טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אליפות ישראל טרקטורונים זוגות - מירוץ מסכם


   25-03-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מזג האוויר החם  האביך של יום שבת לא מנע מעשרות צופים נלהבים להגיע לחוויה מוטורית משובחת- המרוץ השלישי והאחרון של אליפות הטרקטורנים לזוגות.

בשעה 12:00, בצהריי היום, התאספו להם כל הרוכבים ב'פיץ' (אזור החנייה של המתחרים) שמוקם בשטחים החקלאים מאחורי בסיס ג'וליס  . בצורה נינוחה כל אחד מהצוותים הכין את העמדה שלו , נרשם ועבר תדרוך . באיחור קל של 10 דקות החל מרוץ הזוגות .

המרוץ נערך נגד השעון . הזוג שמשיג את מספר ההקפות הגבוהה ביותר, במסגרת הזמן הנתון, מנצח את התחרות .בכל פעם עולה אחד הרוכבים על המסלול , נותן גז עד כמה שיכול ומעביר את הסרט לבן זוגו שיוצא במקומו להקפה הבאה.

 

מתן ניר - אלוף הליגה גם השנה
swwerew

כבר בפתיחה תפסו הצמד אליקו אוחנה וגל בן עמי את ההובלהבקטגוריה Aובהמשך 15 הקפות רשמו פער של קרוב לדקה בין הזוג המוביל את הטבלה, מתן ניר ויוני רווה . מתן,אלוף הליגה בשנה שעברה, הגיע אחרי שפגש את מחלת השפעת, וניכר על פניו הקושי הפיזי שעמד בו .עם הזמן הצליחו מתן ויוני להיצמד לזוג המוביל ובהקפה ה-25, בעת החילוף בין בן עמי לאוחנה , הפער הצטמצם לכדי 4 שניות בלבד. בשלב הזה החלה הדרמה  להתעצם בעוד מתן נדבק לזנבו של אוחנה והשניים מסיימים את ההקפות הבאות בזמנים דומים . המרוץ נגמר כשאליקו חצה את קו הגמר בהנפת ידיים ופחות מ-20 שניות אחריו מתן חתם את הדרמה. במקום השלישי, לאורך כל המרוץ, היו אלו יניב אבשלום ומתן אליהו שנתנו עבודה יפה לאורך כל הליגה .

 

בקטגוריה B היו אלו הצמד אלי אוחיון ובן רובינשטיין שקטפו את ההובלה ודאגו להגדיל את הפער לצמד השני, יוסי דוראני ודור שפט, כשבסיום הפער עמד על יותר מ-4 דקות .

במקום השלישי בקטגוריה הצמד דורון ודני עידן  .

בקטגורית המתחילים  ניצחו רועי דרעי ורמי קסטנסי שקטפו את הגביע. במקום השני סיימו יאיר יפרח ורועי מרקוביץ .אך מירב תשומת הלב ועיקר ההצגה גנב עומרי שהיינו,  בן הזוג של ניצן אוחנה.השניים סיימו במקום השלישי . שהיינו, ילד בן 11 עם כשרון רכיבה מולד . הוא רכב לאורך כל המרוץ בקצב מהיר וללא כל טעות כשהוא משאיר אחריו אבק לא מעט על הרוכבים . בסיום ההקפה האחרונה הפגין עומרי יכולת טקטית, כשבסיבוב האחרון מטרים ספורים לפני קו הסיום בחר לקחת את הסיבוב מהחלק הפנימי שלו, והשאיר את יריבו מאחור ."היה אחלה מרוץ ומאוד מהנה , אני מרגיש שיפור גדול ביכולת שלי " אמר שהינו. הנער זכה לתשואות מהקהל וקיבל את מיטב איחולינו בהמשך דרכו המוטורית .

בטקס הפודיום חולקו הגביעים לשלושת המקומות הראשונים בכל קטגוריה והוכרזו אלופי העונה

אך לקבלת הפרסים יצטרכו האלופים  להמתין לאירוע שיסכם את השנה כולה . 

 

אליקו אוחנה ומתן ניר בסיום המירוץ

 

אליקו אוחנה מסכם את המרוץ והאליפות:

"היה מרוץ טוב , קצב טוב מהתחלה ועד הסוף הקצב רק הלך והתגבר .האליפות בגדול לא הייתה טובה במיוחד , שיתוף הפעולה ,ההכנות , לקח לנו קצת זמן להתעורר. נסיק את המסקנות לעונה הבאה , נבוא יותר בכושר ונעבוד על השת"פ."   

מתן ניר , אלוף הליגה:

"האליפות יחסית קלה , יוני עזר לי מאוד והשלים אותי במשך כל המרוצים , תמיד ידעתי שאני יכול לרדת ויוני ישלים את העבודה .

במרוץ היום הפסדנו ואין מקום לתירוצים , הייתי חולה או לא זה לא משנה , העיקר שאנחנו מספיק בוגרים בכדי להסתכל על הליגה בצורה כוללת ולא רק על מרוץ אחד."

 

אלופי הזוגות :

קטגוריה A : מתן ניר , יוני רווה

קטגוריה B: אלי אוחיון, בן רובנשטיין 

מתחילים:  רועי דרעי , רמי קסטנסי

תגובות...

תוצאות המרוץ:

קטגוריה A

1.אליקו אוחנה,גל בן עמי – 37 הקפות

2.מתן ניר ,יוני רווה – 37 הקפות

3.יניב אבשלום ,מתן אליהו – 35 הקפות

קטגוריה B

1.אלי אוחיון , בן רובנשטיין  33

2. יוסי דוראני, דור שפט 32

3.דורון עידן , דני עידן 32

מתחילים:

1.רועי דרעי , רמי קסטנסי 19

2.יאיר יפרח , רועי מרקוביץ 19

3. עומרי שהיינו , ניצן אוחנה 19
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:36-24.