טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת gncc סבב 11 – לאפייט, טנסי


   31-12-2010, בן צ'רניחובסקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מרוץ צמוד באופן חריג נרשם בעיירה לאפייט, טנסי. בוריץ' וסוזוקי משלשלים עוד גביע לכיס' בריאן וולף מציג רכיבה מרהיבה ואצל בנות המין היפה, קריסטן אטוול ממשיכה לתת בראש. צ'רניחובסקי מחזל"ש את ה – GNCC.

את האירוע הזה לא ישכחו בקרוב. אחרי מרוץ צמוד במיוחד בין שני מובילי הליגה הבכירה בעולם לאנדורו טרקטורונים, בין הכחול לצהוב, בין שני השמות העולים של הליגה.
המרוץ התקיים בעיירה לאפייט במדינת טנסי. המרוץ, שנערך בחסות אתר האינטרנט האמריקאי MotorcycleUSA.com.
הקרקע הלחה ועלי העצים הנושרים פגשו צמיגיהם של 441 רוכבים, מספר קטן מבדרך כלל, אולי עקב מזג האוויר הלא קונבנציונלי.

על הגריד במירוצי הבוקר מופיעים כמעט חצי מכמות משתתפי המרוץ, כ – 215 רוכבים. את הקרקע הבתולה פותחות נשות המרוץ, כאשר טרייסי סקו, הסגנית של השנה שעברה, פותחת ראשונה בגז לא אופייני ועצבני באופן מטריד. בראשה היא רואה את המדרגה העליונה בפודיום ומבחינתה פחות מזה, זה לא בא בחשבון. אנג'ל וקריסטן אטוול מאחוריה, לקסי קאלטר וג'ניפר אולברייט מתאבקות ביניהן ושאר בנות הקטגוריה הרחק מאחור. התפנית מגיעה כשאר סקו מאבדת את רוח הלחימה איתה פתחה מסיבה לא מובנת, ונעקפת על ידי קאלטר וקריסטן אטוול, שנאבקות זו בזו עד קו הסיום בו מצליחה אטוול הצעירה לעקוף את קאלטר ולקבוע לעצמה ניצחון שני ברציפות.
בקטגוריות העבודה, כפי שהתרגלנו, האאוט לנדרים של קאן אם שולטים ברחבה ולא באמת משאירים איזשהו סיכוי לשאר המתחרים. מעניין לדעת אם אי פעם הרוכבים האלו ירכבו על כלי אחר וגם יביאו איתו את המקום הראשון.

כריס בוריץ' בדרך לאליפות נוספת

אחרי שהתכוננו נפשית, נכנסים מתחרי קטגוריות הצהריים אל מגרש המשחקים הצנוע בטנסי, שנחרש לעומק על ידי מתחרי הבוקר. ראשונים על קו הפתיחה עומדים חמישה עשר המתחרים הבכירים בארצות הברית, שמחממים את מנועיהם לקראת יריית הזינוק. על פי המרוץ האחרון, בין המקום הראשון, הלא הוא רוכב סוזוקי/יושימורה כריס בוריץ', לבין המקום השני, רוכב ימאהה טיילור קייזר, נקבע פער של כ – 45 נקודות. אף על פי כן, שניהם חמים אש על המקום הראשון. אדם מקגיל גם רוצה את המקום הראשון במרוץ הזה, שיכול לקרב אותו אל המקום השני. אל תשכחו שיש לנו עוד שני מרוצים העונה אז הכל עוד פתוח. בנוסף לשלישיה מתייצבים על הקו גם בריאן קוק, כריס בית'ל, ג'פרי פיקנס, ברנדון סומרס, דונלד אוקרמן, ריאן ליין שעלה השנה מהקטגוריה העממית, ג'וני גלאג'ר, ג'רוד מקלור והרולד גודמן.
מאחוריהם מתייצבים רוכבי העממית, בראשם בריאן וולף, המוביל העיקרי של הקטגוריה, אחרי הפציעה הכואבת של ג'וש קירקלנד.

אל המסלול המיוער נורים הרוכבים. בריאן קוק בראש, מאחוריו בוריץ', קייזר, מקגיל, בית'ל וכן הלאה. בוריץ' עוקף באלגנטיות ומתמקם ראשון, אך החיים שלו עדיין לא ורודים וצפוייה לו הפתעה. עקב טעות קלה הוא מקבל עונש – צריך להמתין 30 שניות ולהמשיך. כעבור שלושים השניות שנראים עבורו כנצח, הוא מוצא את עצמו במקום הרביעי. מפת ההובלה השתנתה: קייזר ראשון, קוק שני ובית'ל שלישי. מקגיל ביום חלש יחסית רק במקום החמישי.

טיילור קייזר בשלב מוקדם יותר במרוץ עם ההובלה

קייזר ביום מטורף מרגיש שהינה הניצחון בכיסו והוא לוחץ את ה – YFZ שלו עד לניתוקי הצתה. בהקפה השלישית עוקף בית'ל את בריאן קוק ומתברג במקום השני, אך בוריץ' נותן את הגז של חייו עד שמגיע לזנב של קייזר ומחכה לטעות הקטנה, כמו חיה האורבת על הטרף. קייזר משתדל מאוד לא לעשות טעויות, הוא לוחץ ואף מצליח בסוף ההקפה השלישית לפתוח פער קטן, אך בוריץ' לא נולד ביום אחד וזה מושך את הסוזוקי לקצה היכולת שלו, כשהוא נותן את אחת העקיפות היפות ביותר שנראו השנה. צמודים, הם ממשיכים אל עבר קו הסיום, כאשר הם מתקרבים כל הצופים תופסים את הראש אך בוריץ' מצליח לשמור על המיקום וחוצה את הקו בהפרש של שתי שניות בודדות לפני קייזר. שלישי סיים בית'ל, רביעי קוק, חמישי מק'גיל שלא מפגין את היכולת הפנומנאלית שלו. שישי מסיים דונלד אוקרמן, שביעי ג'פרי פיקנס, שמיני ברנדון סומרס, ואחריהם ריאן ליין והרולד גודמן בהתאמה.
בסוף המרוץ אמר בוריץ' לכתבי ATVRiders.com: "המסלול היה מעולה והכלי תפקד בצורה הכי טובה שיש. אני מרגיש קרוב במיוחד לאליפות שנייה ברצף של ליגת ה – GNCC וזה מרגש אותי.".
קייזר הוסיף את דבריו: "כבר ניצחתי השנה. אני וכריס נלחמנו שוב ושוב והיה מרוץ אדיר. מקום שני זה טוב, אבל לא מספיק. יש עוד שני מרוצים ונראה מה יהיה הלאה.".

בקטגוריה העממית נראתה שליטה של הכחולים באופן מוחלט ברביעייה הראשונה. בריאן וולף, המנצח של המרוץ, רוכב על כלי האימונים של ברנדון סומרס, אחריו גייב פיליפס ושלישי אריק הוילנד. רביעי לקח קווין יוהו ואת החמישיה סוגר פארקר ג'ונס על גבי TRX. ווקר פאולר, רוכב קבוצת המירוצים של ביל באלאנס, לקח מקום שישי בלבד לאחר הצגה מטורפת במרוץ הקודם.

כריס בית'ל מסיים במקום השלישי

תוצאות:
1. כריס מ. בוריץ' – סוזוקי (01:59:04)
2. טיילור מ. קייזר – ימאהה (01:59:06)
3. כריס פ. בית'ל – קאן אם (01:59:20)
4. בריאן קוק – קטמ (02:00:15)
5. אדם ק. מק'גיל – קאן אם (02:01:02)
6. דונלד ס. אוקרמן – ימאהה (02:01:03)
7. ג'פרי א. פיקנס – ימאהה (02:02:03)
8. ברנדון סומרס – ימאהה (02:03:03)
9. ריאן ב. ליין – הונדה (02:03:39)
10. הרולד ל. גודמן – הונדה (02:12:36)תגובות לכתבה
1.ראם בוטבול 31-12-10
למה בתמונה האחרונה הוא עם תיק על הגב?
2.שלוקר! 31-12-10
זמן המרוץ הוא שעתיים, רוב המתחרים מסיימים אותו אחרי שעתיים וחצי רצופות של רכיבה
התיק על הגב זה שלוקר עם מים ואולי יש לו גם כמה כלים למקרה של תקלה
3.איזה אשכנזי 31-12-10
הבוריס הזה חתיכת אשכנזי.. לא מבין איך טיילור החייה לא לוקח אותו
4.גידעון 01-01-11
אני מבין שצרניחופסקי חוזר ובגדול. תבורך גיסנו
ליגה משגעת רק חבל שכל הזמן האלוף נקבע שם מראש ואין לו ממש מלחמה על הכתר
5.חיים 03-01-11
תענוג של ליגה, איזה עולם...
6.אבי 04-01-11
למגיב מס' 4: אל תדאג עונה הבאה הדיאס 450 לוקח אליפות
7.ל3 05-01-11
יא חתיכת ערס אפס מה נראלך רק ערסים רוכבים יא מגעיל בוא נראה אותך לוקח תאשכנזי הכי אפס שם יא מתלהב
8.Polar 05-01-11
הליגה הכי טובה והכי מעניינת בעולם
כמה טוב שיש את נזימה שדואגים לנו לעידכונים משם
תודה !
9.חי דדון 12-12-11
חי
דדון
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:02-24.