טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי דרך המשי 2010


   05-09-2010, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: טל זוהר, ערן שלמה

צוות "פוינטר - ליוגב", "טלפארמה" ו"אבסולוט" יוצאים השבוע לרוסיה בכדי להשתתף בראלי הבין לאומי "דרך המשי", מבית היוצר של ASO מפיקי הפריז דאקר. 4,845 קילומטרים, שמונה ימים, תוואי שטח מגוון וחגיגה מוטורית ענקית.

הרכב, האדם והמכונה, בקרב עיקש כנגד המתחרים, הטבע והשעון. 4,845 קילומטרים, מהיערות והשבילים הבוציים שבצפון רוסיה, דרך השבילים המהירים שבאזור מוסקבה ועד לדיונות החול במדבר קלמיקיה שבדרום. ראלי דרך המשי יוצא לדרך זו השנה השנייה ברציפות - רכבים, באגים ומשאיות יתמודדו בתנאים הקשים במטרה להגיע ולחצות את קו הסיום בריאים ושלמים ואם אפשר אז גם להשיג מקום על מדרגות הפודיום.
שלושה צוותים ישראלים יצטרפו לעשרות המתמודדים בקרב, בהם צוות "ליוגב" ו"טלפארמה", שהתמודדו בראלי בשנה שעברה, וצוות "אבסולוט" שיוצאים לראשונה להתחרות מחוץ לגבולות ישראל.

הראלי יצא לדרכו ביום שבת, 11/09/2010 מהעיר סנקט פטרבורג שבצפון רוסיה ויתקיים לאורך שמונה ימים עמוסים עד לקו הסיום בעיר סוצ'י שבדרום ביום שבת, 18/09/2010. בניגוד לראלי אשתקד, הפעם מסלול הראלי כולו עובר ברוסיה, תוך שהוא מקבל את תמיכתה וחסותה של המדינה בראשותו של הנשיא ולדימיר פוטין. כל משתתף אשר יגיע לקו הסיום יזכה בפרס כספי בגובה 5,000$, הצוות הזוכה במקום הראשון יזכה בפרס של 10,000$, הזוכה במקום השני יזכה בפרס של 8,000$ והזוכה במקום השלישי יסתפק ב-6,000$.

צוות "פוינטר ליוגב" - הלל סגל ורז הימן

פירוט הסטייג'ים בראלי דרך המשי
יום שבת, 11/09: סנט פטרסבורג – סטאראיה רוסה – 415 ק"מ
יום ראשון, 12/09: סטאראיה רוסה – ויאזמה – 770 ק"מ
יום שני, 13/09: ויאזמה – ליפטסק – 605 ק"מ
יום שלישי, 14/09: ליפטסק – וולגוגראד – 790 ק"מ
יום רביעי, 15/09: וולגוגראד – אסטרכאן – 600 ק"מ
יום חמישי, 16/09: אסטרכאן – אליסטה – 505 ק"מ
יום שישי, 17/09: אליסטה – מאיקופ – 780 ק"מ
יום שבת, 18/09: מאיקופ – סוצ'י – 380 ק"מ
4845 ק"מ, מתוכם 2000 ק"מ מדודים בזמנים.

צוות פוניטר – ליוגב – הלל סגל ורז הימן
הלל סגל ורז הימן, השילוב המוצלח שהתגבש בשנת 2005 ומזה חמש שנים מתפקד כצוות הבכיר והמוביל בליגת באחה ישראל וצבר לא מעט ניסיון ביחד ולחוד בראלים בין לאומיים כמו הפרעונים שבמצרים, הבאחה, פריז איסטנבול, ראלי טוניס, ראלי איחוד האמירויות הדאקאר ודרך המשי אשתקד בו זכו במקום הראשון בקטגוריית רכבים מבנייה עצמית. הרכב הצהוב המוכר לכל חובב מוטורי בארץ, נבנה על בסיס מיצבושי פאג'רו ולאחרונה הוחלף ליבו הפועם במנוע 3 ליטר של BMW.

צוות טלפארמה – ניצן שקל ודובי נוימן
ניצן שקל הוא פריק מרוצים מושבע. בחיי היום יום הוא עוטה על עצמו חליפת מנכ"ל בחברת טלפארמה המשווקת תרופות, בזמנו הפנוי הוא מכהן כיושב ראש עמותת הראלי רייד ובשבתות הוא עולה על מדי הקרב בצורת חליפת נהיגה מהוקצעת ומתחרה מזה שנים על גבי הג'יפ שלו. הוא אפילו צבר ניסיון בין לאומי לא מבוטל כשהשתתף פעמיים בראלי הפרעונים ובראלי דרך המשי אשתקד, אותו לא הצליח לסיים. בשנה החולפת בדרך המשי הוא גייס את דובי נוימן, חבר קרוב, והושיב אותו בכסא הנווט, דרך מעניית ללמוד את התפקיד. נוימן עמד במשימה בהצלחה והצוות מתפקד יחדיו לאורך השנה בליגת הבאחה ועכשיו הם מוכנים לסגור חשבון עם דרך המשי.

צוות "טלפארמה" - ניצן שקל ודובי נוימן

צוות אבסולוט – עופר קוקס ונועם שמיר
עופר קוקס הוא לוחם ותיק בסצינת מרוצי הניווט בארץ, ליתר דיוק הוא מתחרה משנת 2003 ומקפיד לעמוד על מדרגות הפודיום בכל פעם שהוא לוקח חלק בראלי. נעם שמיר, קצין קבע ביחידה מובחרת, יושב לצידו מזה שנתיים ודואג לשמור את קוקס על הנתיב הנכון בדרך לעוד גביע בארון. זו השנה הראשונה שהצוות מתחרה בראלי בין לאומי מחוץ לגבולות ישראל.

צוות הסיוע – ויקו אסולין, צביקה נפתלי ויובל נוימן
ההצלחה בכל ראלי, קטן כגדול תלויה בתפקוד הצמוד של צוות הסיוע.
ויקו אסולין, שועל שטח ותיק וזקן חברי המשלחת (הצליח לעקוף אפילו את הלל סגל), יעמוד בראש צוות הסיוע. אסולין הוא הבעלים של מוסך "אוטוויק" בירושלים והמכואני לא מפסיק לטייל בשטח בכל הזדמנות, הוא גם מלווה את שני בנין, איציק ואלון בתחרויות הניווט בארץ.
החוליה השנייה בצוות הסיוע הוא צביקה נפתלי, המתחרה בליגת הבאחה בארץ (בפאג'רו הירוקה הנושאת את לוגו naZZima) ומלווה צמוד של טלפארמה במסעותיה הבין לאומיים. נפתלי, שליווה פעמיים במהלך ראלי הפרעונים במצרים ואשתקד בראלי דרך המשי, גייס למשימה שוב את משאית המיצובישי קאנטר מהעסק המשפחתי בחברת הבניין "נפתלי ניסן ובניו".
החולייה השלישית בצוות הסיוע הוא נער חביב בשם יובל, בן 17 בלבד, חובב מנועים ומכונאות וגולש נזימה מושבע. הוא כבר הספיק לבנות באגי או שניים בחייו ולאחר שעות אין ספור בחודשיים האחרונים בהם עזר להכין את הרכב של טלפארמה הוא יוצא ללוות את אבא.
צוות הסיוע וניצן שקל יצאו לדרך ביום שני השבוע במטרה לאסוף את הרכבים שנשלחו באונייה לפני כשבועיים ויעשו את הדרך הארוכה מפינלנד ועד לסנט פטרסבורג ברוסיה, שם יפגשו את יתר חברי המשלחת.
במהלך ימי הראלי נעלה דיווח מידי יום על התקדמות הראלים בכלל והצוותים הישראלים בפרט, בעזרתו של שליח העיתונות הישראלי, הצלם והכתב טל זוהר מאתר פול גז.

צוות "אבסולט" - עופר קוקוס ונעם שמיר

ביום חמישי, 02/09/2010, התכנסו מרבית חברי המשלחת למסיבת עיתונאים, רגע לפני היציאה לדרך.
התמונות המופיעות בגלרייה משולבות ממסיבת העיתונאים ומיום צילומים שנערך במועד אחר.

מערכת נזימה מאחלת בהצלחה לכל חברי המשלחת הישראלית!
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.רמי 05-09-10
שועלים אחד אחד, שיהיה בהצלחה ותפתיעו כמו בשנה שעברה
למה דרור כהן לא משתתף?
2.איזה כבוד 05-09-10
שיהיה בהצלחה לכל המתחרים שלנו
אולי בזכות ההישגים שלכם משהו יזוז בביצה המוטורית שלנו
3.למה? 05-09-10
ערן שלמה למה אתה לא נוסע איתם לסקר ולצלם?
4.ל 3 05-09-10
קודם שילמד להחזיק מצלמה :)
שיהיה בהצלחה לכל המתחרים, מקנא בכם :(
5.ל 4 05-09-10
מה שנכון נכון ללל
6.אסף 06-09-10
קחו איתכם מצלמה כמו שצריך לדרך! gopro למשל...
7.אסף ארצי 09-09-10
קודם כל ל4..ערן שלמה למי שלא יודע, מחזיק כיום חברה בבעלותו שעוסקת בתחום צילום אמנותי ועריכת אולפן. לא כ"כ מסתדר לנסוע כשיש לך חברה בבעלותך והמון אירועים שיש להפיקם. אה..עוד משהו..ערן כבר מזמן צלם בחסד עליון והוצעו לו משרות מאוד מכובדות לפני שפתח את החברה.

מאחל לנציגות הישראלים הרבה הצלחה ושתחזרו ללא פגע.

בברכת שנה טובה ובריאה לכולם.
8.שגיב נגרקר 10-09-10
בהצלחה לכם!
9.איתי מולדבסקי 11-09-10
לכל החברים שלום
שנה טובה מוצלחת מהירה ובטוחה.
הרבה הצלחה והנאה בראלי דרך המשי.
איתי מולדבסקי
10.Caiden 24-01-12
So true. Honesty and eevrtynhig recognized.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:24-24.