טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה פלוגות – סבב שישי בליגת באחה ישראל – חתום בנשיקה


   05-12-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בעוד תמרות עשן עולים בצפון הארץ, אי שם בצפון הנגב עלו שורות שורות של ענני אבק והאדמה נחרכה תחת צמיגים לוהטים של רוכבים ונהגים אחוזי אמוק בדרך לקו הסיום ולגביע הנכסף. הסבב השישי והאחרון לעונת 2010 בליגת מרוצי הניווט "באחה ישראל" הסתמן במאבקי פסגה והשאיר המון טעם של עוד...

ליגת מרוצי הניווט "באחה ישראל" היא אחת מנקודות האור היותר בולטות בתחום הספורט המוטורי הישראלי. ככזו, הליגה רושמת לעצמה נקודות זכות רבות בין אירוע לאירוע ובמיוחד כאשר יש אקשן אמיתי באוויר, שמעלה את האדרנלין אצל כולם כמו אירוע סוף עונה.
45 צוותים לקחו חלק באירוע החותם את עונת 2010, שהתקיים בשבת האחרונה בפלוגות והתפרש על מסלול בן 170 קילומטרים, מיער פלוגות בחבל לכיש לכיוון דרום-דרום מערב עד לפאתי חבל אשכול וחזרה.

אופנועים מקצועי
ערן וולנברג, האלוף המיתולוגי של מרוצי הניווט בישראל בשנים האחרונות, ניצב ראשון על קו הזינוק, הוא יודע שככל הנראה בסוף היום הוא מעביר את תואר האליפות לחברו יוני לוי, שצריך רק לסיים. בכל זאת המחשבות לא עושות בלאגן בראש וערן, כמו שהוא יודע, נותן הצגת פרידה כשהוא משלב הילוך ויוצא לדרך עם מצערת פתוחה, פתוחה מאוד. לוי מוזנק שני ועם הנתונים הקיימים הכוללים גם מרוץ אנדורו בשבוע הבא, הוא לא לוקח סיכונים. לוי מזהה את זנבו של וולנברג ומתיישב עליו לאורך כל הדרך. וולנברג מגיע ראשון לקו הסיום, אך לוי לא מאחר להגיע ומנצח את המרוץ. שלושה מתחרים נוספים, שי עבדי, חן שליו וגיא גרשון מחפשים את הדרך למדרגה השלישית בפודיום אך עבדי דרוך וחרמן מכולם על גביע נוסף לארון, מקדים את השניים האחרים וזוכה במקום השלישי. שליו בהופעת בכורה במקצועית, להוט על הגז, מפספס פנייה ונחבט בקרקע. כמה דקות מאוחר יותר הוא חוזר למצב מאוזן, נותן בגז ומסיים רביעי, ארבע דקות לפני גיא גרשון שחוזר לעניינים לאחר תקופת העדרות.

יוני לוי - אלוף קטגוריית אופנועים מקצועי

טרקטורונים מקצועי
אלי אוחיון מוביל ביד רמה את קטגוריית הטרקטורונים המקצועית. בעוד הוא נלחם בלהבות בצפון ומפנה אנשים דרך השטח הוא מחפש מי ילווה אותו בשבת ולפיכך הוא מגייס את חיים אוחנה שיצטרף לחגיגה. אוחיון מוזנק ראשון, הדר וינברגר אחריו, נעם דהן הצעיר שלישי ואוחנה חותם את רשימת המוזנקים בקטגוריה. אוחיון לוחץ חזק, אליפות או לא, הוא בא לתת בגז, לצערו פנצ'ר בגלגל האחורי מאיט את הקצב ב-60 הקילומטרים האחרונים. וינברגר מסתבך עם מכשיר הניווט שמקפיץ נקודות, מאבד זמן יקר ובהמשך פורש. נעם דהן הצעיר נותן מה שיש, ולא חסר לו, רק ששני האריות הנותרים על המסלול יודעים את העבודה מנקודת מבט מנוסה יותר. אוחנה לא מתרגש מהמיקום בזינוק ויורד חזק על הגז, כל כך מהר עד שהוא מצליח להקדים את כולם בחציית קו הסיום וכמובן זוכה במקום הראשון.

רכבי שטח קלים
צ'ופלה מכירים? שוב יובל שרון מוכיח כי אין מי שיקדים אותו בקטגוריה. הגלגלים מפרפרים וצ'ופלה שמח וטוב לבב בדרך לאליפות נוספות בהופעת הפרידה מהרייזר, לקראת ההפתעה המתוכננת בעונה הבאה.
למקום השני מגיעים רוני פישמן ומנור מאירי, צוות טרמודן. לא, אתם לא טועים ולא קפצתם שורה במקרה, הצוות עבר מהפך קליל והשיל מעצמו כמה סמ"קים וברזלים וחבר לחבורת רכבי הרייזרים. גיל תימור מספח את רן אורן לעמדת הנווט ויחד השניים זוכים במקום השלישי.
דני ועומר פרל במקום הרביעי וניב שלומן ורענן בוקובסקי, בהפעת בכורה, חותמים את הרשימה.

"אוחנה לא מתרגש מהמיקום בזינוק ויורד חזק על הגז, כל כך מהר עד שהוא מצליח להקדים את כולם בחציית קו הסיום וכמובן זוכה במקום הראשון."

אופנועים עממי
יגאל ג'אן, אלון קליין, ארז ביבי ונפתלי דהן מתרכזים יחדיו בקטגוריה העממית. ג'אן יודע שהמגרש הביתי ישחק לו תפקיד, אבל גם הוא לא שיער מראש שינצח בפער של יותר מעשר מדקות. קליין וביבי קרובים קרובים, אך ידו של קליין על העליונה בפער של דקה בודדת. נפתלי דהן רוכב שקול ורגוע ומסיים רביעי, כרבע שעה אחרי השניים.

אופנועים סניורים
זה כבר כמעט הרגל שקטגוריית הסניורים שופעת במתחרים, הפעם שמונה רוכבים מזנקים לקרב צפוף. למרות השמות הגדולים והמוכרים, דווקא פלוני אלמוני הרוכב על גבי XR מיושן, עושה חייל ונותן בראש לכל הרכובים. ניתאי עוזיאל שמו והוא בשלו כסינדרלה, לא מבין ממה אנחנו מתרגשים, הוא בסך הכל בא לרכב בשביל הכיף. במרוצת הזמנים בטבלה חמש דקות אחרי עוזיאל מגיעים בזה אחר זה בהפרש של דקה: גדי חן במקום השני, צליל וונדהורן שלישי ושגיא הימן עם גב תפוס במקום הרביעי. צביקה כהן מסיים חמישי, רבע שעה לאחר מכן מגיע שאול צוק, ולבסוף מגיעים אלעד קוטון ועירד שימשי.

"צ'ופלה מכירים? שוב יובל שרון מוכיח כי אין מי שיקדים אותו בקטגוריה. הגלגלים מפרפרים וצ'ופלה שמח וטוב לבב בדרך לאליפות נוספות בהופעת הפרידה מהרייזר, לקראת ההפתעה המתוכננת בעונה הבאה."

אופנועים עד 250
כבר נכתב, סופר ונאמר בכל דף המקשר להיסטוריית הקטגוריה הקטנה, כי המייסד החתום על הקמתה הוא ברל'ה. הבחור מבין עניין וכשעל כתפיך תואר מייסד צריך לתת דוגמא אישית, לפיכך הוא רוכב חזק, עם מבט מבויית על המקום הראשון ואליפות הקטגוריה. ככה עושים את זה!
שגיא שחורי, חוצה הגבולות, מסתדר היטב עם הניווט ומסתפק במקום השני. בר נוב מסתבך עם הGPS, מתעכב המון בניסיונות תפעול ומאבד כשעה שלמה בעקבות כך, הוא מצליח לסיים את המרוץ במעקב אחר רוכבים ונהגים אחרים, אך עומד וניצב על המדרגה השלישית בפודיום.

ג'יפים T1 4X4
הקרב בין הצוללת הצהובה של הלל סגל ורז הימן לבין השברולט של גל שחם ובן לאוטרבך הוא אחד מנקודות השיא היותר מעניינות בליגה הזו. הפעם שחם מפנה את כסא הנהג ליוצר הרכב עידו כהן והמאבק יוצא לדרך. הלל ורז מזנקים ראשונים ודקה לאחר מכן כהן ולאוטרבך. הרגל לחוצה עד הקצה בשני הרכבים ובמהרה השניים מחליפים מיקומים, אך לא לאורך זמן. פעם הצהובים טועים בניווט ופעם הכחולים סוטים מהדרך. קרב הענקים צמוד צמוד ובסיומו כהן ולאוטרבך מנצחים בפער של דקה וקצת.

" יגאל ג'אן יודע שהמגרש הביתי ישחק לו תפקיד, אבל גם הוא לא שיער מראש שינצח בפער של יותר מעשר מדקות."

גיפים TROPHY TRUCKS
פיט 'פיסטול' סורן, הוא חיית ראלים רצחנית בקנה מידה עולמי. עידו כהן הביאו השבוע לסדנה ועל הדרך הפקיד בידיו את הטרופי שלו בכדי לקבל חוות דעת. עם לוק של כוכב רוק פרוע והרבה רזומה הייתה לנו ציפייה גדולה לראות את פיסטול טס על המסלול. בסיבוב הראשון, מטרים ספורים מנקודת הפתיחה, הוא כבר מספק יופי של תמונות, אך לצערנו, לצערו ולצערו של עידו, הגיר בשברולט לא עושה כבוד לכוכב הנוהג ברכב וסוגר את הפרק בחגיגה כעשרה קילומטרים מהפתיחה.
גם צוות עידן הגז במפלצת החדשה לא מצליחים להגיע לקו הסיום על הגלגלים. אלון שחף וגלעד מהרל מודים לטרופי שלהם שיודעת לסיים מרוצים ועם נהיגה נכונה ומחושבת אחרי שלוש שעות, הם זוכים במקום הראשון.

T1 2X4
צוות כפר מסריק, ניר שני ועמרי רשף, נהנים מהרכב העמיד שלהם, למרות השנתון של מרבית רכיביו של הבאגי, הם מוצאים עצמם כל תחרות מחדש על המסלול, מסיימים ללא נזקים מיוחדים ועומדים בגאווה על מדרגות הפודיום, בדיוק כמו במרוץ הזה שהעמידם על המדרגה הגבוהה עם גביע אליפות ביד. אילן פטורי ושלמה עיני לא מצליחים לסיים את המרוץ.

"ברל'ה מבין עניין וכשעל כתפיך תואר מייסד צריך לתת דוגמא אישית, לפיכך הוא רוכב חזק, עם מבט מביית על המקום הראשון ואליפות הקטגוריה. ככה עושים את זה!"

ג'יפים T2
צוות ארן חולון מוטורוס, רועי שפירא ואיתי מולדבסקי, המחזיקים בתואר האליפות, יודעים כי אם ברצונם לשמור על התואר בכיס, יש לנצח את המרוץ. רז שפירא והראל גולדסט הם הצוות המוביל את הטבלה - שוב קרב ענקים. שפירא ביום מצויין מדביק את דוושת הגז לרצפה ואם היה לו קצת יותר מקום הוא היה מגיע גם למנוע, נהיגה חלקה, מהירה ויפה מציבה אותו בקו הסיום במקום הראשון בקטגוריה. גולדסט ורז עוצרים בדרך לעזור לרכב שהתהפך ולמרות קיזוז הזמנים הם מסיימים במקום השני. בטבלה הניקוד זהה, סוגיית האליפות עברה להחלטת השיפוט ולאחר סיעור מוחות קדחתני, הוחלט להעניק את התואר לשני הצוותים. במקום השלישי, צוות נפתלי ניסן ובניו, את ירח הדבש של צביקה נפתלי מנצל האח הגדול גדי, המתיישב בעמדת הנווט ומשאיר את ההגה בידיו של בנו הצעיר, רגב. דודי עמר וקובי פורת עם הטיוטה קרוזר פורשים.

ג'יפים T2S
צוות אבסולוט, עופר קוקוס ונועם שמיר, עושים את הדרך בצורה חלקה ויפה ונהנים כל הדרך למקום הראשון. חצי שעה לאחר מכן מגיעים צוות אוטוויק, ביום נהיגה קצת פחות חלק מהרגיל, אך גביע האליפות בידם.

ג'יפים raid
שלושה צוותים נכנסים לקטגוריית הרייד, ג'יפים סטנדרטים ללא שיפורים כלל.
הצוות של צביקה גז ואבי דהן מגרד את הארבע שעות ומסיים במקום השלישי. שמעון ומיכאל וייס מגיעים כ-50 דקות לפניהם ומסיימים במקום השני, אך מי שהקדים אותם בשלוש דקות בודדות וזכה במקום הראשון, היה צוות אלטרנטיבי , בראשותו של עופר ארביב שמספח את הנווט המנוסה חזי בצלאל. איתם יחד ברכב ישב מאחור חיליק פרץ, שתואר אליפות הקטגוריה בכיסו.

"הרגל לחוצה עד הקצה בשתי הרכבים ובמהרה השניים מחליפים מיקומים, אך לא לאורך זמן. פעם הצהובים טועים בניווט ופעם הכחולים סוטים מהדרך. קרב הענקים צמוד צמוד ובסיומו כהן ולאוטרבך מנצחים בפער של דקה וקצת."

תוצאות
אופנועים מקצועי
1. יוני לוי - עופר אבניר, אביזריון
2. ערן וולנברג - מוטוספורט
3. שי עבדי


טרקטורונים מקצועי
1. חיים אוחנה - סוכנות אוחנה
2. אלי אוחיון - עופר אבניר, צמיגי דורו
3. נעם דהן

רכבי שטח קלים
1. יובל שרון - ראסטה
2. רוני פישמן ומנור מאירי - צוות טרמודן
3. גיל טימור ורן אורן - חגור

"שפירא ביום מצויין מדביק את דוושת הגז לרפצה ואם היה לו קצת יותר מקום הוא היה מגיע גם למנוע, נהיגה חלקה, מהירה ויפה מציבה אותו בקו הסיום במקום הראשון בקטגוריה."

אופנועים עממי
1. יגאל ג'אן
2. אלון קליין
3. ארז ביבי

אופנועים סניורים
1. ניתאי עוזיאל
2. גדי חן - צמיגי קנדה, קאסטרו מן
3. צליל וונדרהורן

אופנועים עד 250
1. ברל'ה - DJ ברל'ה
2. שגיא שחורי
3. בר נוב

"צוות אבסולוט, עופר קוקוס ונועם שמיר, עושים את הדרך בצורה חלקה ויפה ונהנים כל הדרך למקום הראשון."

ג'יפים T1 4X4
1. עידו כהן ובן לאוטרבך - עידו 4X4
2. רז הימן והלל סגל - ליוגב, פוינטר

ג'יפים TT
1. אלון שחף וגלעד מהרל

ג'יפים T1 2X4
1. ניר שני ועומרי רשף - כפר מסריק

ג'יפים T2
1. רועי שפירא ואיתי מולדבסקי - ארן חולון מוטורוס
2. הראל גולדסט ורז שפירא
3. גדי ורגב נפתלי - נפתלי ניסן ובניו

"צוות כפר מסריק, ניר שני ועמרי רשף, נהנים מהרכב העמיד שלהם, למרות השנתון ממרבית רכביו של הבאגי, הם מוצאים עצמם כל תחרות מחדש על המסלול, מסיימים ללא נזקים מיוחדים ועומדים בגאווה על מדרגות הפודיום, בדיוק כמו במרוץ הזה שהעמידם על המדרגה הגבוהה עם גביע אליפות ביד."

ג'יפים T2S
1. עופר קוקוס ונעם שמיר - צוות אבסולוט
2. איציק אסולין ואורי יעקוביביץ' - צוות אוטווויק

ג'יפים raid
1. עופר ארביב וחזי בצלאל
2. מיכאל ושמעון וייס
3. צביקה גז ואבי דהן


* תודה מיוחדת למוטוטרק, על מתן הסיוע בהתניידות לאורך המסלול על גביו של הסיסטק גלדיאטור
מבחן הדרכים המלא - בקרוב.

"אלון שחף וגלעד מהרל מודים לטרופי שלהם שיודעת לסיים מרוצים ועם נהיגה נכונה ומחושבת אחרי שלוש שעות הם זוכים במקום הראשון."תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.כייף לקרוא 05-12-10
תמונות פגז, כתבה מעולה.
2.ברלה 06-12-10
תודה לכל מי שלקח חלק בעונה הזו : נועם , צוות סטאריק התותחים, ערן שלמה המלך, טוטו ,אישתי ובורא עולם ... נתראה בצאלים. אה.. ומתן ניר כמובן !!!!!!!!!!
3.סופגנייה 06-12-10
חן שליו דופק סופגניות כאילו אין מחר ואתם אומרים שהוא אכל מכה בראש
4.נפתלי 06-12-10
תודה לערן וצוות נזימה תמונות וסיקור ברמה חג אורים שמח לכולם
5.לישי 07-12-10
ערן ראיתי שצילמת מסוק קטן שיש לו מצלמה , תנסה להשיג ת'תמונות שלו , יכול להיות מעניין..

ודבר שני , אני לא יודע באיזה חלום הייתי אבל פשוט לא ידעתי על קיום האירוע , והכי אבסורד הייתי באשדוד השבת (4.12) .....
6.יגאל ג'אן 10-12-10
ערן שחקת אותה עם התמונות!!
7.ELEVEN X 11-12-10
I'LL BE BACK
סינדרלה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:09-24.