טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ימי התום הזוהרים


   22-05-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

התארגנות שכונתית של חבורה מגובשת יצרה, יש מאין, מרוץ שטח על פי חוקי ההלכה. במקום להתייצב במגרש הקטרגל בערב שישי, חברי המושב עברו לגבעות הבתרונות וטעמו לראשונה אבק מרוצים אמיתי.

כמעט בכל תחום ספורטיבי בעולם יש את הבמה המקצועית, החובבנית ואת החבר'ה שבשכונה.
כל מגרש קטרגל או כדורסל בארץ עמוס לעייפה ביום שישי אחר הצהריים. שחקנים חובבים עם כרס גדולה, ריאות שחורות מסיגרות וקוצר נשימה אחרי טיפוס של עשר מדרגות בלי מעלית. בכל שכונה יש את התארגנות הספונטנית הזו, ומי בכלל יודע איך ומתי שעות אחר הצהריים של יום שישי, רגע לפני כניסת השבת, הפכו להיות השעות המובילות של הספורט העממי בישראל.

יום אחד, אי שם בדרום, לא רחוק מטווח הקאסמים, הוזמנו חברי המושב לחתונה. במושבים של הדרום, כשיש חתונה כל המושב מגיע, בלי יוצא מן הכלל. בזמן החתונה, בין הבורקס לריקודים, יושבים החברים סביב השולחן ומתחילים לקשקש על אה ועל דה. במקרה, אותם חברי מושב מחוברים חזק לתחום המוטורי. "חולי הגה" בלשון העם וכל אחד מחזיק במחסן איזה באגי מאולתרת עם מנוע קשור בחבל ומסגרת ברזל מרותכת במקרה הטוב או מסגרת עץ עם מסמרי 10, שלא באמת עוברת ביקורת שגרתית של ה-FIA. אותם דרווישים מחזיקים גם אופנוע או טרקטורון, איתו יוצאים לתת בגז פעם בשבוע. סביב השולחן בחתונה נזרקות ההערות בזה אחר זה: "אני מנצח אותך בהליכה", "אני אוכל אותך בלי מלח", "אני הרוכב הכי חזק פה" ושאר מיני משפטי הערצה עצמאיים.

אחד החברים, מהוותיקים יותר בחבורה, שעיניו צפו כבר במספר מרוצים בעולם, ישב בצד וליקט את המשפטים, הריץ כמה ברגים במוח והוציא פצצה לאוויר: "קחו שבוע שבועיים, תעבדו על הכלים ועל עצמכם ונארגן כאן מרוץ משלנו, רק לחבר'ה שבמושב".
תוך מספר ימים בודדים הרעיון התגבש והחבר'ה בשכונה לקחו את העניין ברצינות, היעד נקבע – שישי אחר הצהריים יוצא לדרך המרוץ המדובר.

תאמינו או לא, בבוקר המרוץ השמועה התפשטה באזור, לזירת המרוץ, עמוק בתוך השטח, הגיעו עשרות צופים בטרקטורים, רכבי שטח ופרייבטים. נשים, זקנים וטף, כל אנשי המושב הגיעו לצפות במחזה.
מסלול בן שישה קילומטרים לערך, מרשלים מפוזרים, עמדת מזכירות, שעוני עצר, מדבקות ומספרי רוכבים. תדרוך מקיף על אופן המרוץ, ספיישל טסט חי ובועט, בלי הקפות התשה ובלי משחקים, עולים, נותנים בגז ואחרי חמש הקפות מסיימים. חמישה אופנועי מוטוקרוס, שני טרקטורונים כפולי הנעה וחמישה טרקטורוני ספורט.

מקצה המוטוקרוס
שלושה רוכבים הוזנקו בפתיחה, לאחר שאלו סיימו את המקצה, הוזנקו השניים הנותרים למקצה נוסף. כך נקבע מראש, וכך התקיים המרוץ. המנצח הגדול מבין האופנועים היה רם, שהפגין יכולת רכיבה עצבנית במיוחד למרות גיר בעייתי וארבע הילוכים בלבד. גל, סיים במקום השני, אחריהם: ליליס, מורן ואלמוג.

מקצה הנעה כפולה
לפי תושבי המקום המקצה הוגדר כמצה מבוגרים, אך אחד מבין השלושה שהיו אמורים להשתתף, החליט לאחר סיבוב ההיכרות כי הקימקו שלו לא יעמוד בעומס ופרש מראש. כך נשארנו עם ברק על הסקרמבלר ואליקו על הבומבדיר. לאחר שתי הקפות על המסלול, ברק המנצח המחוייך עם תוצאה לא מבוטלת, שלא נופל בהרבה מרוכבי המוטוקרוס.

מקצה הטרקטורונים
מבין כל הרוכבים החובבים, המתחרים לראשונה בחייהם, ישנם שני רוכבים בעלי עבר בתחרויות מקצועיות, הן בליגת האנדורו והן בליגת הבאחה. השניים מעורכים מאוד במושב ומקבלים כבוד של מלכים. בעוד שכל הרוכבים הגיעו למרוץ עם הטרקטורון בנסיעה מהבית, השניים, כיאה לסלבריטאים בתחום, הגיעו עם עגלה מדוגמת ועליה שני טרקטורוני KTM. גם מקצה הטרקטורונים חולק לשניים בשל כמות הרוכבים והאבק הרב באזור. לאחר חמש הקפות רצופות, המנצח הגדול, בפער של 10 שניות בודדות, ניצח אלעד את מקצה את הטרקטורונים והשיג את התוצאה הטובה ביותר של היום. במקום השני, האח הגדול, שילך כל השבוע עם הראש למטה אחרי שאחיו השיג אותו. במקום השלישי אורון, עדן רביעי ואהרון סוגר את הרשימה.

הסתיימו המקצים, מצב הרוח בשמיים וכולם שמחים ומאושרים, המארגן מקבץ את כולם וקורא לזוכים לעלות לגבעה לקול מחיאות הכפיים של הקהל. בקבוקי שמפניה נפתחו והחברים כבר משתוקקים לאירוע הבא.
לא בכל יום רואים מחזה שכזה, ההתארגות, הקהל ובעיקר ההווי מסביב, ראויים לציון לשבח.
המסלול מסומן, מרשלים במקום, חובש בכוננות, צוות ההפקה עם מכשירי קשר. ביחס לאירוע חובבני גרידא, יש כבוד, לרוכבים - יש על מה לעבוד.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.דור 22-05-11
כל הכבוד להם באמת יפה
2.רז 22-05-11
וואלה צלם תותח אתה ערן תומונות יפות נתנתה לנו שם.................
3.דניאל גדיר 22-05-11
באמת כל הכבוד להם תותחים יפה
4.איפה עמותה ואיפה התאחדות 22-05-11
יאלה נמאס מהמדינה הזאת
לא צריך אף אחד, שבוע הבא אני מארגן כזה דבר בצפון
תותחים!!!

5.איציק 22-05-11
איזה שפיציםםם
6.עמירם 22-05-11
חיילים במושבה!! אחלה תמונות !
7.חי 23-05-11
וואלה נהנתי שם היה אש תחרות טובה
8.ציון 23-05-11
כל הכבוד חברה
9.רז 23-05-11
ערן לא תיתן קצת קרדיט למרשלים על העבודה המקצועית שעשינו שם......בכל זאת אכלתי הרבה אבק......
10.דונטלו 23-05-11
יפה ששמרו על הבטיחות.

יישר כח!!!
11.רמי צרפתי 25-05-11
כל הכבוד שאאאפפפוו
ממש נהניתי לשמוע ,רק חבל שהייתי באילת סופ"ש כנראה רם פחד מהמורה שלו
12.רמי צרפתי 25-05-11
ערן שלמה-כל הכבוד על התיעוד בלעדייך לא היה מורשת קרב לדבר הזה
אגב, צלם אתה מספר 1
13.אלי 30-05-11
וואו איזה יופי של התארגנות, שיחקתם אותה עם הסיקור והתיעוד של האירוע. תמשיכו לארגן מסתבר שזה הספורט מוטורי היחד שנראה בארץ בשנים הקרובות.
14.אלון 12-06-11
ירון אלבז ממש מצויין בשביל הפעם הראשונה תמשיך ככה. אגב אסור לכתוב את שם המושב?
15.עופר שזירי 02-07-11
כל הכבוד לירון אלבז,ערן שלמה והמשתתפים על היוזמה וההשקעה.מקווה שיהיו עוד בהמשך ושישודרגו.
16.עופר שזירי 02-07-11
נ.ב. כל הכבוד גם ליהודית והילדים "שאוכלים אבק בשקט"......
17.סונה 01-12-11
שלום אני אומרת שזה לא נכון מה שהם עושים זה מסוכן מאוד מאוד!! צריך קצת יותר אבטחה! רופאים במקום וחולי....
ירון אלבז ממש מצויין בשביל הפעם הראשונה תמשיך ככה. אגב אסור לכתוב את שם המושב?
כל הכבוד לירון אלבז,ערן שלמה והמשתתפים על היוזמה וההשקעה.מקווה שיהיו עוד בהמשך ושישודרגו.ערן לא תיתן קצת קרדיט למרשלים על העבודה המקצועית שעשינו שם......בכל זאת אכלתי הרבה אבק.....
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:13-24.