טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורוקרוס – יריית פתיחה


   21-02-2011, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בשורות הבאות נספר לכם על אופנועים, סלעים, צמיגים, קורות עץ, תחרויות, נפילות ואקשן, הרבה אקשן. בשורה התחתונה – מי שלא היה הפסיד!

שבת, 19/02/2011, תזכרו את התאריך.
קרוב לוואדי שהיום הזה יכנס לדפי ההיסטוריה הצנועים של הספורט המוטורי הישראלי, באירוע הראשון מסוגו בארץ של תחרות מאתגרת ומרעננת – אנדורוקרוס.
מסלול קצרצר ומורכב מאלמנטים שונים ומגוונים החל מרמפות מוטוקרוס מהוקצעות, דרך מבחר מכשולים מלאכותיים הכוללים גזעים, פסיפס צמיגים, אדני רכבת, גינת סלעים, צמיגי שופל אנכיים, עוד קורות וגזעים במסלול פתלתל ומעניין.

המטרה – להגיע ראשון לקו הסיום לאחר שמונה הקפות בכל מקצה. שלושה מקצים לכל קטגוריה.
האמצעים – נחישות, ריכוז, מיומנות ועוד קצת נחישות. השיטה – לפתוח חזק ולשמור על הזנב.
כמות הצופים העצומה הזכירה לכולנו כי העם רעב להפקות מוטוריות שמאפשרות צפייה על כל המתרחש מנקודה אחת, מקצים זריזים ומלאי עניין, קריינות טובה פרי מיתרי קולו של בועז קורפל ואם אפשר עוד קצת אטרקציות מסביב שיהיה לזאטוטים מה לעשות בין לבין והרי לכם מתכון משובח להפנינג מוטורי כהלכתו.

אין ספק כי מרוץ האנדורו קרוס המדובר הכניס המון עניין בקרב רוכבי המרוצים בארצנו, יחד עם זאת, תחרות חדשה ומורכבת, העלתה חששות רבים בקרב רוכבים ולפיכך כמות הרוכבים הייתה מצחיקה ביחס להשקעה. 19 רוכבים בלבד בשלוש קטגוריות שונות. אך בין מאות האנשים בקהל נצפו עשרות רוכבים שבאו לראות על מה המהומה ונשארו עם ריר על השפתיים.
לאור הצלחת האירוע הראשון, אין ספק לגבי קיומו של האירוע הבא ואם תרצו ליגה שלמה, חייה ותוססת.

זיו כרמי - שולט ללא עוררין בקטגוריה המקצועית הקטנה

מקצועית קטנה – מקצה ראשון
לאחר הגרלה על בחירת המיקום בגריד הזינוק וכעבור מספר הקפות היכרות, עלו לקו הזינוק רוכבי הקטגוריה המקצועית, למקצה הראשון של היום. על הגריד; זיו כרמי – KTM 250, אריאל דדיה – KTM 125, אייל איזנברג הוסקוורנה 250, מלכי פרץ KTM 250, רוני רגף YZ250.
חמשת הרוכבים מוכנים עם מבט מרוכז אל הרמזור וכשזה מתחלף לירוק הטור יוצא לדרך. דדיה נכנס ראשון לקפיצה וכרמי לא מאחר להגיב, מוצא את הקו הנכון ולוקח את ההובלה בשעיטה קדימה.
המסלול עדיין בחזקת טרי לרוכבים וחלקם רוכבים בצורה מהוססת ובוחנים את קווי המסלול תוך שמירה על מיקום מבלי ליפול מהכלי. כרמי בחוד, דדיה שני, רגף שלישי, איזנברג רביעי ופרץ סוגר את הרשימה לאחר שתי נפילות בפסיפס הצמיגים.

עממית – מקצה ראשון
בעקבות חוסר במשתתפים הוחלט לאחד את כל רוכבי הקטגוריה העממית. כך קיבלנו ערבוביה מעניינת של כלים בנפחים שונים, שבעה במספר; נמרוד איסטון – הוסקוורנה 310, תומר מזור הוסאברג 390, יוסי גוטמן WR450, עמית גול KTM 250, עמרי סגל אפריליה 450, שחר בלולו הונדה 450, לירון יעקובוביץ’ אפריליה 450.
גוטמן פותח ראשון אך כעבור מטרים בודדים מזור חולף על פניו ונראה שהוא חורך את המסלול בקצב רכיבה מליגה אחרת. מזור משלים הקפה אחת בפער גדול אך נוחת לא טוב וסופג מכה שגורמת לו לפרוש מהמקצה ומהתחרות. עמית גול לוקח את ההובלה בלולו מתמקם שני וסגל מחפש את הפריצה, כשמאחור נמצאים גוטמן, יעקובוביץ' ואיסטון. גול חזק בחוד מתקדם ללא הפרעה כשמאוחר החברים משחקים בהחלפת מיקום כשבלולו מתרסק על הצמיגים וסגל נתקע בו, מה שמאפשר ליעקובוביץ' לקפוץ למקום השני, אך לא לזמן רב, כי בהקפה לאחר מכן יעקובוביץ' הוא זה שנופל על הצמיגים וסגל חולף ללא בעיות וגוטמן עובר למקום השלישי. בסיום גול ראשון, סגל שני וגוטמן שלישי.

מקצועית פתוחה – מקצה ראשון
שמונה רוכבים בקטגוריה הפתוחה המשולבת גם היא מרוכבים בעלי אופנועים מנפחים בינוניים ומעלה, בשל חוסר משתתפים. רמי צמח - KTM 300, נתנאל זיו - KTM 400, הדר עציוני - KTM 300, יונתן לוי - אפריליה 450, דן כרמל - הוסקוורנה 250, תומר שמש – הוסקוורנה 511, גיל קינן - הוסאברג 300, נדב לוגסי – הוסאברג 390.
כרמל פותח בצורה חדה ויוצא ראשון כשאחריו דולקים עציוני וזיו, שמש רביעי, קינן, צמח, לוי ולוגסי מתמהמים ויוצאים מאחור. לוי מתאפס במהרה וחולף על פני חבריו היישר לתוך הערבוביה שנוצרה בפנייה רצופת גדמי העצים בה נפל כרמל ואיבד את ההובלה לזיו. עוד בטרם הסתיימה ההקפה הראשונה זיו בחוד, עציוני שני ולוי מתברג למקום השלישי כשהוא מתיישב על זנבו של עציוני. בהקפה השנייה, באותה פניית גדמי עצים, לוי בוחר בנתיב מהיר ועובר למקום השני כשהוא דולק בעקבותיו של זיו לקרב ארוך וממושך שמסתיים בהקפה האחרונה כשלוי מצליח לבצע בלוק פס על זיו ולזכות במקום הראשון. זיו שני ושלישי עציוני לאחר קרב עם שמש שיצא מהקווים.

עמית גול - מנצח פעמיים וזוכה בראשות הקטגוריה העממית

מקצועית קטנה – מקצה שני
דדיה פותח ראשון ומקדים בעלייה לרמפה את זיו, רגף, איזנברג ופרץ. בכניסה לערוגת הסלעים, שהייתה מהנקודות היותר קריטיות בבחירת הנתיב הנכון על המסלול, זיו מוצא את הפרצה וחולף על פני דדיה. השלישיה בחוד קרובה כשרגף נושף בעורפו של דדיה. איזנברג משוטט בנינוחות יחסית במקום הרביעי בעוד מלכי פרץ משתרך מאחור ונפגש מקרוב עם הצמיגים. כרמי פורץ קדימה וזוכה שוב במקום הראשון, דדיה רוכב הגנתי ומצליח לשמור על המקום השני ורגף שלישי.

עממית – מקצה שני
סגל נוחת ראשון מהרמפה כשאחריו דולקים גול, בלולו, גוטמן, ויעקובוביץ'. איסטון מאחור. סגל רץ קדימה ופותח פער ניכר לאחר נפילה של גול. בלולו רואה את גול על הרצפה ומחליט להצטרף. גוטמן יעקובוביץ' ואיסטון חולפים על פניהם. גוטמן מאבד אחיזה על הצמיגים ונופל. סגל ממשיך בבטחה עד לחציית דגל השחמט במקום הראשון, יעקובוביץ' מסיים שני וגול מצליח להתברג למקום השלישי, לאחר נפילה בצמיגים של בלולו.

מקצועית פתוחה – מקצה שני
הפתיחה הפעם צפופה ומהודקת, לוי מזנק ראשון, זיו וצמח מיישרים קו באוויר, כרמל, שמש, עציוני לוגסי וקינן. זיו נופל וצונח למטה כשצמח וכרמל מנסים להדביק את לוי ומאחור מתגבשים קרבות זוגות זוגות, כשהבולט ביניהם הוא הקרב בין עציוני לזיו, אחרי ששמש עוקף את צמח. תהפוכות חוזרות ונשנות בקרבות צמודים כמעט בין כל הרוכבים במקצה כשבסיום לוי ראשון, זיו שני וכרמל שלישי.

יונתן לוי - הכניס דרמה כשפרץ מאחור וניצח את כל המקצים.

מקצועית קטנה – מקצה שלישי
שוב זיו פותח חזק, דדיה בעקבותיו, מלכי שלישי, איזנברג רביעי ורגף חמישי עם פתיחה לא טובה.
במהרה איזנברג ורגף עוברים לישבנו של דדיה, עד ההקפה הרביעית בה דדיה נכשל בבחירת הנתיב הנכון והשניים עוקפים אותו ועוברים לקרב על המקום השני זה מול זה. רגף נתקע באחד המכשולים וסדר הסיום מורה על זיו בראש, איזנברג שני ודדיה שלישי.

עממית – מקצה שלישי
עמרי סגל מוביל את הטבלה היומית בסיכום שני המקצים והוא פותח בהתאם כשגול דולק בעקבותיו. איסטון מתברג שלישי, יעקובוביץ' רביעי וגוטמן חמישי. הסדר נשמר במשך שתי הקפות עד שגול מצליח לעקוף את סגל. כשהם חולפים על פני גוטמן בהקפה מלאה, גול נופל על ערמת הצמיגים ועוד לפני שאנחנו מקבלים עוד עקיפה דרמטית, סגל מתעכב ומאבד את המומנט כך שגול נשאר בראש. יעקובוביץ' מצליח לעקוף את איסטון אך השניים מחליפים שוב מיקום בהקפה האחרונה. התוצאה בסיום – גול ראשון, סגל שני ואיסטון שלישי.

מקצועית פתוחה – מקצה שלישי
לוגסי מזנק ראשון, צמח שני, לוי שלישי, זיו, עציוני, קינן ושמש שפותח לא טוב. צמח משחיל עצמו לפני לוגסי ורץ קדימה ברכיבת חייו. לוגסי שומר על המקום השני, כשלוי במקום השלישי, מחפש את נתיב העקיפה, זיו נצמד, שמש מתקרב, עציוני בדרך, קינן לוחץ וכרמל מאחור. בהקפה השלישית לוי עובר לשבת על צמח שלא מוותר בקלות. צמודים צמודים, צמח לא עומד במעמסה ונופל בפניית גדמי העצים וזיו שמשתחל לפני לוי לוקח את ההובלה, קינן מקדים את שמש ועד שצמח מתאפס גם קינן עוקף אותו. הקרב על הניצחון צמוד צמוד כשזיו בראש ברכיבה הגנתית על לוי הדרוך. בהקפה השישית זיו לוקח פנייה מהחלק הפנימי בעוד לוי יוצא לחלק החיצוני, הימור שמותיר ידו על העליונה, לאחר מאבק צמוד על הצמיגים. "וואט אה שואו! ". לוי ראשון, זיו שני, וקינן זוכה בכבוד לאחר מאבק במקום השלישי.

יונתן לוי - מנצח אלוף האלופים

הקהל מבסוט ומשולהב, האדרנלין בשמיים וכולם מבסוטים. בשל היעדר משתתפים בקטגוריית הטרקטורונים, אליקו אוחנה ורז אשרי, עלו למופע ראווה ותצוגת יכולת של טרקטורוני ימאהה YFZ450, שהחלו שיווקם לאחרונה בחברת קשר ימי וצחי טרקטורונים.
מקצה סיום – אלוף האלופים
לקינוח היום המוצלח, רגע לפני טקס הענקת הגביעים למנצחים, קיבלנו עוד מקצה אחד, אלוף האלופים. שלושת המנצחים מכל קטגוריה עולים למקצה אחד מסכם.
תשעה רוכבים; זיו כרמי, אריאל דדיה ואייל איזנברג מהקטגוריה המקצועית הקטנה, עמית גול, עמרי סגל וירון יעקובוביץ' מהקטגוריה העממית, יונתן לוי, נתנאל זיו והדר עציוני מהקטגוריה המקצועית הפתוחה. לוי פותח ראשון כשכרמי שני, גול שלישי, עציוני רביעי, דדיה חמישי, נתנאל זיו, סגל, איזנברג ויעקובוביץ'. זיו רץ קדימה ועובר למקום השלישי, דדיה מתמקם ברביעי. המרוץ נמשך ושלושת המובילים פותחים פער גדול ומשלימים הקפה מעל יתר הרוכבים על המסלול כשבסיום לוי ראשון, כרמי שני וזיו שלישי.

טקס הענקת גביעים ללא עיכובים מיותרים וכולם חוזרים הביתה שמחים ומאושרים לאחר יום נפלא.
זה המקום לציין את פעילותו של חיים אוחנה, שהגה, הכין, טרח, עמל וביצע בצורה יוצאת מן הכלל את האירוע.
חזק ואמץ. נתראה באירוע הבא.
לאור האירוע הצבעוני, פרגנו לכם גלריית תמונות עמוסה, צפייה מהנה.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ראשון! 21-02-11
יופי של סיקור.
יש ווידאו?
יש לכם טעות - זיו כרמי רוכב על KTM EXC 250F
2.יוסי 21-02-11
ערן שלמה אתה תותח!
הכי מפורט שיכול להיות, אגב כרמי רוכב על 250F ולא 125.
3.אחד מהצופים 21-02-11
איזה שמן המלכי הזה רק נופל ואוכל כל היום
4.האסקי 21-02-11
כתבה מעולה!נהנתי לקרוא היה ארוע מדהים,
גלריית תמונות מטורפת כמה תמונות פשוט חוויה!
כל הכבוד ערן.
5.מלכי פרץ גאוות הדרומים 21-02-11
ולאחד הצופים - זה בדיוק ההבדל בינו לבינך
שאתה עומד מהצד כמו כוסית ותוקע באגטים של מיקי מהסנדוויץ' נע
הוא עם נחישות של מרוקאי בודק כל פעם מחדש עם למישהו נפל שקל בין הצמיגים!
תותח אתה מלכי! גאוות הדרומים!
6.מתערב מהצד 21-02-11
איפה ראית כוסית שתוקעת באגטים?
7.איזה גלרייה ממה מאיה 21-02-11
הפגזתם פה כאילו אין מחר
תמונות 211 עד 222 אליפות!
רק שאמא שלו לא תראה את זה
8.MAD MAX 21-02-11
סקירה יפה ומקצועית ... כל הכבוד !
9.היה מושלם 21-02-11
הרבה כבוד למארגנים
נשארנו עם טעם של עוד, מחכים למרוץ הבא
10.יוסי 21-02-11
ערן, חייב להקטין את הסמל נזימה הוא גדול מדי. והורס את התמונות.
11.השתגעתם לגמרי 21-02-11
480 תמונות???
טוב שלא שמתם סרט קולנוע באורך מלא וזהו
איזה תענוג!!!!!!!!!!!!!!!!!
12.מעריץ 21-02-11
בס"ד
שאפו לחיים אוחנה,תמשיך כך
ושאפו לנענע,איזה סיקור,חב"לז
13.ל-3 21-02-11
אתה חתיכת הומו מתכופף על כיורים
איך אתה לא מתבייש לשבת מאחורי מקלדת ולהתלכלך על רוכב שיכול להיות אבא שלך ?
זבל !
14.הגר 21-02-11
דבר ראשון.. ולפני הכל - משפחת אוחנה.. נהנתי מכל רגע, כיסתם את הציפיות של כולם.. ושלי.
פשוט תענוג. היה לי הכבוד להיות שם, ולראות את מה שאני מקווה מאוד, יהפוך לליגה מן המניין ונראה עוד המון רוכבים שיבואו לקחת חלק בארוע המדהים הזה. אין עליכם! :)
נענע,אייל,ליאור וכל מי שעמד מאחורי הסיקור והיום המדהים הזה -תודה רבה.
ליאור- ראיתי חלק מהסירטונים וזה פשוט אדיר!!...

קיצר.. התלהבתי מהארוע.. כן ירבו ארועים שכאלו. :)
15.דודי צמח פהפה 22-02-11
היה שווה לבוא לאירוע הזה רק בשביל לראות את דודי צמח
למה לא העלו אותו לבמה?!?!?
16.דודי צמח 22-02-11
תגובה ל-15 אני רוצה קודם כל להגיד לחיים אוחנה שפו..שפו.. שפו .. חיים לי ולאייל ירד ריר אני לא האמנתי בחיים כמות כזאת של אנשים ואירוע ממש מוצלח .. ועכשיו התגובה ל-15 מחמיא מאוד אבל אני לא רכבתי ... פפאם ...ולאליקו אוחנה אח קטן שלי... כל פעם שאני רואה אותך רוכב זה עושה לי חשק לחזור לרכב ,תמשיך כך אתה מלך ...
17.איתי חזן 23-02-11
איזה יופי של אירוע. שאפו ענקי לאוחנות.
גרם לי להתבאס בפעם הראשונה שאני בקולומביה ואין יותר את האופנוע..
בשביל אירועים כאלה, שווה לאהוב את הארץ.
ש-א-פ-ו .
18.ל3 23-02-11
הוא רוכב על אופנוע לפחות עושה קצת ספורט אתה רק מסתכל עליו ואוכל ואז בא לדבר מלוכלך מאחורי מסך של מחשב.
אם היית מכיר אותו איזה בן אדם זהב הוא לא היית חושב על לכתוב כזה דבר מזלזל לבן אדם שקיבל כנראה חינוך הרבה יותר טוב משלך.
19.אור 16-11-11
איפה מתקיים האירוע
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:31-24.