נתנו שם שואו מהסרטים... נענע כמו תמיד, גלרייה לפנים. יאללה מחכים לווידאו
2.אני 13-02-12
היה לפנים!!!
תראו את תמונה 384 והלאה - רצף תמונות של הצלמת החביבה. לי זה מזכיר נשכחות
סעו בזהירות!
3.אופיר 13-02-12
לגבי הרישוי מוטוקרוסים שגולשטיין דיבר עליו שם אני הבנתי שזה לא כלכך כדאי למי שמטייל עם הכלי ולא מתחרה איתו כי העונש על נסיעה מחוץ למסלול הוא הרבה יותר חמור מהחרמת האופנוע
4.מה נסגר איתך כרמון??? 13-02-12
תתחיל להיכנס לכושר גיסנו איכזבת אותנו
5.אבי 13-02-12
אךךךךך איזה מרוץ היה... יוני לוי הזה לא אנושי
כל הכבוד לאפי על המסלול המשובח, להבא רק לא לוותר על קטע באמפים כי בלי זה זה לא באמת מוטוקרוס
6.באבה סטיוארט 13-02-12
איפה זה ג׳וליס? למישהו יש את הטלפון של רון שטפל?
7.לנזימה 13-02-12
היה שם צלם וידאו עם ערן שלמה, מתי זה ישודר ואיפה?
8.תומר 13-02-12
מיטל וערן התמונות משגעות
ערן אתה נכס לאומי! נהניתי מכל שורה ושורה
9.תשובה ל 3 13-02-12
נותנים לכם סוף סוף להיות חוקיים כמו בכל העולם ואתם רוצים להישאר אינדיאנים
10.ל 9 14-02-12
לא חוקיים ולא נעליים! אם אסור לי לטייל עם הכלי אז מה חוקי בזה??? ההבדל הוא שעכשיו יהיו בידי המשטרה כל התמונות של האופנוע בארכיון.
11.ל - 5 14-02-12
מי אמר שחייבים במפים במסלול מוטוקרוס?
12.לנועם הימן ולעמותה 14-02-12
למה לעאזל לא היה גזלן????
חוץ מזה היה שיגעון
13.NG 15-02-12
אירוע נדיר, ארגון למופת. ערן שלמה אין עליך הגלריות והכתבות שלך נדירות ! כל הכבוד! לכל הפרזיטים 10 ו3 איכות ותרבות זה ממש לא מילה גסה!(ראו פרק "ליגת טרקטורונים")
14.אחד שהיה שם 15-02-12
אדון כתב נראה לי שאתה קצת לא בקיא בחומר וניזון מחצי מליה וחצי שם דור עטייה סיים מקצה מקום 1 וסיים שני בכללי מאיפה המידע על זה שהוא שלישי יש לך תמונות של פודיום תסתכל עליהם אהה ועוד דבר קטן זה מירוץ מוטוקרוס ראשון בחיים שלו
15.טוני סיבשווילי 16-02-12
חבורה של ילדות זה מה שאתם, תגידו תודה ותשתקו.
אחרי הכל כולם, בני אדם וכולם גם טועים מדי פעם.
16.שאלה 16-02-12
בשבילשאלה שביל לרשום אופנוע מוטוקרוס צריך שטר מכר?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:26-24.