טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
קאן אם רנגייד 800R X XC - בהמת ביניים צהובה


   02-12-2010, אייל קלימי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

Renegade 800 R X XC

המעלות של טרקטורון עבודה עם נגיעות ספורטיביות מהונדסות, מביאות את המונח יוטיליטי לסטנדרטים חדשים בשטח, כמו האייפון החדש, גם הרניגייד 2010 משנה את חוקי המשחק.

קצת סדר בבלגן
קאן אם רנגייד 800 אר אקס אקס-סי... מה לכל הרוחות?! הרי יש רק שני דגמים של רניגייד 800 אז למה שלא יקראו להם רנגייד ורנגייד אקס? אז ככה...
קאן אם – היצרן, בומבדיר לשעבר, בעצם בומברדיה... אכן? לך תדע עם השמות הצרפתיים האלה, אין קשר בין איך שזה כתוב לאיך שקוראים את זה, לא משנה... היום קוראים לזה קאן-אם – שם עם היסטוריה ספורט מוטורית מכובדת משלו.
רנגייד 800הרנגייד הושק לראשונה ב 2007 עם דגם אחד בסיסי בשני נפחים שונים - 500 ו 800, ככלי בשרי שמתאים עצמו לשני העולמות.
R X XC – ה X הראשון זו חבילת אבזור שהושקה לראשונה מיד לאחר השקתו של הדגם הבסיסי ב 2007, ב 2009 שופר מנוע ה800 במספר סוסים ע"י פילטר אוויר מוגדל, עדכון גרסת מערכת ניהול מנוע וגל זיזים חדש, מכאן שונה שמו ל 800R. ה XC זו חבילת איבזור אנדורו שמתווספת לחבילת האקס, כיום ישנה חבילת אבזור אחת שנקראת X XC.

Renegade 800 R X XC
"... מורגשת עבודת המתלים והבולמים ובמיוחד המוט המייצב בפרונט, שהותקן בדגמי 2010 לאחר תקופת נסיון אצל נבחרת קאן-אם ב GNCC."

הבוגד מבית קאן-אם
עכשיו כשאנו מבינים את השם, בואו נראה מה עומד מאחוריו.
את פניו של הרנגייד קיבלנו בבוקרו של יום שישי כשאנו חמושים ברוכב הבית של נזימה – טל (מיצי) חביב, חביב שנמנה עם כוחות המכירה של חברת עופר אבניר (יבואנית קאן-אם) ישמש היום כדוגמן מוטורי ויפנק את העדשה של ערן שלמה בצורה הייחודית והאופיינית רק לו, אך מטבע הדברים בזה מסתיים תפקידו היום. גם דווידי רצה להבין על מה המהומה והצטרף לצילומים.
החיה המוזרה הזו עם השם הרב משמעי הזה היא למעשה טרקטורון אוטלנדר נטול משקל עודף, מממ... בערך. אם ננסה לרגע להיכנס למוחו של המתכנן נבין שהמטרה הייתה להגיע לטרקטורון ארבע על ארבע חורך אדמה ובעל עבירות גבוהה מחד, ומאידך שיהיה קליל וזריז יחסית. אכן הרנגייד מצוייד בכל מכלוליו של תאומו המדושן אך הושמטו ממנו הסבלים ושאר פלסטיקים וברזלים כבדי משקל, בנוסף הותאמו מעט המתלים והבולמים לרכיבה ספורטיבית יותר וכמובן שהוענקה לו חזות ייחודית המשדרת קלילות יחסית עם לוק ספורטיבי מרשים. התוצאה – טרקטורון 4X4 אימתני ששוקל 25 ק"ג פחות מהאוטלנדר ו 75 ק"ג פחות מטרקטורוני עבודה מתחרים בשוק הארבע על ארבע.

Renegade 800 R X XC
"בתחום ה'קרחנה' הרנגייד מרגיש מאוד נוח אם רק יודעים לשלוט עליו כהלכה, כיף להשתולל ולקפוץ איתו, ווילי וצילי אצלו מושגים ללא מאמץ מיוחד..."

wake the beast
טל חביב, כיאה לאיש מכירות, מאכיל אותנו בסיפורים ומעשיות אודות הרנגייד המהולל, אנחנו מצידנו הגענו ללא פנקס צ'קים ורוצים רק לתת בגז. המפתח מסתובב קלות, לטיפה על כפתור הסטרטר והחיה מתעוררת לחיים. כמו אצלי במאזדה, כשהמנוע עובד ההגה רך, זאת אודות למערכת ה DPS – מערכת היגוי חשמלית שנפרט אודותיה בהמשך. סחיטת מצערת פתאומית וה ITP הולשוט ממסכים באבק את כל מי שהעז לעמוד מאחור ובועטים אותך קדימה כמו טיל. תנוחת הרכיבה הדוקה, הכיסא מעט רך כיאה לטרקטורון 4X4 אך לא רך מדי. בסיבובים ישנה תחושה יציבה, עבודת המתלים והבולמים מורגשת ובמיוחד המוט המייצב בפרונט, שהותקן בדגמי 2010 לאחר תקופת נסיון אצל נבחרת קאן-אם ב GNCC.

בקטעי העבירות המסולעים ניתן לחוות את יעילותה של מערכת ההיגוי בצורה הכי ברורה, הכידון לא משדר התנגדות כלל גם כשנעמדים על סלע מוצק, ואינו הודף את זרועות הרוכב במעבר על הסלעים, זהו יעודה העיקרי של המערכת ואת זה היא עושה ללא דופי.
בתחום ה"קרחנה" הרנגייד מרגיש מאוד נוח אם רק יודעים לשלוט עליו כהלכה, כיף להשתולל ולקפוץ איתו, ווילי וצילי אצלו מושגים ללא מאמץ מיוחד ואם זכרוני אינו מטעני אז גם נכנסנו איתו למסלול מוטוקרוס בעבר הרחוק ויצאנו עם חיוך.
לאחר כיול קליל של הבולמים מלפנים והתאמתם לשבילים המהירים של אזור לכיש המסולע, ניתן היה להרגיש את עבודתם היעילה. עבודת מערכת ההיגוי החשמלית היא עבודת קודש וטוב שהוכנסה לשימוש גם בטרקטורוני קאן-אם. ישנם מצבים קיצוניים בהם הרגשנו שהיא אינה משככת כמו שנצפה ממשכך היגוי יעודי.

Renegade 800 R X XC
"הכידון לא משדר התנגדות כלל גם כשנעמדים על סלע מוצק, ואינו הודף את זרועות הרוכב במעבר על הסלעים, זהו יעודה העיקרי של המערכת ואת זה היא עושה ללא דופי."

DPS – מערכת היגוי חשמלית
מערכת היגוי חשמלית המרככת באופן משמעותי את תנועת הכידון וככול שמתגברת המהירות היא הופכת לשמש כמשכך היגוי. מתג הבורר בין שני עוצמות ריכוך מותקן על הכידון ומאפשר לרוכב לברור בין המצבים בהתאם לתנאי הרכיבה.
זו לא באמת הפעם הראשונה שאנחנו מתענגים על שירותיו של "הגה כוח" בטרקטורון, אבל כמו בן אנוש בעידן המילניום, גם אנחנו מתמכרים מהר לפינוקים ובמהרה גם נשכח "שפעם היו טרקטורונים עם הנעה כפולה בלי הגה כוח..."

Visco Lok QE
הרנגייד מצוייד בדיפרנציאל מלפנים ומאחור עם נעילת דיפרנציאל המופעלת אוטומטית. הויסקו לוק QE תורם לרכות ההיגוי וליציבות בסיבובים. הוא עובד כדיפרנציאל ללא הגבלת מהירות ויעיל גם במהיריות גבוהות.

(חבילת שיפורים) X XC Package

 • מערכת Visco Lok משופרת - Quick Engagement) QE) כיול משופר למערכת להגבלת החלקה ונעילת הדיפרנציאל הקדמי במהירות גבוהה כאשר ישנם הפרשי לחצים בין הגלגלים הקדמיים המערכת מסייעת ליכולת עבירות בתנאים טכניים ושמירה על יציבות.
 • מערכת אימובילייזר DESS
 • DYNAMIC POWER STEERING- DPS מערכת היגוי דינמי להגברת פקודות היגוי של הרוכב ולשיכוך המכות המגיעות מהגלגל.
 • ג'אנטים באד לוק, נעילה המחזקת את הג'אנט ושומרת על הצמיג מבריחה מהג'אנט.
 • בולמי גז קיאבה מלפנים ומאחור.
 • מיגון אלומיניום תחתון.
 • מוט מייצב מלפנים.
 • מגיני ידיים.

 • סיכום:
  הרנגייד אינו מתיימר להיות בין כלאיים לחלוטין למרות שהוא נהנה משני העולמות, ספורט ועבודה (יוטיליטי), הוא נוטה הרבה יותר לכיוונם של טרקטורוני הארבע על ארבע אך נחשב לטרקטורון קל בעולמם של כפולי ההנעה עתירי הנפח. אם אתם חובבי טרקטורני ספורט צנומי נפח ומשקל אך מחפשים כלי קצת שונה אז הרנגייד עדיין לא הכלי שיספק לכם את ההנאה שאליה התרגלתם, הכלי הזה שוקל קרוב ל 100 ק"ג יותר מכל טרקטורון 450 אחר, הוא עושה שימוש בווריאטור וגל הינע, היגוי חשמלי ועוד יתרונות שעבור רוכבי ה 450 הם עודף משקל ותו לו. לעומת זאת, אם טרקטורוני הארבע על ארבע הם נחלתכם אך במקום מסויים משעממים אתכם בכבדות ובמסורבלות שלהם, הרי לכם מכונה שתעורר בכם מנות גדושות של אדרנלין ותענה על כל תשוקותיכם - בלדבולדבה!

  מפרט טכני - Renegade 800R X XC
  תמונות מהגלריה

  תגובות לכתבה
  1.א עמרם 02-12-10
  יא מאמיה איזה כלי
  החלום שלי רק שאני יתפטר כבר מהעגלה שלי ואני מזמין אחד חדש
  2.מיצי י'בהמה 02-12-10
  איך הכלי הזה תפור עליך אתה רוכב על אתה
  3.פילון 02-12-10
  הג'נטים עם החיזוק הצהוב הזה הם גם ברנגייד הפשוט?
  4.רועי מכלוף 02-12-10
  לא , הטבעות מגיעות רק בדגם ה- X XC ..
  5.לא מבין 02-12-10
  לא מבין את ההיגוי החשמלי הזה... מה זה אומר, שאין מוט שמחובר מהכידון לגלגלים
  6.אבי 02-12-10
  אחד הכלים הכי מוצלחים. אין כזה כלי לאף יצרן אחר פשוט מפלצת על ארבע גלגלים
  7.יש כלי חדש טאיוואני 02-12-10
  מאוד דומה לרנגייד

  הנה הקישור:

  http://www.nazzima.com/view_article.php?a=1052
  8.Albert hadad 02-12-10
  כלי מדהים מכל הבחינות
  רק שהוא לא מתאים כרגע לתקציב=
  9.אך התמונות התמונות 03-12-10
  אין דברים כאלה, אחלה מבחן נזימה אין עליכם
  10.כמה 03-12-10
  מה המחיר של רנגייד חדש היום?
  למה אתם לא כותבים את זה?
  11.גבי 03-12-10
  אחלה כתבה!
  איפה באזור לכיש זה צולם? אפשר לבוא לראות בפעם אחרת?
  12.חיים 03-12-10
  מבחן ענייני ומתומצת כמו שצריך, אהבתי ואהבתי גם את הכלי, תמשיכו עם המבחנים נזימה אתם עושים את זה מעולה
  13.קלימי, יצא לך אס!!! 03-12-10
  מבחן מרשים, כתוב קליל ומשעשע והכי חשוב, מאוד מעניין!!!

  המשיכו כך!!!
  14.פינוקיו 03-12-10
  נראה כלי מושלם, לא מבין למה לקנות אוטלנדר או ספורט-מן
  15.נאור 05-12-10
  ל 5 אל דאגה יש מוט מכני המקשר בין הכידון לגלגלים המע' החשמלית רק הופכת את הפעולה לקלה יותר
  16.אסף ארצי 18-12-10
  בקרוב אצלי!!!

  אין ספק שהכלי הזה הרים רף שאין כמותו..
  17.אור המלך 26-01-11
  כלים יפים ומוצלחים בהמות שטח
  18.יוני 08-02-11
  מי זה האיש הזקן בתמונה 68?
  19.דילן 25-07-11
  אמרו לי שהכלי הזה רוצחח
  20.כ 30-09-11
  יש לי את ה אןפנוע הזה אבל עם המגו האחורי תקשיבו משהאו מדהייים לגמרי אבל הבעיה היחידה בכלי הזה הוא המחיר אנא הביתי אותו ב 97000 אלף שקלים
  21.Kaylea 26-01-12
  I might be beaitng a dead horse, but thank you for posting this!
  הוסף תגובה

  *שם:

  אימייל:

  *רשום את הספרה שלוש:

  *תוכן התגובה:


  כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:38-24.