טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל

חזור   פורום נזימה > טרקטורונים, אופנועים ומה שבשטח > פורום משפטי - נזקי גוף ורכוש בניהולו של עו"ד עופר מריאן

תגובה

הגדרות אשכול חפש באשכול זה אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-12-12, 16:25-24   #1
ROY_L
רוכב נזימה דרום

הסמל האישי שלROY_L

רוכב על: המקלדת
ברירת מחדל ביטוח "ספורט אתגרי ומוטורי"

עופר שלום רב. קודם כל תודה לך על הנכונות למתן תשובות בפורום.

השאלה שלי ואני מאמין שמעסיקה עוד רבים היום , בעיקר בגלל העלויות המאוד גבוהות של ביטוח חובה סטנדרטי של חברות הביטוח ("הפול").

כיום ישנן מספר חברות שמציעות ביטוח ספורט אתגרי מוטורי שמכוון בעיקר לרוכבי הטרקטורונים , אופנועי ורכבי השטח שחלקם גם לא יכול לרכוש בכלל פוליסת ביטוח. ידוע שזהו ביטוח נזקי גוף בלבד והוא לא מוכר על ידי הרשויות . השאלה שלי היא מה קורה בפועל כאשר מגיעים (חס וחלילה) לרגע התביעה בעקבות תאונה ופציעה, במידה והחברה תנסה להתנער מתשלום הביטוח , כיצד בית המשפט יראה את העניין עקב כך שהפוליסה כביכול לא רשמית והרכב נסע בעצם לא כחוק .? יש אפשרות שהוא יחליט שחברת הביטוח לא צריכה לשלם בגלל שהרכיבה והשימוש לא היו חוקיים ? למרות שהביטוח לפי איך שהחברות האלו מפרסמות אותו לא מתייחס בכלל לצורך של הרכב ורוכב להחזיק ברישיון מתאים אלא רק מפרטות את הכיסוי הביטוח והפיצויים .

תודה.
ROY_L לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-12-12, 23:39-24   #2
עו"ד עופר מריאן
צוות נזימה

ברירת מחדל תשובות:

פוליסת ביטוח חובה היא חובה ונותנת כיסוי מקיף ששום פוליסה משלימה לא נותנת. לדוגמא, כיסוי במקרה של נזק גוף לצד ג'.
הפוליסות האלה טובות כמשלימות לביטוח החובה אך בעיני, בשום פנים ואופן לא במקום.
ככל שפוליסות חובה מחריגות כיסוי ביטוחי במקרה של מירוץ או נהיגה תחרותית, הפוליסות האלטרנטיביות יכולות להיות יותר רלוונטיות ובוודאי שהן עדיפות על כלום.
תפקידם של בתי המשפט הוא לבחון חוקיות ואם יסתבר שמשתמש נהג בניגוד לחוק ובניגוד לתנאי הכיסוי בפוליסה סביר להניח שהוא לא יגבה את המבוטח בקרות מקרה ביטוח.
ישן 17-12-12, 22:41-24   #3
ROY_L
רוכב נזימה דרום

הסמל האישי שלROY_L

רוכב על: המקלדת

עופר כפי שציינתי בהודעה הקודמת- הביטוח יכול לכסות את כלי סוגי הכלים האפשריים, גם את אלו שלא יכולים לרכוש ביטוח מהסיבה שהם בעצם כלים לא חוקיים- אופנועי מוטוקרוס, באגים בבנייה אישית ואפילו קורקינט ממונע, בעצם הביטוח הוא ביטוח "בריאות" כמו של קופת החולים , רק במקרה הזה "ידוע" שהשימוש הוא למטרות אתגריות ומוטוריות מבלי להתייחס האם הכלי בעל רישיון תקף אולי, הפוליסה לא כוללת בתוכה את מרכיבי הזהות של כלי הרכב, רק את שם המבוטח ותעודת זהות.....אז אתה אומר במילים אחרות שאפשר לזרוק את הנייר של הביטוח לפח ובית המשפט יכול לא לפסוק לטובת התובע במקרה שחברת הביטוח תנסה להתנער מאחריות ?

נערך לאחרונה על ידי eyal, 22-12-12 בשעה 00:00-24.
ROY_L לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-12, 07:55-24   #4
עו"ד עופר מריאן
צוות נזימה

בשביל לענות על זה כמו שצריך צריך לקרוא בקפידה את הפוליסה. המילים "כלי רכב לא חוקי" מצלצלות לי לא טוב בהקשר של כיסוי ביטוחי.

נערך לאחרונה על ידי עו"ד עופר מריאן, 18-12-12 בשעה 19:13-24.
עו"ד עופר מריאן לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 21-12-12, 21:51-24   #5
asafartzi
צוות נזימה

אני חושב שביטוח תאונות אישיות מכסה סוגייה זו...
אני מבוטח בפוליסה מסוג זה בכדי שאוכל להתאמן למירוצים וכפי שאתה יודע, רישוי כלי מירוצים יכול להיות מבוטח רק במירוץ.

הגדרות אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
אפשרויות הצגת נושא