טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת האנדורו הישראלית - הקרב יוכרע בגמר


   15-04-2007, ערן (עמירן) שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רגע לפני סיום ליגת האנדורו הישראלית ועדיין לא ברור מי יהיה אלוף הקטגוריה המקצועית הקטנה, את התשובה נקבל רק במרוץ הבא החותם את העונה.

יוני לוי מבטיח לעצמו את אליפות הליגה המקצועית בינונית

ניר בטיטו ממושב אחוזם מבטיח את התואר הנכסף בעממית הקטנה.

 

 

 

ליגת האנדורו הישראלית לא מפסיקה לרגש ולהפתיע , נותר עוד מרוץ אחד בלבד לסיום העונה הנוכחית ורק אז נדע מי האלוף במקצועית הקטנה . המרוץ השביעי במספר התקיים בשבת באזור מחסום תרקומיא  הקרוב לקיבוץ בית ג'וברין. רוכבי העמותה אוהבים שטח מגוון וקיבלו הפעם מסלול משובח. הרבה מאוד סלעים, מעבר ביער סבוך קטע ספיישל איכותי והרבה הפתעות בדרך שדאגו למפגשים חוזרים של הרוכבים עם הקרקע .

 

77 רוכבים התייצבו על קו הזינוק כשלאורך כל המסלול התמקמו להם בני משפחותיהם וחברים שהצטיידו במבחר גדול של צידניות הנושאות בתוכן שלל בשרים, סלטים, שתייה ושאר מיני מעדנים וזכו לפיקניק איכותי עם תפאורה נאותה של פריחה אביבית ורעש מנועים מרענן. 

 

אחרי פרישתו של שלום אוחיון מהליגה לא היה מי שיהווה אתגר מהותי כנגד יוני לוי שכובש בסערה את התואר של אלוף הליגה לשנת 2007. יוני דאג לנצח את המרוץ בפער גדול והיחידי שהצליח להקיף עשר פעמים את המסלול. ההקפה המהירה במהלך המרוץ שייכת לו ועמדה על 12.37 דק' .בתום המרוץ הבא נראה אותו מניף את הגביע הנכסף ,אלוף הליגה.

 

 

 

הדרמה האמיתית שקרעה את השטח המסולע הייתה בקטגוריה המקצועית הקטנה,הקרב בין אוריה כרמלי לבין זוהר גלילי יוכרע רק במרוץ האחרון. הפעם המרוץ בין השניים היה צמוד לאורך כל הדרך ובין הגלגלים שלהם השתרברב לו עופרי שטראוס.  כבר בפתיחת המרוץ כרמלי ושטראוס  הסבירו כי המרוץ הזה לא יהיה קל וסיימו את ההקפה הראשונה בהפרש של שניה אחת בלבד, זוהר בשלב מוקדם זה לא נראה טוב וסיים את ההקפה הראשונה באיחור של דקה וחצי לאחר שנתקל בגזע עץ. גלילי לקח את המצערת לידיים ודאג לסיים את ההקפות הבאות שידו על העליונה מבחינת הזמנים בעוד השניים נושפים לו בעורף בהפרשים של עשרות שניות בודדות. בהקפה האחרונה נאלץ לעצור לתדלק. הקרב בין השלושה היה צמוד ואחרי תשעה הקפות היה זה כרמלי שחצה ראשון את הקו, 20 שניות אחריו חצה שטראוס ואחריו גלילי. עפ"י טבלת הליגה שטראוס יכול להתנחם בגביע המקום השני ובתצוגת היכולת שהציג אך תואר אלוף הקטגוריה עדיין תלוי בכרמלי שצריך להשיג במרוץ האחרון לא פחות מהמקום השלישי , גלילי עדיין יכול לקוות.

 

ניר בטיטו מקבוצת מלכי רייסינג תושב מושב אחוזם הסמוך לק. גת מצליח להבטיח לעצמו את תואר אלוף הקטגוריה העממית הקטנה. בטיטו שחזר מפציעה ולאחר שהצליח להתמודד עם תקלות מכניות באופנוע שסיכנו את השתתפותו במרוץ הצליח לנצח את המרוץ הנוכחי בהפרש של פחות מ20 שניות .

 

"המרוץ היה קשה , בכל פינה ארבו מלכודות שדאגו להפיל אותך מהאופנוע ברגעים של חוסר ריכוז ,חטפתי כמה מכות בנפילות אבל בסופו של דבר הצלחתי לנצח והיה אחלה מרוץ" אומר בטיטו שהמשפט 'עייפים אך מרוצים' מעולם לא התאים יותר בסיטואציה הנוכחית. בטיטו כאמור חזר מפציעה לאחר ששבר את רגלו, עד בוקר המרוץ לא הייתה בטוחה השתתפותו מאחר ובשישי שעבר יום לפני המרוץ נפל מהאופנוע, האגזוז והרדיאטור נפגעו קשות . מלכי פרץ לקח את האופנוע ותקן את האגזוז עד השעות הקטנות של הלילה, מוקדם בבוקר הגיע מלכי למוסך ופנה לטפל ברדיאטור ובמקוריות שלא הייתה מביישת את מק'וויר הצליח להמיס את משקולות העופרת מציוד הדיג שלו ולסתום את הנזילה מהרדיאטור. בטיטו בתמורה העניק לו את המקום הראשון. הבדיחה  הגדולה של הקבוצה מאחורי הקלעים היא שהמנגל והבשרים היו על הרכב עוד לפני שיידעו אם האופנוע כשיר או לא, ממקור ראשון הבשר היה איכותי לא פחות מהתחרות .

תומר גבעתי תושב קריית גת שומר על יציבות לאורך כל העונה ומסיים במקום השמיני בקטגוריה המקצועית בינונית  "השטח המסולע זה בדיוק מה שאני אוהב , היה יופי של מרוץ עם הרבה מאוד קטעי רכיבה טכניים, גם נפילות לא חסרו לצערי." אמר גבעתי .

סיוון שוורץ הייתה הרוכבת היחידה במרוץ וקטפה את המקום השני בקטגורית המתחילים

שוורץ מוכרת לקהילת הרוכבים בעיקר בגלל מרוצי הסופרמוטו בהם היא משתתפת ,אולי הביקור הפעם יכניס אותה לשטח באורח קבע.

 

 

תוצאות:

מקצועית בינונית :

1.יוני לוי 10 הקפות

2.זיו כרמי 9 הקפות

3.נתנאל זיו 9 הקפות

מקצועית קטנה :

1.אוריה כרמלי 9

2.עופרי שטראוס 9

3.זוהר גלילי 9

מקצועית פתוחה

1.עומרי ארבל

2.עמית גול

3.ראובן סביו

מקצועית סניורים

1.זוהר גלילי

2.נדב לוגסי

3.דני קוגלביץ

 


תגובות...

לגלריה המלאה מהמירוץ...
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:47-24.