טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
זוהר בשטח


   05-07-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחרי מרוץ הפיילוט הראשוני חוזרים אנשי זוהר לשטח למרוץ נוסף. מסלול חדש ומגוון, שמש קופחת ומקצה אורחים שגנב את ההצגה.

קצת יותר מחודש עבר מאז מרוץ השטח הראשון של מושב זוהר, השמועה בדבר המרוץ נפוצה כאש בשדה קוצים ביום קיץ שרבי. אותם פורצי דרך מקומיים הופתעו מעוצמת החשיפה וחיפשו את הדרך להמשיך בדרכם מבלי לפתוח עיניים ולהוריד מעט פרופיל, פן יסגר המפעל עוד בדמי ימיו. לפיכך, מסלול חדש נבחר וסומן אי שם בקצה הצפוני של בתרונות רוחמה, לא קרוב לשום מקום לא רחוק משום דבר, כשם הסבר זה, כך גם הדרך למקום האירוע וזו גם הסיבה המרכזית לירידה המשמעותית בכמות הצופים באירוע.

חברי זוהר להוטים וחמים על קיום המרוץ הבא, התערבויות בין חברים, רוכבים החלו באימונים ומקצה שיפורים לכלים והיה גם מי שהכניס ידו לכיס ורכש כלי חדש למען יעמוד בכבוד ויסתובב עם ראש מורם בדרך למכולת. למרבה הצער, למרות ההתרגשות הרבה, ביום האירוע הגיעו פחות רוכבים מהפעם הקודמת. רוכבי הסניורים החליטו לוותר, בטרקטורונים אחד הכוכבים לא נכח ובאופנועים גם נרשמה ירידה. היעדרות של רוכב או שניים וכמה צופים, לא תשבור את המורל המרומם והחברים מוכנים לקרב.

בר נוב - מנצח קטגוריית האורחים, אופנועים

בכדי שהחבר'ה של זוהר יגדילו ראש ויבינו כיצד באמת צריכים להיראות על המסלול, הוכנס ללוח הזמנים של האירוע שידרוג חשוב שתפס חלק מרכזי בתמונה - מקצה האורחים. קומץ רוכבים משובח גויס למטרה ביניהם טל חביב, רוכב הבית של נזימה ומבכירי רוכבי ליגת הטרקטורונים של ישראל, הגיע מצויד בטרקטורון DS450 מדגם המוטוקרוס. קבוצת המרוצים של מתן ניר, העתיקה את אימון שישי אחר הצהריים בכדי להשתתף ותחת שרביטו ניצוחו של המתניר הגיעו על אופנועיהם אריאל שלי, בר נוב, תומר שפירא ונועם דהן מליגת הבאחה על טרקטורון הק.ט.מ. שלו. גם חן שליו ניצל את ההזדמנות לפתוח בגז והצטרף לחגיגה.

תדרוך קצרצר, חמש הקפות רצופות מדודות בזמנים, הזנקה בפער של 30 שניות. הקפת היכרות לכולם וזה המקום לציין לטובה את בניית המסלול. לא שהמסלול מסומן יתר על המידה, אך הוא מציג מגוון של שבילים פתוחים, רצוף עליות וירידות שמחייבות את הרוכבים לשמור על ריכוז ועירנות גבוהים. מעמדת הזינוק וריכוז הקהל אפשר לראות חלקים גדולים משטח המסלול.

גל אלוש - מנצח קטגוריית המקומיים, אופנועים

מקצה האורחים על אופנועים פותח את סדרת המקצים של היום. שלי מזנק ראשון, נוב שני, שפירא שלישי ושליו רביעי. הקרב מסתמן כצמוד במיוחד בין שלי לנוב שמפגינים יכולות רכיבה ושליטה גבוהה בתוואי השטח הלא מוכר. מודדי הזמנים נדהמים בכל הקפה והקפה, שנייה לכאן ושנייה לשם, חמש הקפות עם זמנים צמודים וזהים כמעט לחלוטין. רוכבי הבית מסוקרנים מבחירות הנתיבים של הרוכבים המקצועיים והקהל מתלהב ומתמוגג מאושר. שלי שומר על מאזן בכל ההקפות ואילו נוב גורס בכל הקפה שנייה או שתיים. שפירא רוכב נקי וחלק ושליו מעט מאחור. בסוף היום בהקראת התוצאות נוב מנצח את שלי בשלוש שניות בודדות. שפירא שלישי ושליו רביעי.

המקצה השני של היום שייך לרוכבי המוטוקרוס של המושב. לא שהמסלול מיועד למוטוקרוס, פשוט בדפוסי הרכיבה של המושב אין באמצע או ליד, או כביש או מוטוקרוס – אנדורו זו מילה יפה שניתנה לרוכבי הדו שימושי גוון יותר קונטרסטי, אבל עם בכלי שטח עסקינן, אזי תשאירו אותם טהורים לשטח. האחים גל ורם אלוש, מורן בונם ואלמוג צרפתי מזנקים כל אחד בתורו, האחים אלוש נראים לוהטים על המסלול ומזנקים לגבהים בכל הזדמנות, רם מאבד את הבלם האחורי בשלב מוקדם אך מצליח לפצות ברכיבה מחושבת ובלימה באמצעות ההילוכים. חמש הקפות בהם הרוכבים מתחלקים לשתי דבוקות ובסופו של דבר גל אלוש מנצח את המקצה ומקדים את אחיו בשבע שניות בלבד. בונם במקום השלישי וצרפתי חותם את הרשימה.

טל חביב - מנצח קטגוריית האורחים, טרקטורונים

המסלול מתפנה לקראת מקצה הטרקטורונים, שני האורחים הרכובים על ארבע מסופחים אל רוכבי היישוב. כבר מהפתיחה ברור כי טל חביב ונועם דהן מנהלים מלחמה ביניהם. אלעד אסולין נראה טוב על הק.ט.מ. עדן מימוני על YFZ ואדיר צרפתי על הפולריס אוטלאו. דהן בכושר אך מתמהמהה קצת בעקיפה ואילו חביב, שלא רכב תקופה ארוכה, מקבל זריקת אדרנלין תוך כדי רכיבה, עף על המסלול ומנצח את המקצה כשהוא מקדים את דהן בתשע שניות. בין הרוכבים המקומיים, אסולין מנצח ביד רמה ושלישי בכללי, מימוני שני (ורביעי בכללי) וצרפתי שלישי (חמישי בכללי)
עוד מרוץ מקומי תוצרת בית של מושב זוהר מגיע לפרקו, למרות חסרונם של המשתתפים נראה כי המפעל עוד יצבור תאוצה ומתוכננים מקצי שיפורים רבים בכדי להגיע לרמה טובה יותר. טקס סיום צנוע ושני בקבוקי שמפניה והחברים חוזרים לביתם עייפים, מרוצים ומאובקים.

אלעד אסולין - מנצח קטגוריית המקומיים, טרקטורונים
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דבש 05-07-11
תגידו איפה ומתי אנחנו גרים בשכונה ואנחנו מצטרפים
2.אש 05-07-11
איפה כל זה נערך
3.ניב 05-07-11
המיקום נמסר למתחרים רק יום לפני המירוץ..כנראה שהמירוץ הבאה יהיה עוד חודש..
אני הייתי המרשל במירוץ..היה מרוץ יפה וברמה גבוהה כמעט מקצועי!!
4.רז 05-07-11
אחלה תמונות יצאו......תותח אתה...
5.odeser 05-07-11
כול הכבוד להם כם ירבו אירועים כאלה
6.הגר 05-07-11
וואיי.. איזה כיף!!! :) נשמע מעניין מאוד! מחכה לעוד מקצים וארועים כאלו.. :)
7.אחד שהתגעגע לנענע 05-07-11
נענע אין על הסיקורים שלך ... בוכה2. תחזור העם דורש עוד
8.ממש אבל ממש תופעה מבורכת 06-07-11
מי ייתן וזה ימריא וינסוק לגובה רב
אגב איזה אירוניה אנחנו עוד מעט ב2012
וכתבה זאת היתה יכולה להיות אקטואלית מאוד גם ב1992
איזה מדינה........
9.batz 07-07-11
למה לא אמרו לנו
על המרוץ ???.
מה קרה זה היה רק למקורבים חבל מאוד ....

אני מכווה שבפעם הבאה תוכלו לעדקן גם רוכבים אחרים

יום טוב
batz
10.צוות 08-07-11
פעם הבאה נעדכן בנזימה כמה ימים לפני , ומקווים לעבוד בשיטת חבר מביא חבר , יותר יעיל ובריא .
11.boxout 08-07-11
אחלא גל ואחלא תמונות .. תענוג לראות את זה תכנון מעולה .. אני מוסר דש לאחלא נהג ((( גל ))) ואח שלו בן ובן השני ולמורן המרסס חחח ורותם המקרצפן...
.ג'בארין אחמד.
12.boxout 08-07-11
אחלא גל ואחלא תמונות .. תענוג לראות את זה תכנון מעולה .. אני מוסר דש לאחלא נהג ((( גל ))) ואח שלו בן ובן השני ולמורן המרסס חחח ורותם המקרצפן...
.ג'בארין אחמד.
13.boxout 08-07-11
אחלא גל ואחלא תמונות .. תענוג לראות את זה תכנון מעולה .. אני מוסר דש לאחלא נהג ((( גל ))) ואח שלו בן ובן השני ולמורן המרסס חחח ורותם המקרצפן...
.ג'בארין אחמד.
14.אסף ארצי 16-07-11
הלוואי וימשיך..כבודד למארגנים!!!
15.אחד מהעבר 17-07-11
ארצי המלך ארצי המלך ארצי המלך ארצי המלך ארצי המלך...
16.אלון 01-08-11
נראה מסלול מעולה, למה אתם לא מתחברים לעמות האנדרו שבסבב של העונה הבאה יהיה גם המסלול הזה?
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:47-24.